Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Липень 2012
 

Півроку без ліфтів | Газета 7 Днів

Півроку без ліфтів

26.07.2012 00:00
Переглядів:678

Завдяки енергії та завзяттю Лариси Мочальської у всіх дев’яти під’їздах будинку №7 на вулиці Коновальця запрацювали ліфти. Цей проект став першою успішною ластівкою у здійсненні цьогорічних заходів Муніципальної програми сталого розвитку.

прожили мешканці дев’ятиповерхового будинку на вулиці Коновальця, 7. Викликані цією обставиною незручності спонукали людей згуртуватися і самим вирішити свою проблему. Нині ліфти запустили, і окрилені цим успіхом мешканці вже планують наступні кроки з поліпшення життя у своєму будинку.

Цей кооперативний будинок спорудили 25 років тому. Якраз такий термін вважається безпечним для експлуатації ліфта. Отже, щойно будинкові і ліфтам, які експлуатуються у всіх його дев’яти під’їздах, пішов 26-й рік, інспектори Держгірпромнагляду шість найбільш небезпечних ліфтів зупинили. Які незручності несе в собі така зупинка, знає кожен, хто мав подібний досвід. Підніматися щодня сходами на 5-9-й поверхи – справа непроста. А коли ти не просто піднімаєшся, а й несеш вантаж чи тягаєш уверх-униз дитячий візок, то життя без ліфта можна назвати не просто некомфортним, а й нестерпним.

Якби мешканці кооперативу чекали, що за ремонт ліфтів візьметься експлуатуюча організація, то вони б ходили своїми сходами пішки й досі. Але очільник тутешньої громади – голова правління ЖБК «Електрон-2» Лариса Мочальська – чудово знає, що під лежачий камінь вода не тече. Тому вона знайшла вже знайомий їй шлях до управління економіки міста, щоб заявити про участь свого будинку в конкурсі проектів Муніципальної програми сталого розвитку. А оскільки в цієї громади була хороша репутація після попередньої участі в програмі, коли будинок завдяки підтримці міського бюджету відремонтував дах, то й цього року проект ЖБК «Електрон-2» підтримали.

Проте ця підтримка зовсім не означає, що громаді дали всю необхідну для капітального ремонту ліфтів суму. Адже участь у програмі можлива лише за тієї умови, що мешканці будинку самі частково сплачують вартість проекту. Все ж коли люди викладають із власної кишені власні грошики, вони більше цінують те, що за ці грошики зроблено. У згаданому випадку розкладка була така: 169866 гривень виділив на капремонт ліфтів будинку міський бюджет, а внесок громади мав становити 130 тисяч гривень.

Що й казати, зібрати у звичайному панельному будинку на околиці міста, де живе небагатий люд, таку суму – справа непроста. Проте тут цю справу зробили набагато швидше, ніж у тих громадах, яким на здійснення їхніх проектів потрібно було зібрати у декілька разів менші кошти. Звідси й результат: будинок на вулиці Коновальця, 7 «відстрілявся» першим з усіх цьогорічних учасників Муніципальної програми сталого розвитку.

Одинадцятого травня, коли розпочали роботи, зупинили для ремонту ліфти і в тих трьох під’їздах, де це не зробив Держ­гір­пром­нагляд. Бо ж справді, чого чекати аварійних зупинок, коли справу можна не доводити до крайнощів? За ремонт узявся «Рівнеліфт». Майстри підприємства протягом півтора місяця роботи в будинку практично повністю оновили його ліфтове господарство. Поміняли у ліфтах механічну частину – троси, редуктори, канати обмежувачів швидкості, шківи, гальма, пружини-противаги. У п’ятому під’їзді до того ж замінили кабіну, а на багатьох поверхах – стулки дверей шахт.

Але працювали над ліфтами не тільки підрядники, а й самі мешканці. Кабіни, які не підлягали заміні, вичистили, вимили, оновили. Планують у них ще дзеркала поставити, як колись було. Довелося також перекрити дахи над трьома машинними відділеннями. Це не ввійшло до кошторису основних робіт, то довелось потратити на ці роботи додатково ще майже чотири тисячі. Та й самі машинні відділення вперше за 25 років історії будинку побілили, пофарбували, вичистили.

Коли ремонтники провели випробування ліфтів і 26 червня отримали дозвіл на їх обслуговування, люди віри не йняли своєму щастю. Між іншим, повірити було складно не тільки психологічно, а й фізично, бо почути, як працюють оновлені ліфти, практично неможливо – вони стали рухатися безшумно і плавно.

У всій цій бочці меду є ложка дьогтю – з 323 квартир будинку внесок на ремонт ліфтів 5 квартир не здали, а окремі здали не повністю. Звичайно, цей внесок немалий, визнає Лариса Мочальська: з третього по дев’ятий поверх мешканці здавали на проект по 10 гривень з квадратного метра загальної площі квартири; перші поверхи здавали символічну суму – гривню з квадратного метра, а другого поверху – по дві. Але ж прикро, що в боржниках залишились не найбідніші. Сусідам, які живуть поруч, якраз найпростіше оцінити, хто як живе. Є такі, в кого 5-кімнатна квартира, як повна чаша, і автомобіль, а от загальну справу громади свого будинку не підтримали. Хоча плодами цієї справи тепер користуються.

Справедливості ради варто сказати, що боржників могло би бути більше, якби активно не попрацювала група, яка збирала гроші. Анатолій Чемерис, Володимир Потапчук, Тамара Нємедова, Катерина Журомська, Ганна Дзьолось, Жанна Лозінська, Ірина Бернацька, Павло Мансуров побували у більшості квартир, і то не раз. Вони змогли переконати людей у тім, що громада йде єдино можливим шляхом, роз’яснити їм необхідність справи, за яку взялися. От і добились успіху.

Тепер Лариса Мочальська, ще звітуючи про щойно зроблене, вже будує плани на майбутнє і загинає пальці, перераховуючи справи, які в будинку потрібно терміново зробити. Їх набралося немало. І це й не дивно, бо ж будинкові вже 26 років – багато що в ньому постаріло, зносилося, зруйнувалось. Та цьогорічний успіх з ліфтами Ларису окрилює, що їм і в майбутньому все вдасться. Головне, що громада вже повірила у свої сили.

Людмила МОШНЯГА

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
10 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?