Архів новин

Повідомлення про помилку

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls в menu_set_active_trail() (рядок 2405 із /home/dnivrvua/domains/7d.rv.ua/includes/menu.inc).×

Понад 80 питань без обідньої перерви | Газета 7 Днів

Понад 80 питань без обідньої перерви

04.02.2016 10:02
Переглядів:450
розглянули міські обранці під час другого пленарного засідання другої сесії Рівнеради

«Розім’явшись» біля мікрофонів – оприлюднивши низку звернень і заяв, депутати Рівнеради перейшли до розгляду питань порядку денного. Причому відразу до найскладніших, які потребували всебічного обговорення і прийняття виважених рішень. А «на закуску» залишили решту, які не викликали особливих суперечок.

Відтак, попрацювавши без обідньої перерви, депутати поставили крапку в спірному питанні щодо оренди приміщень Будинку побуту, затвердили низку програм на 2016 рік, у т.ч. «Здоров’я рівнян», перейменували майже тридцять із 40 запропонованих для зміни вулиць міста, виділили кошти на лікування трьом десяткам хворих рівнян, розглянули земельні питання, внесли поправки в низку попередніх рішень тощо. Крім того, вони прийняли ряд звернень.

Будинок побуту залишили «Моріону», але всього на рік і чотири місяці

Найжвавіша дискусія у сесійній залі розгорілася з приводу продовження оренди будівлі міського Будинку побуту. Це шестиповерхове приміщення в центрі Рівного, поблизу центрального ринку, з 2010 року перебувало в оренді у приватного підприємства «Моріон». Термін оренди закінчився торік у травні. Тоді й назріло питання про переукладання договору. Втім, зважаючи на непоодинокі непорозуміння, що виникали між орендарем – власником «Моріону» – та підприємцями, які користувалися площами Будинку побуту на правах суборенди, була створена тимчасова комісія міськради, покликана вирішити подальшу долю будівлі. Як один з варіантів розглядалася пропозиція продажу Будинку побуту, проте вона не знайшла підтримки ні в членів комісії, ні в депутатів Рівнеради.

– Комісія одностайно прийняла рішення, – оприлюднив вердикт голова постійної комісії бюджету, фінансів та комунальної власності Сергій Паладійчук, – рекомендувати не продавати зараз це приміщення, а залишити його у власності міської громади з тим, аби за рахунок оренди отримувати кошти і мати цю перспективу на тривалий час. Якщо керуватись розрахунками, то вартість приміщення окупається орендною платою орієнтовно за 8 років. Тобто ми порахували, що для громади буде набагато цінніше ці кошти отримувати і 8, і 10, і 15 років, ніж сьогодні продати приміщення і ці кошти не отримувати.

Отож Сергій Паладійчук запропонував продовжити «Моріону» термін оренди Будинку побуту на 2 роки і 11 місяців. При цьому зауважив, що будівля перебуває в жахливому стані, то треба зобов’язати орендаря провести за власний кошт ремонт даху і входу в будівлю та довести до належного стану місця загального користування.

Тим часом, міський голова Рівного Володимир Хомко висловив думку, що приміщення Будинку побуту все ж краще продати:

– Пропоную таку ідею: продати Будинок побуту, щоправда, не зараз, а продовжити договір оренди зі всіма висунутими зобов’язаннями на рік. За цей час оголосити конкурс на оренду або продаж будівлі. Але треба пам’ятати і про тих людей, які там беруть приміщення в суборенду. Отож однією з умов для орендаря має бути зобов’язання, що підприємці, які були в цій будівлі, залишаться в ній і надалі.

Обмінявшись думками, міські обранці прийняли компромісне рішення – продовжити договір оренди на 1 рік і 4 місяці, зобов’язавши власника «Моріону» привести приміщення Будинку побуту до ладу.

 Щоб визначитися з назвами вулиць, мешканцям дали 10 днів

Не обійшлося без дебатів й обговорення питання (цього разу за участю представників громадськості) про перейменування вулиць. Каменем спотикання стало невдоволення окремих рівнян, що їм нав’язали нові назви вулиць, а вони хочуть обирати самі. Хоча обирати змога була, бо нещодавно в Рівному проходили експертні громадські обговорення цього питання, де й визначили, які вулиці міста і на честь кого перейменовуватимуть (їхній перелік оприлюднений у № 5 газети «7 днів» від 28 січня ц.р.).

Зважаючи на те, що згідно із законом про декомунізацію в нашому місті необхідно перейменувати 34 вулиці, а остаточне рішення з цього приводу треба прийняти до 21 лютого (в іншому ж разі ці повноваження прийме на себе обласна влада), міський голова Рівного висловив слушну пропозицію. Володимир Хомко запропонував, щоб прийняли рішення про перейменування тих вулиць, щодо яких у мешканців не виникло претензій. На інших же вулицях проведуть громадські обговорення, а через 10 днів громади вулиць подадуть свої пропозиції, які мер узаконить своїм розпорядженням. Це, зокрема стосується вулиць Черняка, Дундича, 30 років Перемоги, Мірющенка. Депутати Рівнеради одностайно підтримали пропозицію міського голови, проголосувавши за перейменування вулиць, нові назви яких не викликали ніяких суперечок.

Куди дивиться поліція?

А от затвердження депутатами Рівнеради оприлюднених звернень пройшло як по маслу. Зокрема, міських обранців неабияк обурили випадки вандалізму, внаслідок яких у Рівному нещодавно було пошкоджено пам’ятні дошки Степану Бандері та Романові Шухевичу.

– Ми вважаємо, що ця ситуація не випадкова, – висловив обурення від імені депутатів – представників БПП «Солідарність» – Сергій Паладійчук, – а є проявом сепаратизму та наявністю у нашому місті сил, які носять екстремістсько-замовний характер і сприяють посиленню ворожнечі в нашому суспільстві.

Відтак, Сергій Паладійчук закликав правоохоронців до активнішого розслідування злочинів, а також запропонував включити місця, де розміщені пам’ятні знаки, до маршруту патрулювання. А мешканцям міста запропонував разом зібрати кошти на їх відновлення.

У свою чергу, депутат від Радикальної партії Володимир Кудрін зачитав звернення до Президента та Верховної Ради щодо неприйняття змін до Конституції України, які стосуються особливого статусу Донбасу.

Чи треба дружитиз Костромою?

Натомість депутати від ВО «Свобода» ініціювали проект рішення про розірвання двосторонніх угод міста з російськими містами-побратимами, зокрема з Костромою.

– Враховуючи військову агресію Російської Федерації, зокрема анексію Криму та військову окупацію частини територій Донецької та Луганської областей, котрі призвели до тисяч смертей українців, – зазначив депутат-«свободівець» Олег Карп’як, – Рівне просто зобов’язане розірвати в односторонньому порядку так звані «побратимські» відносини з Костромою.

Політику місцевих громад не може визначати Президент 

Звернення до центральної влади щодо децентралізації, яке підготувала фракція «Самопомочі», зачитав депутат міськради Мар’ян Года:

 – Повноваження префекта зупиняти дію актів органів самоврядування створюють, по-перше, суттєві корупційні ризики; по-друге, роблять органи місцевого самоврядування повністю підконтрольними префектам, адже запропонований механізм зупинки актів призведе до того, що органи місцевого самоврядування будуть змушені де-факто погоджувати всі свої акти із префектами. Ще більше застереження викликає право Президента зупиняти повноваження голови громади, складу ради громади, районної та обласної рад. По факту ж ця норма призведе до прямої залежності органів місцевого самоврядування від президентської вертикалі.

Отож міські обранці одноголосно підтримали документ, в якому просять у керівництва країни надати місцевій владі більше повноважень.

 

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 15 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?