Архів новин

Революційні правила дорожнього руху вступили в дію 7 листопада | Газета 7 Днів

Революційні правила дорожнього руху вступили в дію 7 листопада

13.11.2015 11:57
Переглядів:276
Ще не всі водії усвідомили, що ми вже майже тиждень їздимо за новими правилами дорожнього руху.

Разом із створенням Національної поліції вступили в дію і законодавчі акти, які стосуються відповідальності за порушенням правил безпеки дорожнього руху. Новими нормами ввели фото- та відеофіксацію порушень правил на дорогах, систему штрафних балів для водіїв, а відповідальність за порушення правил у багатьох випадках закон поклав на власників авто.

У Рівному ці нововведення вже діють. Але оскільки в нас патрульної поліції ще немає, то за дотриманням порядку на дорогах до лютого 2016 року слідкує служба, яку ми ще недавно називали державною автоінспекцією. Приватно нам розповіли в колишньому ДАІ, що всі вони ввійшли в структуру управління з превентивної діяльності Головного управління національної поліції в Рівненській області. Інспекторів ДАІ тепер потрібно називати поліцейськими, хоча вони і далі несуть службу в звичній міліцейській формі і їздять на авто з емблемами ДАІ. А от коли і де на вулицях та автомагістралях поставлять перші камери фіксації, ще не відомо.  

Фото- і відеореєстрація порушень на дорогах

У місцях, де скоюють найбільше порушень, встановлять автоматичні камери. І власника автомобіля, який, наприклад, перевищив швидкість, автоматично будуть визнавати винним. При цьому не важливо, хто був за кермом. Хіба що сам порушник заявить про свою вину письмово до патрульної поліції. Незгоду з рішенням можна оскаржувати в суді протягом 10 днів. 

«Листи щастя»

Якщо камера зафіксує порушення, власнику автомобіля відправлять повідомлення про те, що на нього наклали штраф, а також посилання на сторінку в інтернеті, де він може подивитися відео або фото порушення. Аби якнайшвидше дізнатися про це, автомобілістові потрібно зареєструвати номер свого мобільного та електронну пошту в підрозділі поліції. Навіщо? Бо це дуже вигідно для нього: якщо сплатити гроші протягом 5 днів, то сума зменшується вдвічі, якщо ж пізніше ніж за 30 днів, то вдвічі збільшується. На 61-й день штраф стягнуть через виконавчу службу.

Штрафні бали

На рік кожен із нас отримує «резерв» для попереджень – 150 балів, якими можна «оплатити» три порушення, зафіксовані камерою. Але не всі, а лише зі списку не занадто грубих, як-то перевищення швидкості від 20 до 50 км на годину, проїзд на заборонний сигнал, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки тощо. Як закінчаться бали – доведеться віддавати гроші. Якщо ж порушення зафіксував поліцейський, а не камера, платити будемо лише грошима.

Штрафи зменшили

Новим законом «вилку» штрафів за кожне порушення відмінили, і будуть застосовувати її мінімальне значення. Наприклад, за перевищення швидкості раніше був штраф від 255 до 340 гривень. Тепер – штраф 255. Або з вас спишуть 50 балів.

Тепер не спинять «просто так»

Поліція вже отримала вичерпний перелік із 10 підстав, через які машину на дорозі можна зупинити: або порушення, або щось надзвичайне. А «рейдів» чи «відпрацювання», якими часто вмотивовували перевірку документів, уже не буде.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 2 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?