Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
 
Лютий 2013
 

Приватна практика у квартирі: за і проти | Газета 7 Днів

Приватна практика у квартирі: за і проти

21.02.2013 00:00
Переглядів:642

На парадному новесенької елітної висотки (воно, до речі, дивним чином перетворилося на офіс) великими літерами оголошення – крик душі: «Тут не приймає лікар!». А на дошці оголошень біля колишнього пожежного виходу, а тепер – єдиного і головного під’їзду – чорним по білому: «До лікаря наберіть на домофоні 41».

Елітна висотка чи районна лікарня?

– Підкажіть, будь ласка, де будинок 26-б на Черняка? – запитуємо в першої-ліпшої жіночки на зупинці маршрутки.
– Це де народний лікар? Так он же він!

Зранку в під’їзді тихо. На дверях без номера таблички: «Фітотерапія. Масаж»

Є і номер мобільного. Набираємо. В слухавці – автовідповідач: «Запис на прийом до лікаря на лютий закінчено. Записатися на березень можна (тоді-то). Звертаємо вашу увагу на те, що у нас помінявся домофон…» Що ж, картина знайома: розмовляти поки що ні з ким.

– Приходьте в неділю під обід! – запропонувала кореспондентові молода жінка, мешканка третього поверху «будинку-поліклініки». – Тут до самої ночі таке коїться! Як у коридорі районної лікарні: на майданчику й на сходах тлумляться черги, хворі кашляють. Бери й тікай! Шукають лікаря – без кінця тиснуть на всі кнопки домофону, а коли потраплять до під’їзду, то починають дзвонити в усі двері підряд. А раніше з кабінету періодично валила пара і сморід на весь під’їзд – цілителі там варили зілля. Зайти туди не можна – пацієнт зайде, і двері – кляц. Треба ж було нам купити квартиру саме в цьому домі!

Що може ОСББ

Черняка, 26-б – відоме в місті ОСББ. Віднедавна тут новий голова.

На голову Юрія Бідюка у спадок від усунутого жильцями кілька тижнів тому попередника звалилося стільки проблем, що з правомірністю розміщення в під’їзді кабінету нетрадиційної медицини він на момент нашої розмови ще не встиг і розібратися. Та Юрієві Васильовичу все одно доведеться з’ясовувати стосунки з фітотерапевтом. Хоча для ОСББ таке сусідство чимось вигідне. У всякому разі за тепло, як каже голова, власник платить за втричі вищими, такими, як для підприємців, тарифами.

– Якщо цілитель має законне право проводити прийом – тоді нічого не зробиш, буде працювати, – констатує керівник громади. – Але якщо люди вимагатимуть, то будемо пробувати судитися з ним.

А от Євгенія Загоруйко, заступниця голови ОСББ, та Валентина Шніт, власниця квартири № 1, що розташована на майданчику першого поверху поряд із фітотерапією і масажем, та ще десяток власників квартир висотки щодо виконання народним лікарем вимог про влаштування окремого входу для своїх пацієнтів або виселення кабінету з будинку категоричні до останнього. Майже від першого дня нетрадиційної медичної практики по сусідству, тобто з кінця 2010 року, вони не перестають колективно звертатися до всіх інстанцій, які б мали вже давно вичерпати конфлікт.

– Навіть прокуратура і міліція шлють нам у відповідь лише відписки не по суті, – скаржаться в серцях літні жінки. – Заступник прокурора міста вважає діяльність кабінету законною. Він посилається на висновок санепідемстанції, замість того щоб перевірити саму правомірність його існування.

 «Номер мого телефону журналісту не давайте!»

Неділя, шоста вечора. У народного лікаря прийомні години. Біля під’їзду і на майданчику першого поверху – тихо й порожньо. Похапцем пробігають люди: хто до ліфта, а хто – до фітоклініки. Туди – частіше.

Вільно заходимо до кабінету. Вся черга – там: десь із п’ятнадцятеро пацієнтів зручно вмостилися у приємному холі на стільцях. Розмовляють пошепки. 10-15 хвилин – і наступний.

Біля столика реєстратури – спочатку вільний від клієнтів масажист, а потім – працівниця, що веде запис, починають настійливо агітувати нас «за об’єктивність»:

– Одній бабі (це – про понад десять підписів власників квартир у зверненнях до редакції, прокуратури і до міської влади – ред.) немає з ким сваритися, от на нас і нападає! – заявляють емоційно обоє співрозмовників.

– То ми ж по об’єктивність і прийшли! Якщо можна, покличте власника кабінету-квартири на кілька хвилин. На два лише короткі запитання: він чи не він змінював статус приміщення? і чи не планує нетрадиційна медицина хоч колись влаштувати до себе окремий вхід?

Аж тут із кабінету виглядає, вочевидь, потрібна нам людина. Сивий далеко не молодий чоловік у салатового кольору костюмі медика.

– Хай що хоче, те й пише, а мого телефону йому не давайте! – прокричав чоловік і умить зник за зачиненими дверима.

Зніяковіло рихтуємось на вихід. Представника нетрадиційної медицини зрозуміти можна: у нього – люди, ціла черга. Негарно, щоб чекали, та й грошики таки немалі: двоє з тих, хто вийшов, пошепки зізналися, що віддали («разом із травами») по 250 гривень.

Кого «підставили»?

Дивна це ситуація – мовчанка. Із одного боку кабінет працює, наче не порушуючи закону. А з іншого – ніяк не покидає відчуття, що хтось когось у цій історії «підставив».

Та й справді, якщо з моральної точки зору, то одна справа, коли власник купував приміщення як квартиру. Тоді виходить, що «поганий хлопець» він, бо зненацька «ощасливив» своїми відвідувачами цілий будинок.

А от якщо йому продавали приміщення вже як офіс, то тут справа зовсім інша. Бо обіцяли ж, мабуть, що спокійно працюватиме, як у лікарні, а тут – самі конфлікти з мешканцями, ще й перевірка на перевірці: прокуратура, міліція, міські чиновники. Питання ще, який статус мали ті квадратні метри у проекті будинку. Якщо вони були від початку офісними, то, за великим рахунком, ніхто не неволив мешканців купувати квартири поряд із непередбачуваним сусідством. А коли були квартирою? Один чи кілька відповідальних підписів, і маємо в наявності конфлікт на довгі роки.

Юристи часто повторюють як аксіому: там, де починаються права одного, закінчуються права іншого. Так сталося і з цим фітомасажним кабінетом. Десь, на якійсь стадії розвитку майнових і житлових правовідносин конструктивна логіка дала збій. Тепер від того потерпають і мешканці будинку, і лікар народної та нетрадиційної медицини, який, замість того щоб отримати за власні кошти можливість спокійно і плідно трудитися й заробляти прибутки на ниві оздоровлення населення, змушений у перервах поміж практикою воювати із сусідами, які, звісно ж, не задоволені присутністю його клієнтів у спільному під’їзді житлового будинку на вулиці Черняка, 26-б.

Сергій СНІСАРЕНКО

Компетентний коментар

Ситуацію прокоментувала Наталія КУЗЬМЕНЮК, юрист РОГПО  «Правозахист»:

– Для того щоб здійснити реконструкцію квартири під офіс, аптеку, магазин, поліклініку, необхідно вивести квартиру з житлового фонду. Підставами для такого переведення є визнання жилого приміщення непридатним для постійного проживання або визнання доцільності зміни функціонального призначення житлового приміщення.

Окрім того відповідно до вимог державних будівельних норм ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення» приміщення квартири повинне відповідати низці вимог. Це має бути перший поверх, цокольне, підвальне або напівпідвальне приміщення; допускається використання другого поверху за умови, що перший поверх – це нежитловий фонд. Власнику потрібно отримати згоду сусідів і жеку (кооперативу або ОСББ). Також повинна бути мо­жливість облаштування окремого входу, а будівля не повинна бути пам’яткою архітектури.

Таким чином, виконання робіт з перебудови та перепланування житлових приміщень у багатоквартирних будинках із подальшим використанням їх як нежитлових приміщень повинне здійснюватися за згодою співмешканців будинку та без обмеження їхніх інтересів та житлових прав.

Ви маєте можливість отримати юридичну консультацію за адресою: 33028, м. Рівне, вул. Чорновола, 10. Тел.: 22-20-04, 097 528 3268.

P.S. Коли цей матеріал уже був готовий до друку, редакція отримала ще кілька важливих відомостей щодо порушеної теми.

Із приводу звернення на «Урядову гарячу лінію» мешканців – сусідів кабінету фітотерапії, прийшла відповідь із обласного управління охорони здоров’я за підписом заступника начальника Ігоря Добровольського. Там, зокрема, сказано:

«У реєстрі “Медичні кадри лікувально-профілактичних установ Рівненської області”, який охоплює медичні установи системи Міністерства охорони здоров’я України, відсутні дані про названого лікаря, а в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації відсутня інформація про отримання ліцензії на приватну медичну практику вищезгаданим лікарем.

Управління охорони здоров’я Рівненського міськвиконкому підготувало звернення у правоохоронні органи щодо перевірки законності цієї діяльності».

Також у минулий понеділок міський голова та керівники низки профільних управлінь виїжджали до будинку на вулиці Черняка, 26-б, щоб побачити роботу кабінету нетрадиційної медицини в спільному з мешканцями під’їзді на місці.

– Згідно з ліцензією на право займатися підприємницькою діяльністю цей підприємець повинен мати окремий вхід, – поділився своїми висновками Михайло Стичишин, начальник міського управління охорони здоров’я. – Йому запропонували привести свій кабінет у відповідність до цих вимог.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
15 + 4 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?