Архів новин

Піцерію «спалив» ремонт | Газета 7 Днів

Піцерію «спалив» ремонт

25.11.2015 12:02
Переглядів:707
Буденний, на перший погляд, ремонт піцерії «Шапіто», що на вулиці Міцкевича, може увінчатися гучним скандалом. Адже будівля закладу громадського харчування, який працює вже кілька років, як з’ясували фахівці Державної архітектурно-будівельної інспекції, навіть не здана в експлуатацію.

Як так сталося, що досі ніхто не звертав увагу на «Шапіто», яке протиправно працює в самому центрі міста? – із цим запитанням ми звернулися до начальника управління ДАБІ в області Ігоря Мічуди.

– Напевно, «Шапіто» й далі тишком-нишком працювало б собі незаконно, якби не затіяло ремонт, – зізнався він. – Люди побачили, що довкола піцерії заливають бетон. Запідозривши щось неладне, до ДАБІ звернулись відразу три установи: департаменту фінансів облдержадміністрації, НАСК «Оранта» та Асоціація будівельників Рівненщини.

Коли наші інспектори підняли документи, то з’ясувалося, що декларація на початок виконання будівельних робіт за адресою вулиця Міцкевича, 12а видана ще 20 грудня 2011 року, але об’єкт ще досі не введено в експлуатацію. До того ж, згідно з документами, тут мав би працювати звичайний павільйон, тобто мала архітектурна форма, а насправді виросло ціле кафе. Не здивуюся, якщо з’ясується, що під цей заклад навіть не виділена земельна ділянка. Ще належить зясувати, чи не залізло «Шапіто» на чужу територію, чи має воно паспорт привязки тощо.

А хіба це так складно зясувати?

– ДАБІ спробувала зробити це, запросивши до себе власницю закладу. Вона спершу пообіцяла прийти, а потім потелефонувала і заявила, що й не збирається до нас приходити, бо їй «підказали, що на перевірки діє мораторій». Повідомляю всім розумникам, що саме на такі обєкти, де ведеться будівництво з використанням бетону та заліза, мораторій на перевірки не розповсюджується! Це стосується й «Шапіто», де залили фундамент, обклали його плиткою і встановили склопакети, а отже, це свідчить, що тут проведено будівництво. Однозначно – незаконне, оскільки на нього немає необхідних дозволів.

І це ще не все. Є й інші питання, на які хотілося б отримати відповіді. З усього видно, що це не всі порушення.

– Що ви маєте на увазі?

– Скажімо, мене цікавить, хто дав власнику «Шапіто», яке ще не введене в експлуатацію, дозвіл на торгівлю та ліцензію на продаж алкоголю, хто оподатковує цей бізнес? Врешті-решт, куди дивляться контролюючі органи?

З цього приводу ДАБІ 9 листопада подала запити до управління Держслужби з надзвичайних ситуацій, управління архітектури та містобудування, управління громадського харчування і торгівлі, у Державну фіскальну службу, до правоохоронців у відділ протидії злочинності у сфері економіки. Чекаю відповіді, щоб на їхній підставі звернутися до міської ради, до прокуратури та СБУ, аби вони дали правову оцінку діям тих чиновників, які неправомірно надали дозволи цьому закладу торгувати. Бо не може ж функціонувати в центрі міста без чийогось «тихого погодження» такий заклад, де продають спиртні напої, де подають піцу, де розважаються компанії. Я особисто нічого не маю проти «Шапіто». Але нехай його власниця спершу візьме всі необхідні дозволи і ліцензії згідно з чинним законодавством, а тоді вже працює. Закон один для всіх.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
9 + 3 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?