Архів новин

Повідомлення про помилку

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls в menu_set_active_trail() (рядок 2405 із /home/dnivrvua/domains/7d.rv.ua/includes/menu.inc).×

Патріотизм закінчується там, де починається фінансовий інтерес | Газета 7 Днів

Патріотизм закінчується там, де починається фінансовий інтерес

18.02.2016 12:18
Переглядів:867
Цей непростий у всіх відношеннях час став для багатьох українців зайвим тестом на патріотизм. Вибір є завжди: можна не поступитися принципами, навіть коли така непоступливість шкодить, приносить тобі збитки. Так роблять ті українські підприємства та підприємці, які в умовах війни порвали будь-які стосунки з сусідньою державою-агресором. А можна проявити повну безпринципність і наживатися самому та давати наживатися партнерам з країни-агресора в той час, коли твої співвітчизники від рук того агресора гинуть на нікому не потрібній війні під назвою АТО.

Якщо є дві правди, то одна з них – брехня

Про цю «ведмежу історію» наша газета вже писала торік у квітні, коли в господарському суді з подачі патентного повіреного Юрія Трачука досліджували схожість рівненського ведмедя – кондитерської фігурки-прикраси для тортів виробництва ПП «Фабрика кондитерських прикрас» з персонажем російського мультсеріалу. Юрій Трачук позивався до суду про стягнення компенсації за порушення майнових авторських прав на зображення персонажа «Медведь» з російського мультика «Маша и Медведь». Суд тоді не закінчили, бо відповідач попросив провести більш кваліфіковану експертизу, ніж та, висновки якої подав позивач. Станом на січень 2016-го цих експертиз було вже три, отже, й три висновки. Якому з трьох вірити і яким керуватись? 

Ось що каже з цього приводу адвокат Наталія Кузьменюк:

– При призначенні експертизи вперше представники ПП «Фабрика кондитерських прикрас» надали суду свої заперечення щодо проведення її у Львівському НДІСЕ та просили суд у разі призначення експертизи доручити її проведення спеціалізованій експертній установі – Науково-дослідному центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності. Окрім того, представник підприємства просив у разі призначення експертизи поставити перед експертами більш чіткі запитання. Проте суд не сформулював їх, тому надалі це призвело до їх неоднозначного розуміння й тлумачення експертами всіх трьох установ, у яких проводилась експертиза. Не зважаючи на те, що судом було призначено комплексну експертизу в питаннях, що віднесені до різних експертних спеціальностей, яка за законом проводиться не менш як двома експертами, висновок Львівського НДІ СЕ судових експертиз був підготовлений одним судовим експертом, за кваліфікацією радіофізиком. Саме ця обставина послужила підставою для призначення повторної експертизи у спеціалізованій установі – Науково-дослідному центрі судової експертизи з питань інтелектуальної власності. Експерти цього закладу дійшли висновку, що «немає відтворення зображення персонажу “Медведь” із аудіовізуального твору – мультиплікаційного серіалу “Маша и Мєдвєдь” у зображеннях ведмедя з кондитерських прикрас “Дівчинка і Ведмідь”».

Ознайомившись з таким висновком, представник позивача подав заяву, в якій просив суд призначити третю експертизу. Суд погодився та доручив проведення експертизи Науково-дослідному інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, тим самим  порушивши Інструкцію Мін’юсту, згідно з якою експертизи проводяться  установами за зонами регіонального обслуговування. Наша область віднесена до Львівського  НДІ судових експертиз та до НДЦ судової експертизи з питань інтелектуальної власності.  НДІ інтелектуальної власності Національної академії правових наук в переліку установ судових експертиз Мін’юсту нема взагалі.

Проте саме ця установа надала третій за рахунком у справі експертний висновок, який, мабуть, став визначальним, адже невдовзі після його отримання справа почала швидко рухатись, і нині за нею вже прийнято рішення. Воно таке: позов задовольнити частково, стягнути з ПП «Фабрика кондитерських прикрас» на користь російського ООО «Маша и Медведь» 73 008 гривень компенсації та витрати зі сплати судового збору, а в стягненні 101 926 гривень компенсації відмовити. 

Справа у тому, що позивач первісну суму позову в ході суду намагався збільшити з понад 70 тисяч до понад 170 тисяч. Через курс долара, який  за час, доки сторони судилися, зріс. Та суд визнав ці претензії надмірними. 

Проте чому суд не дав оцінку експертам, які «намалювали» три відмінні висновки експертиз? Ось де питання! Що це за наукові установи, які роблять різні висновки про одну й ту саму картинку? Як цими висновками керуватись? І чи взагалі вони потрібні, якщо, як у даному випадку, кожен висновок був на користь того, хто його замовив і оплатив? Якщо є дві правди щодо одного й того ж предмета, явища, твердження, то, мабуть, одна з них – таки брехня! Хіба не зобов’язаний був суд розібратись у тому, хто спотворює істину? 

Мабуть, він вважає, що це не входить у його обов’язки, бо розбиратися глибше суд не захотів, ще одну експертизу на клопотання відповідача не призначив і пояснив це тим, що копати далі означає затягувати справу, яка й так надміру затягнулась. 

Ось що каже з цього приводу адвокат Леонід Волошин:

– У своєму рішенні  суд зазначив, що всі три висновки є повними, такими, які дають відповіді на всі поставлені перед ними питання. Надаючи таку оцінку всім трьом висновкам, суд не врахував, що  вони суперечать один одному і що призначення третьої експертизи по справі суд мотивував саме наявністю у справі двох висновків експертів, якими на одні й ті ж питання надано різні відповіді. Проте суд, вважаючи, що всі висновки експертів законні та повні, при винесенні рішення керувався лише двома. В рішенні нема мотивів, з яких суд не врахував третій висновок – Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності.

Як це назвати: захистом закону чи бандитизмом?

Але коли відійти від конкретної ситуації, в якій фабрика кондитерських прикрас  аргументовано доводить, що їхній Ведмідь не скопійований з російського Мєдвєдя, то варто навести узагальнюючий фактор. У колах підприємців шириться поголос, що  московське ТзОВ «Маша и медведь» – фірма досить агресивна. Приватні підприємці Рівненщини масово стають жертвами полювання на товари із зображенням персонажів мультика. В Єдиному державному реєстрі судових рішень можна знайти купу справ, де відповідачами є підприємці, фізичні особи, торгові мережі, а позивачем російське ТзОВ «Маша и Мєдвєдь», що вимагає суми аж до півмільйона гривень за те, що в магазині чи кіоску були куплені товари із зображенням цих мультгероїв. Так, продавець з рівненського базару за продаж розмальовки з «Машею і Мєдвєдем» вартістю в кілька гривень поплатилася сумою 12 800 гривень. Ми вже писали про те, що ця мультпарочка нагріла на круглу суму комунальне підприємство Рівненської обласної ради «Рівнекнига». Москві платили за зображення картинки з мультика на пачках з кукурудзяними паличками, блокнотах, рюкзаках, магнітах, тощо і супермаркети, і магазини канцтоварів, і підприємці. Нині виконавчий лист на суму 12 800 гривень лежить, до прикладу, в Рівненській дирекції «Укрпошти». 

Валерій Колганов, директор Рівненської дирекції УДППЗ «Укрпошта»:

– У такий спосіб люди займаються зароблянням грошей. Вони виловили на поштовому відділенні декілька журналів з узорами для вишивок, де було зображення Маші і Мєдвєдя, і ось, будь ласка, маємо рішення суду, відповідно до якого мусимо перечислити 12 800 гривень на адресу ООО «Маша и Медведь» до Москви. 

Цікаве питання: звідки у Маші з Мєдвєдєм такі довгі руки-лапи, що вони дотягуються до кожного рівненського прилавка? Подейкують, тому, що ця фірма має в Рівному хорошого помічника в особі Юрія Трачука. Дарма що торік, даючи інтерв’ю нашій газеті (№ 14 від 2 квітня 2015 року), він заявив, що проявив «добровільну ініціативу» та припинив співробітництво з «Машею та Медведем». Проте факти свідчать, що це не так. Більше того, після інтерв’ю пан Трачук на своїй сторінці у Facebook торік 7 квітня поширив пост, що «мультсеріал “Маша і Ведмідь” вже належить кіпрській компанії “Аннімакорд-Кіпр”, тому… коли раніше порушників виправдовувало місцезнаходження ТОВ “Маша и Медведь” у РФ, то тепер цей “коник” не спрацює». Мовляв, тепер його не можна звинувачувати у співробітництві з країною-агресором і зароблянні для неї і для себе грошей.

Пан Трачук ту сторінку завбачливо видалив, чи, може, вона сама загубилась, але ми її встигли скопіювати. А заодно поцікавились темою у російських соцмережах. Виявляється, там «ВКонтакте» навіть існує відкрита група «Борьба с бандой “Маша и Медведь”», від якої російські підприємці терплять так само, як наші, і вже у пошуках порятунку від масових судових позовів і виконавчих листів навіть до самого їхнього президента Путіна зверталися.

Я задала питання Юрію Трачуку про те, чи належить він до цієї «банди». Та він навідріз відмовився відповідати. Та й адвокат Наталія Калініченко при мені порадила панові Трачуку не спілкуватися з журналістом. Справді, для чого? Знову скаже невпопад, як торік, що перестав працювати з патріотичних міркувань на ту Машу і того Мєдвєдя, хоча досі працює. І взагалі, про який патріотизм можна говорити, коли на кону фінансовий інтерес? Але ж так думаю я – проста смертна людина. Патентним повіреним видніше. Вони знають, що авторські права треба захищати, хай навіть ті автори у ворожому стані, а вітчизняним підприємствам такий захист перекриває кисень для подальшої роботи. 

Коли очевидне не бачать, то це комусь вигідно

Можна не сумніватись, що продовження буде. Бо Юрій Трачук та адвокат Наталія Калініченко подали свіженькі, датовані 12 січня цього року довіреності на представлення інтересів ТзОВ «Маша і Мєдвєдь», підписані генеральним директором цього товариства Євгенією Боград, яка живе в Московській області. Той цікавий факт, що заява про збільшення позовних вимог (пам’ятаєте, з 70 до 170 тисяч?) підписана Юрієм Трачуком 11 січня 2016 року, а довіреність на представлення інтересів ТзОВ «Маша і Мєдвєдь» видана їм лише наступного дня, і то в місті Москва, звідки її ніяк не могли доставити моментально до Рівного, судом оцінений не був. Чому? Бо не хочеться копати так глибоко? Втрачати час на розбори польотів пана Трачука: звідки такий папір у нього взявся та хто його підписав? 

Щоправда, в суді прозвучав факт і продемонстрували статтю з «Рівне вечірнє» про те, що в цього пана були проблеми із законністю паперів. Як писала газета, його «визнали винним у підробленні документів і незаконному переправленні осіб через державний кордон України та засудили до трьох років позбавлення волі, але суддя Микола Герасимчук застосував до підсудного, на той час президента “Рівненського обласного молодіжного центру праці”, Закон України “Про амністію”», – повідомив «РВ» начальник відділу прокуратури області Олексій Корольов.

Та кому це цікаво тепер, через 12 років після того вироку. Тепер його носій не порушує, а ревно відстоює закон і тягне до суду всіх, кого зловить на порушенні авторських прав ООО «Маша и Медведь». 

Одні українці на кордоні з Росією перекривають дороги фурам з товарами і валять електроопори, щоб електроенергія не потрапляла в анексований Крим, а інші у цей же час обвалюють український бізнес на догоду інтересам Росії. Хіба це діло – ловити на тих картинках наших підприємців, які з усіх сил намагаються виживати в цих непростих умовах, платять податки і тим самим утримують країну? Це запитання я почула не раз у ході спілкування з потерпілими від «Маші і Мєдвєдя». Декілька з них повідомили, що, як і російські підприємці, створюють групу, аби протистояти цій агресії. Але це вже тема окремої статті. 

 

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Коментарі

Олеся

Аферист цей Трачук - тюрма за ним плаче.

Ірина

До їхнього президента звертатися за захистом від банди "Маша і Ведмідь" можна. А в нас до кого звертатися, якщо український Президент сам має бізнес у Росії.

Юрій

Діляться суди з експертами - це корумпована банда, яку цікавлять тільки гроші!!! Про який патріотизм ви говорите!

Потерпілий

Якщо хтось створить групу для протидії Трачук, з радістю приєднаюсь. Пропоную для початку пікетувати його кабінет у "білому домі", щоб викурити цього афериста з будинку, де знаходиться влада.

Валерія

Звичайно, авторські права захищати треба, але в даному випадку тут очевидно зовсім інше - нажива, голий неприкритий цинічний фінансовий інтерес. Якщо суд став на сторону цієї банди, то цілком очевидно, що суддя в долі!!!

Артем

Прикро визнавати, що нашим бізнесменам не вистачає мужності визнати факт своєї неспроможності творити щось своє, без запозичень від інших авторів - будь то малюнок чи фігурка - ми всі звикли красти ідеї у інших. Цікаво щоб заспівали "потерпілі", якби Рашисти не напали на нас? Що це все знущання та ґвалт малого бізнесу? Не давайте приводу Трачуку брати Вас за Ж. Реалізуйте свій потенціал створивши щось нове, а не безсоромно викладаючи ідеї інших авторів, незалежно від їх національності. Гарний приклад - справа Юрка Журавля - коли невдаха-сенаторка скопіювала його роботу. Чомусь ніхто не хоче згадувати, що саме Трачуку вдалося розпочати справу про завдання збитків нашому земляку - талановитій людині. якщо результати вкладених грошей, сили та часу на реалізацію власних ідей не будуть гідно захищатися, прикриваючись зручною "ситуацією" та Рашистами, хто залишиться творити? Заздалегідь прошу вибачення якщо когось образив, проте тільки гідні люди можуть визнати свої помилки, робити висновки та йти далі - а інші будуть продовжувати своє жалюгідне існування звинувачуючи усіх навкруги окрім себе самого.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 1 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?