Архів новин

Печінка і мозок – це ті органи, які насамперед страждають у алкоголіка | Газета 7 Днів

Печінка і мозок – це ті органи, які насамперед страждають у алкоголіка

13.11.2015 16:20
Переглядів:819
Лікарі не один рік б’ють на сполох: алкоголізм шириться. Кажуть і про засилля реклами спиртних напоїв, і про наслідки їх вживання. Але люди як пили, так і п’ють. Особливо страшно, коли до алкоголю звикають жінки, занепокоєно стверджує, розповідаючи про алкоголізм як велику напасть, головний позаштатний нарколог обласного управління охорони здоров’я Павло ШЕВЧУК:

Пацієнти з постійною пропискою

– У першому півріччі цього року ми пролікували від алкоголізму 707 рівнян. Це тільки 39,8% з тих, хто перебуває у нас на обліку. Серед них були і жінки, і чоловіки. От тільки ефективність від лікування в них різна: серед чоловіків одужує 44,5%, а в жінок цей відсоток значно нижчий – 24. Всі інші за кілька місяців повертаються до нас знову.

Є такі, що лікуються по п’ять-шість разів на рік із ремісією по місяцю-два. Бувало, коли ремісія тривала до 20 років, а потім, під впливом обставин, людина зривалася. І наче й не було цієї довгої перерви тверезості.

Іноді пацієнта немає сенсу ставити на облік. Кажу про гостру інтоксикацію: от людина ввечері напилася, але наступного дня у неї немає бажання похмелитися, вона себе нормально почуває. Про залежність від алкоголю йде мова, коли є сформований абстинентний похмільний синдром.

25–30% пацієнтів лікуємо анонімно, не беремо на облік, але заводимо на них медичну документацію. Після завершення лікування рік тримаємо їх карточки в себе. Якщо потрапляє до нас ще кілька разів, надаємо статус алкоголіка і пропонуємо стати на облік.

Та більшість потенційних пацієнтів наркологів не звертаються по допомогу і не вважають себе алкоголіками. А потрапляють на лікування тільки тоді, коли їх привозить швидка або міліція.

Вилікуваними від алкоголізму вважаються ті, хто не вживає спиртні напої протягом наступних п’яти років. Подіяти на хворого так, щоб він не робив сам собі біди, цілком можливо. Тому не така актуальна кількість захворювань, як тяжкість хвороби.

Ходячі трупи

Перш за все у алкоголіка страждає печінка, яка знешкоджує до 90% алкоголю, і мозок. При кожному нападі алкопсихозу відмирає 15–30% мозкових клітин. В результаті людина поступово перетворюється на ходячий труп.

Саме за тривалістю і кількістю психозів та епілептичних нападів, що виникають у результаті алкоголізації, визначається важкість хвороби.

Хочу уточнити, що відповідно до нової класифікації поняття «хронічний алкоголізм» вже не існує. Ми перейшли на європейські стандарти, отже, старі терміни залишилися в минулому. Зараз ми говоримо про психічні поведінкові розлади внаслідок вживання алкоголю – синдром залежності, який може супроводжуватися судомами, делірієм та іншими ускладненнями. 

На першому плані йдуть психічні розлади, а за ними вже фізичні (проблеми з печінкою, серцево-судинною системою  тощо).

Лікування: довго і дорого

Лікування від алкоголізму передбачає кілька етапів. Спочатку проводиться медикаментозний курс лікування, потім психологічний. А далі настає черга реабілітації. Головна ж умова одужання – бажання самого хворого змінити своє життя.

Передусім потрібно зняти фізичну залежність. Детоксикація, дезінтоксикація, виведення із запійних станів тощо – це ми вміємо лікувати, і ефект високий – до 90%. Щоправда, 10% пацієнтів, щойно їм полегшало, втікають з відділення і йдуть пити далі. Та більшість людей, яким ми надаємо допомогу, деякий час не п’ють, бо зняли фізичну тягу до алкоголю.

Але ж психічна залежність залишилась. Чоловік повертається в той же соціум, якийсь період тримається, а потім знову починає вживати алкоголь. Тому необхідний другий етап – емоційно-стресова психотерапія.

Медикаментозний курс лікування одного хворого обходиться його родичам у суму від 1 до 3 тисяч гривень. Послуги реабілітаційних центрів також платні. Тож позбутися тяги до алкоголю непросто і недешево.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 1 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?