Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Березень 2013
 

«Самгаз» дав місту зразок, | Газета 7 Днів

«Самгаз» дав місту зразок,

07.03.2013 00:00
Переглядів:508
якою повинна бути сучасна лікарня та в яких умовах потрібно виходжувати хворих

Урочистий момент: Андрій Марков запрошує лікарів прийняти оновлений реанімаційний блок. Головлікар Євген Кучерук отримав на знак завершення у ньому робіт пам’ятну табличку, яка одразу ж зайняла чільне місце на стіні оновленого відділення.

Навіть клініка «Феофанія» у Голосієві під Києвом, де лікуються найвищі посадовці держави, не може похвалитися таким оснащенням палат, яке минулого четверга продемонструвала наша рідна міська лікарня під час відкриття реконструйованого реанімаційного блоку.

Одне без одного вони мало варті. Талант і професіоналізм, аби їх можна було максимально ефективно використати на користь людям, треба під­кріплювати грошима. Та вся біда в тім, що вони не завжди ходять разом – потреби і можливості. Тому ми часто й нарікаємо, що наші лікарі за професіоналізмом на голову вищі від західних, котрі без свого дорогого обладнання просто безпорадні, а в наших золоті руки та мудрі голови, проте це практично все, чим вони озброєні для боротьби з хворобами. Ну а держава демонструє свою неспроможність виправити таку ситуацію.

На кого в цій ситуації залишається сподіватися? На тих людей, які мають гроші, а разом з тим – і соціальну відповідальність. На щастя, такі люди є, і їх у нашому суспільстві стає дедалі більше. У цьому ми змогли зайвий раз переконатися, побувавши 28 лютого у центральній міській лікарні. Того дня ТзОВ «Самгаз» здало під ключ колективу реаніма­ційного відділення лікарні благодійний проект, який реалізовувався тут протягом останніх трьох місяців.

Генеральний директор ТзоВ «Самгаз» Андрій Володимирович Марков відгукнувся на звернення головного лікаря ЦМЛ Євгена Філімоновича Кучерука про допомогу в ремонті та оснащенні морально і фізично заста­рілих приміщень цього відділення й одразу взявся за роботу. Причому меценат не обмежився в цих роботах побажаннями лікарів, а практично створив на старому місці новий реанімаційний блок, який після реконструкції та переоснащення відповідає кращим світовим стандартам для таких приміщень.

Словами це описати складно. Коли входиш до блоку із загального коридору, просто запирає дух. Дві палати, коридори та санвузол реанімації загальною площею майже сто квадратних метрів змінились до невпізнанності. Тут не тільки трансформовано простір, перештукатурено стіни, замінено всі вікна і двері, зроблено наливну підлогу за шведськими технологіями і з використанням шведських матеріалів, облицьовано плиткою та оснащено новою сантехнікою санвузол, а й влаштовано системи кварцування, кондиціонування повітря та освітлення. Для ремонту використовували тільки сертифіковані в Україні матеріали з приписом «Для використання у медичних установах». Ко­льорову гаму блоку витримано в біло-голубих тонах. Усе так сяє і радує око, що, здається, тільки від одного його вигляду можна одужати. Стіни приміщень прикрашено ландшафтними фотографіями, що створюють ­релаксаційний настрій – ніби ти посеред природи, а не в реанімації.

Усі, хто прийшов на відкриття реанімованої реанімації, так захоплювались новими супер-ліжками, що аж захотіли на їх тлі сфотографуватися.

Усі, хто прийшов на відкриття реанімованої реанімації, так захоплювались новими супер-ліжками, що аж захотіли на їх тлі сфотографуватися.

Обладнання для палат поставила чеська фірма «Лінет» – європейський лідер у виробництві меблів та оснащення для лікарень. Подібні до поставлених чехами реанімаційних ліжок в Україні має тільки лікарня Державного управління справами «Феофанія», але тамтешні модифікації цих ліжок проти наших уже за­старіли.

Меценат Андрій Марков у відповідь на свій дар лікарні теж отримав з рук рівненських лікарів у особі Валентина Королюка символічний подарунок – Острозьку Біблію.

Меценат Андрій Марков у відповідь на свій дар лікарні теж отримав з рук рівненських лікарів у особі Валентина Королюка символічний подарунок – Острозьку Біблію.

Рівне завдяки Андрію Маркову отримало від «Лінета» найсучаснішу модифікацію ліжка Eleganza 3XC для інтенсивного догляду за хворим. Про це розповіла представник чеської  фірми  Катерина Самойленко, котра продемонструвала персоналу і гостям усі можливості цих диво-ліжок.

Вони оснащені дев­’ятьма пультами керування, багатьма функціями положення пацієнта, що дозволяє медичному персоналу частіше і набагато легше перевіряти стан головних органів пацієнта. Спеціальні положення ліжка поліпшують дихальну та серцеву діяльність.

Про всі його трансформування можна розказувати багато, але краще назвати основні його функції: кардіологічне кріс­ло, су­місність з «С» дугою, мобіліфт (підйом пацієнта з ліжка), параліфт, нахил пацієнта в різні положення, підйом та опускання кін­цівок та тулуба в різні положення, п’яте колесо для поліпшення маневреності ліжка. Система  Eleganza 3XC дозволяє медперсоналу маніпулювати ліжком ефективно та швидко. Пацієнт теж може керувати деякими функціями, що збільшує його самостійність та покращує психічне самопочуття. Для запобігання самовільному спрацюванню обладнання всі прилади мають додатковий захист, що перевищує рамки існуючих стандартів.

Такі умови лікування самі по собі допомагають хворому стати на ноги.

Такі умови лікування самі по собі допомагають хворому стати на ноги.

Крім того, палати оснащено LED телевізорами, всім необхідним умеблюванням, зокрема багатофункціональними тумбочками, які трансформуються в різних положеннях; та консолями життєзабезпечення пацієнта, до яких підвели кисень, повітря, вакуум, та влаштували кріплення для крапельниць і реанімаційних приладів. А в санвузлі душова кабіна для зручності важкохворих людей, яких виходжують у цьому від­діленні, влаштована із сидінням, а унітаз – з поручнями. Окремо потрібно наголосити про влаштований швидкісний інтернет через wi-fi, адже з його допомогою хворий може по відеоканалах у реальному часі спілкуватися з рідними, відчувати їхню підтримку, а рідні – відчувати себе поряд з хворим. Словом, усе тут продумано до найменших деталей і зроблено з тією бездоганною скрупу­льоз­ністю, яка властива всім справам, за які береться Андрій Марков.

Інженер з технічного нагляду Іван Андрієнко, який варився в цьому котлі від першого до останнього дня, бо саме він керував роботами від «Самгазу», усміхаючись, каже, що все зроблено відповідно до нормативних документів та витримано в стандартах «ам», тобто Андрій Марков. Ну а головлікар ЦМЛ Євген Кучерук признається, що йому ці стандарти тепер спати не дадуть. Бо коли він раніше вважав, що в лікарні всі відділення вже доведені до пуття, то тепер у порівнянні з новим блоком решта лікарні виглядає дуже блідо.

Персонал лікарні, у якого ми розпитували про враження, не приховує захоплення від тих перетворень, які відбулися у відділенні.

Євген Кучерук,
головний лікар ЦМЛ м. Рівне:

– Відкриття двох сучасних реанімаційних палат у хірургічному відділенні – для нашої лікарні грандіозна подія. Вони відповідають останнім європейським стандартам. Їх облаштували завдяки спонсорським коштам мецената Андрія Маркова, а це близько півмільйона гривень. Усе обладнання для цього закупили за кордоном. Чесно кажучи, ці палати будуть чи не найкращими в Україні, хіба що відомий столичний медичний заклад «Феофанія» послуговується схожим обладнанням. Такого рівня палати я бачив донині лише в Німеччині, Австрії, Італії, але аж ніяк не в Україні. Упевнений, що разом із нашою високопрофесійною командою лікарів у цих палатах буде врятовано багато життів.

Валентин Королюк,
завідувач відділення анестезіології, інтенсивної терапії (реанімації) центральної міської лікарні:

– Буваючи в різних країнах Європи, я бачив, на якому рівні там медицина. ­Тепер той рівень з’явився і у нашому відділенні. Силами і коштами мецената дві ­палати обладнані функціональними ліжками і спе­ціальними медичними меблями. В кожній палаті є санвузол, телевізор, wi-fi, гардеробна й інші меблі, та головне – дуже зручні ліжка, яких у медичних закладах Західної України немає більше ніде.

Інна Майстрова, анестезист:

– У лікарні я працюю 17 років. Уперше бачу палати такого рівня. Мене особливо вразили ліжка, які будуть максимально зручними не лише пацієнтові, а й персоналу. Там усе влаштовано так, щоб можна було без зайвих зусиль і травмування пацієнтів перекладати хворих з боку на бік, що в хірургії час від часу буває необхідно.

Ну а тим часом Андрій Марков, завдяки якому все це відбулося, вважає, що так і має бути. «Благодійна діяльність і активна участь у житті міста завжди були невід’ємною частиною моєї роботи та однією із засад філософії очолюваного мною підприємства, – каже він. – Тому благодійні акції ми проводимо регулярно відповідно до власного плану, надаємо допомогу не лише окремим людям, а й різним закладам. Але завжди стараємося зробити це так, щоб результатами нашого меценатства змогли скористатися пересічні жителі рідного міста. Я дуже радію з того, що наша робота стала у пригоді таким лі­карям-професіоналам, як Євген Кучерук, Лілія та Валентин Королюки, Валентин Нарсія, Олена Качан, Микола Пасічник, Григорій Максим’як. Ми прагнемо, щоб у них були гарні умови для роботи і щоб вони мали можливість рятувати людей у важку годину. Коли ми відкривали оцей останній з наших благодійних проектів, я так і сказав їм: «Тепер ви маєте більше можливостей для порятунку людей. Постарайтеся використати їх по максимуму». Від нашого колективу я зичу всім медикам міста здоров’я, наснаги, дякую їм за роботу та обіцяю, що роблю і далі буду робити для них все, що зможу».

Людмила МОШНЯГА,
Олександр ПОЛІЩУК,
Леонід ЛАТТІ (фото)

P.S. Коли цей номер уже було зверстано, з міської лікарні повідомили, що до «самгазівських» палат поклали перших пацієнтів. Один із них, опритомнівши, запитав: «Де це я?» «У раю!» – відповіла медсестра.

Наша довідка

У переліку добродійних справ ТзОВ «Самгаз» є подарований Центру реабілітації інвалідів мобільний стоматологічний кабінет. У 2006 році за участі цього товариства проведено благодійний конкурс дитячого малюнка серед учнів Рівненської художньої школи. 13 кращих робіт було використано для оформлення настінного календаря компанії «Самгаз» на 2007 рік. Переможці отримали подарунки і грошові премії. У 2011 році було надано допомогу профспілковій організації, а також Рівненській обласній дитячо-юнацькій спортивній школі. Тоді ж «Самгаз» виділив інвалідові
А. В. Доману кошти на лікування після пересадки печінки внаслідок захворювання, пов’язаного з Чорнобильською катастрофою. Багато років поспіль підприємство тісно співпрацює з медичними закладами міста. Коли 15 років тому засновувався Центр лікування складних розладів серцевого ритму та ендоваскулярної рентгентерапії при обласній лікарні, «Самгаз» передав у користування його колективу апарат для лікування складних розладів серцевого ритму вартістю понад 30 000 доларів, а також виконав реконструкцію палат у нефрологічному відділенні цієї ж лікарні. Тоді меценати вперше зробили у медичних закладах області так званий євроремонт. Також «Самгаз» профінансував ремонт старого приміщення онкологічного диспансеру в Тютьковичах, а кілька років тому облаштував палати у відділенні травматології центральної міської лікарні. Підприємство не раз надавало найрізноманітнішу допомогу обласному клінічному лікувально-діагностичному центру.

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 11 =
More information?