Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Вересень 2015
 

Посуха побила всі рекорди | Газета 7 Днів

Посуха побила всі рекорди

03.09.2015 17:16
Переглядів:355
Такого спекотного літа, а особливо серпня, не було на Рівненщині останні 70 років, запевняють метеорологи. І не факт, що наступного року буде краще.

– Цьогорічна посуха об’єднала всі три її види: повітряну, грунтову та гідрологічну, – каже завідувач сектора гідрометеорологічного забезпечення обласного гідрометеоцентру Ірина Кобзєва. – Засушливим був уже перший місяць літа – червень, у липні пройшли невеликі дощі, але з цього ж місяця ситуація в нашому регіоні значно погіршилася. У червні та липні кількість опадів була вдвічі меншою за норму. Та найпосушливішим видався серпень, коли опадів випало лише 3% від середньомісячної норми (при тому, що минулого року кількість дощів майже вдвічі перевищила  норму). Це небувала аномалія. За період спостережень з 1945 року такого ще не було. 

Якщо у червні та липні цього року середньомісячна температура повітря перевищувала норму лише на два градуси (що за останні десять років вже стало звичним), то у серпні вона підстрибнула на чотири градуси вище. Крім того вісім днів серпня побили добові кліматичні рекорди щодо максимальних температур, а два дні – щодо мінімальних. 

– У липні та серпні на фоні сухої погоди відзначалися тривалі хвилі тепла, коли температура повітря стабільно трималася на позначках вище 300С, – констатує факт Ірина Кобзєва. – Причому хвилі ці були досить тривалими – впродовж 20-25 днів. Повітряна посуха поєдналася з грунтовою. Це негативно вплинуло на врожайність. Такі явища на нашій території рідкість. Навпаки, Полісся завжди вважалося зоною надмірного зволоження. А зараз болота та торф’яники нагадують скам’янілу пустелю із глибокими тріщинами. Старожили кажуть, що такого ще не бачили.

Цього ж літа на Рівненщині значно опустився рівень підземних грунтових вод, що призвело до масового пересихання свердловин і колодязів. У більшості річок рівень води досяг найнижчих відміток за останні 70-125 років. Наприклад, Стир у багатьох місцях уже на кілька сантиметрів навіть нижчий від свого історичного мінімуму. 

Спека захопила і перші дні вересня. 1 та 2 числа термометри трималися на позначках понад 350С. Сьогодні і завтра нам обіцяють короткочасні дощі, а 5 вересня знову встановиться тепла погода без опадів, хоча температура повітря однозначно спаде.

– Навіть якщо осінь буде дощовою, ми не надолужимо втраченого влітку, – підкреслила Ірина Кобзєва. – Адже літня кліматична норма опадів у нас набагато більша за осінню. Влітку земля запасає вологу, яку має витратити восени. Цього року так не сталося.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
12 + 6 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?