Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Серпень 2011
 

Облводоканал запровадив сезонні нарахування за воду | Газета 7 Днів

Облводоканал запровадив сезонні нарахування за воду

12.08.2011 00:00
Переглядів:509

Усе більше рівнян усвідомлюють: щоб економити, потрібно рахувати.

Рахунки за воду із значно більшими сумами отримали за червень рівняни, які мешкають у власних будинках і не мають лічильників. Занепокоєні люди спочатку й не зрозуміли, що то таке: новий тариф чи якась помилка. Як виявилося, ні те, ні інше. Водопостачальна компанія додатково нарахувала споживачам за сезонні витрати води: на полив, на миття транспорту тощо.

Ці норми споживання існували давно, однак раніше вони нараховувалися лише окремим споживачам, про яких водоканал мав детальні відомості. Тепер же цю роботу систематизували і нові рахунки надіслали практично всім.

Маєш город – плати більше
Пані Антоніна пенсіонерка, мешкає із чоловіком у батьківському будинку, у них є невелика ділянка землі. Городини не садять, бо не мають здоров’я землю обробляти, практично всю територію біля хати займає сад, посаджений ще батьком пані Антоніни. Яким же було здивування жінки, яка в липні отримала рахунок за воду на суму понад 300 гривень. Звернулася до водоканалу, а там їй пояснили, що донарахували додаткові кошти за полив, згідно з розмірами ділянки, на якій розміщене її господарство. З таким рішенням жінка не погодилася. Тож до її господи прибула спеціальна комісія, яка обстежила житлові умови. Після цього сума в рахунку суттєво знизилася.
У водоканалі нам пояснили, що додаткові нарахування для громадян, які мешкають у приватному секторі і не мають лічильників, явище сезонне. А якщо споживач не згоден із нарахуваннями, може викликати до себе спеціальну комісію, яка все перевірить.
– Встановлення додаткової плати за полив – це не дивина, – пояснив ситуацію директор обласного виробничого комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства «Рівнеоблводоканал» Сергій Дзезик. – В Україні така практика є давно. Ми теж раніше здійснювали такі нарахування на підставі баз даних споживачів, які є на підприємстві. Щоправда, ця робота була несистемною. Тепер же уточнюємо інформацію і, відповідно, нарахування стають більшими. Що ж до самих норм споживання, то вони затверджені Рівненською облдержадміністрацією. Загалом таких норм є аж 68, ми донарахували споживачам за полив городів і миття автомобілів. Щоб не мати зайвих платежів, радимо нашим користувачам встановлювати лічильники. Аби платити лише за те, що спожито. Хоча є випадки, коли людям не вигідно ставити прилад обліку води. До нас звернувся один чоловік, якого обурив великий рахунок за воду. Коли ж наші працівники побували в нього вдома, то побачили, що вода використовується навіть понаднормово. Адже в будинку мешкав не лише господар, а ще 4 членів його родини, які там не були зареєстровані. Воду активно використовували для особистих і господарських потреб. Здебільшого після візиту членів спеціальної комісії всі питання у споживачів відпадають.

Рахувати – означає економити
Норми споживання, про які йшлося вище, затверджені ще у 1995 році. Це середній показник витрат води для мешканців та різноманітних установ, вирахуваний у літрах на добу. У них враховані побутові умови, полив насаджень і миття прилеглої території, а також наявність домашніх тварин і транспорту в користуванні. Наприклад, встановлено, що на миття легковика вручну зі шланга витрачається 300 літрів на добу. А на поливання газонів і насаджень на присадибних ділянках – 6 літрів на квадратний метр. Утримання в господарстві свині тягне за собою використання 25 літрів води щодоби, курки – одного літра, кролика – 3 літрів, а на кота чи собаку мало б використовуватися щонайменше 10 літрів на добу.
Зміни до законодавства про житлово-комунальне господарство, датовані 2004 роком, дали право водопостачальним компаніям розробити нові норми споживання, відповідна методика була розроблена в 2005 році, повідомили нам в обласному управлінні ЖКГ. Однак облводоканал нових норм поки що не розробив, а користується попередніми. В управлінні наголосили, що розробка нових норм споживання – досить складна і тривала процедура, яка передбачає залучення експертів і науковців. Тож коли вони будуть розроблені і погоджені – сказати тяжко. А на нові, підвищені рахунки за воду ніхто з мешканців не скаржився, лише раз зверталися за роз’ясненням, розповіли в управлінні.
Кращим виходом у цій ситуації є встановлення лічильників – в один голос радять і експерти, і комунальники.
– Тоді будемо платити не за віртуальні обсяги, а за фактично спожиту воду, – наголошує генеральний директор асоціації «Компанії «Експерт-Рівне» Людмила Туровська. – Ніхто не відмовляється від встановлення лічильника для визначення величини спожитої електроенергії. Так само невдовзі буде і з приладами обліку води. З цим погоджуються власники господарств, з якими мені доводилося зустрічатися. Тим більше що Рівнеоблводоканал обіцяє, що при встановленні лічильника оплата за полив зелених насаджень за травень-червень не буде нарахована.
Лічильник та його встановлення в середньому може обійтися в 250-300 гривень. Можливо, знадобляться додаткові кошти на встановлення фільтрів, заміну труб. Після встановлення лічильника його потрібно повірити і зареєструвати. Встановлення може здійснити фірма, яка має відповідну ліцензію. Нині трохи більше ніж 50 відсотків рівнян мають в оселях лічильники на воду. В останні тижні кількість охочих обладнати свої оселі такими приладами суттєво збільшилася. За даними дочірнього підприємства водоканалу, яке займається встановленням лічильників, у травні було встановлено 127 приладів обліку, у червні – 137, в липні – 233, а вже на серпень подано 230 заявок. Тобто все більше рівнян усвідомлюють: щоб економити, потрібно рахувати.
Наталія НИРКОВА

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?