Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
 
Лютий 2013
 

Під вікнами школи виріс самобуд | Газета 7 Днів

Під вікнами школи виріс самобуд

07.02.2013 00:00
Переглядів:312
І тепер ні міська влада, ні виконавча служба не можуть дати йому ради

Уже котрий рік тягнеться справа, пов’язана із самобудом на вулиці Шевченка, 105 у Рівному. Там, прямісінько під вікнами НВК «Колегіум» (двадцять перша школа) красується триповерхова будівля, зведена без відповідних дозволів.

– Власником цієї споруди є рівнянка, яка придбала житловий будинок на вулиці Шевченка, 105 на початку 2008 року. Через рік жінка звернулася до міського управління містобудування та архітектури за погодженням плану реконструкції цього будинку. Обласна інспекція державного архітектурно-будівельного контролю його погодила і видала відповідний дозвіл на будівництво. Коли почалися роботи, стало зрозуміло, що виконується не затверджений проект, а зовсім інше будівництво, – розповіла нашому кореспондентові начальник юридичного відділу міськвиконкому Світлана Корнійчук. – Габаритні розміри будівлі були збільшені удвічі, а її висота перевищувала граничні норми. При цьому змін до проекту забудовниця не проводила. За відхилення від проекту її декілька разів штрафували і зрештою міська влада подала позов на порушницю до Рівненського міського суду з вимогою привести самочинне будівництво до затвердженого проекту. Ця справа перекидалася в суді близько року, адже її розгляд затягувався під різними приводами. У підсумку суд постановив зобов’язати забудовницю виконати ці вимоги. Але вона подала на апеляцію до Львівського апеляційно-адміністративного суду, який також їй відмовив. Відтак рішення міського суду набуло чинності, документи справи були передані виконавчій службі. Там вона перебуває вже більш як рік, проте ніяких зрушень у цій справі немає.

Як виявилося, виконавча служба, не знаючи, як виконати рішення суду, звернулася до нього за додатковими роз’ясненнями.

– Рішення суду є незрозу­мілим у частині його фактичного виконання, – повідомила начальник управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Рівненській області Марина Лук’янова. – Зокрема, не зрозуміло, як саме привести будівлю до затверджених роз­мірів: зруйнувати і перебудувати чи просто реконструювати? І за чий кошт виконати ці роботи? Виконавча служба не повинна в таких випадках будувати здогади, а навпаки, повинна отримати чітку інструкцію щодо виконання. Зважаючи на двояке трактування цього рішення, ми звернулися за додатковими роз’ясненнями до суду, адже така можливість прямо передбачена законодавством. Допоки чекаємо відповіді, виконавче впровадження призупинене, що також дозволено законом. Отримаємо роз’яснення, тоді й будемо здійснювати виконавчі дії.

Олександр ПОЛІЩУК

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
7 + 7 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?