Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Вересень 2015
 

Степан Коропецький: «Робимо все, щоб здешевити тепло» | Газета 7 Днів

Степан Коропецький: «Робимо все, щоб здешевити тепло»

04.09.2015 11:25
Переглядів:479
Напередодні Дня незалежності після майже тримісячної перерви в оселях рівнян знову з’явилася гаряча вода. Проте на який період відновили її подачу, на теплопостачальному підприємстві наразі сказати не беруться. Від чого залежить наявність чи відсутність гарячої води в наших кранах, журналіст «7 днів» поцікавився у директора ТОВ «Рівнетеплоенерго» Степана КОРОПЕЦЬКОГО.

– Степане Мафтейовичу, яка перспектива щодо подачі гарячої води чекає рівнян?

– Сьогодні у Рівному відновлено подачу гарячої води. Але, на жаль, не можу точно сказати, як надовго. Підготувавши за літній період до нового опалювального сезону тепломережі, обладнання котелень та центральних теплових пунктів, ми зробили технологічний запуск, аби їх випробувати. Отож, скориставшись цією нагодою, подаємо гарячу воду згідно із затвердженим графіком. Поки що вдалося досягти домовленостей про те, що гарячу воду постачатимемо до 6 вересня.

Разом із тим працюємо над зменшенням наших боргів перед НАК «Нафтогаз України», бо це все ж таки основна проблема, через яку нам не дають можливості використовувати газ для підігріву води.

– Чи вдалося підприємству за літо скоротити газовий борг?

– Поточних боргів перед «Нафтогазом України» ми не маємо. ТОВ «Рівнетеплоенерго» стабільно демонструє один із найвищих рівнів розрахунків у своїй категорії споживачів за поточне споживання природного газу. Але залишилися борги, передані нам від попереднього комунального підприємства, цілісний майновий комплекс якого взяли в оренду. Мова про 43 мільйони гривень, на які за останні роки нараховані штраф­ні санкції (а це 8,6 мільйона гривень!) Ці борги ми дещо скоротили, маємо надію, що невдовзі ліквідуємо їх зовсім. Адже з’явилися джерела для погашення заборгованості. Серед них – і різниця в тарифах, яку держава зобов’язана повернути підприємству. Станом на сьогодні нам мають компенсувати 16,5 мільйона гривень різниці в тарифах, а до початку опалювального сезону ця різниця зросте орієнтовно до 50 мільйонів гривень. Це сума, яка перекриє ту заборгованість за газ, що склалася на сьогодні.

– Деякі енергопостачальні підприємства вже відчувають кризу з оплатою населенням за спожиті послуги. Як рівняни розраховуються за тепло і гарячу воду, використані в минулих опалювальних періодах?

– Рівень розрахунків населення за теплову енергію, спожиту в минулому опалювальному сезоні, наближається до 95 відсотків. А заборгованість попередніх років становить 51 мільйон гривень. На тлі інших міст України Рівне за цим показником – серед лідерів.

Ми активно проводимо претензійно-позовну роботу з боржниками щодо примусового стягнення заборгованості, і нам це вдається. Щоправда, дещо негативно на цей процес впливає та обставина, що змінюється ціна на енергоносії: фактично постійно дорожчає електроенергія, не дешевшає й газ, а відтак збільшується й собівартість теплової енергії. Усе це зумовлює фінансове навантаження на споживачів, у той час, коли в цьому році не було, як відомо, підвищення ні зарплат, ні пенсій. Звідси й зростання заборгованості. Ми розуміємо людей, які дійсно не мають з чого платити. Єдиний вихід із ситуації – оформлення субсидій, схему надання яких нині суттєво спростили, або укладення договорів реструктуризації заборгованості.

– Це ви вже натякаєте, що, можливо, тариф на опалення зросте в ціні?

– Про подорожчання тепла поки що не йдеться. Хоча зараз Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, проводить коригування тарифів на комунальні послуги. Але це ще не означає, що вартість теплової енергії зросте. Не виключено, що вона, навпаки, подешевшає, бо ми чимало робимо, аби зменшити собівартість послуг. Мабуть, рівняни помітили, скільки останнім часом ТОВ «Рівнетеплоенерго» замінило теплових мереж та трубопроводів гарячого водопостачання, обладнання котелень і теплових пунктів. Якщо б не відбувалося постійне зростання вартості складових тарифів (у першу чергу, паливно-енергетичних ресурсів), то нині вартість послуг мала б зменшитися.

– Що вдалося зробити у підготовці до нового опалювального сезону в цьому році?

– Ми вже замінили понад 5 км трубопроводів мереж теплопостачання в Рівному. Також частково замінили насосне обладнання на трьох котельнях. Зокрема повністю замінена мережева група насосів на котельнях вулиць Чорновола, 74в та Київська, 60б, замінено насосне обладнання охолодження парових турбін та сольові насоси в котельні на вулиці Князя Володимира,75б. Ці насоси оснащені станціями частотного регулювання для зменшення використання електроенергії, збільшення терміну служби електродвигунів, а також забезпечення плав­­ного запуску обладнання. Бо у попередні опалювальні сезони найболючішим питанням при запуску були гідроудари. Завдяки встановленню частотного регулювання ця проблема практично знята.

Також замінили багато обладнання, що дозволяє боротися з дуже болючою проблемою – накипом, який відкладається як у нашому теплогенеруючому обладнанні, так і в батареях споживачів. Ми проводимо поточні ремонти електрообладнання, контрольно-вимірювальних приладів і автоматики котелень, центральних та індивідуальних теплових пунк­тів, що дасть можливість ефективніше регулювати теплоносій залежно від температури зов­нішнього повітря.

– До речі, як ви ставитеся до наміру Кабміну знизити гранично допустиму межу температурного режиму в оселях до 16 градусів?

– Не знаю, кому в голову прийшла ідея таким чином економити енергоносії. Інакше, як безглуздою, її не назвеш. Я не бачу в цьому економії. Тим більше що навіть 18 градусів не для всіх людей є комфортним мікрокліматом. Споживачі шукатимуть методи, як «догріти» квартиру. Будуть вмикати електрообладнання, конфорки, а це теж додаткове споживання газу, електроенергії. До того ж – неефективне!

– А що, на вашу думку, може допомогти заощадженню енергоносіїв?

– Найкраща економія – це встановлення лічильника з приладом регулювання теплоносія. У цьому році завдяки розгорнутим у Рівному програмам 50 на 50 (для комунальних будинків) і 80 на 20 (для ОСББ) дуже активно проводиться встановлення теплових лічильників. Це дасть можливість зменшити фінансове навантаження на споживачів і поліпшити якість надання послуг із теплопостачання. Адже разом з тепловим лічильником ставиться автоматика, яка регулює подачу теплоносія на будинок залежно від температури зовнішнього повітря і забезпечує оптимальний гідравлічний режим за рахунок встановлення насосного обладнання. З належною підготовкою житла до зими все це дасть відчутну економію.

Розмову вів Василь ГЕРУС

 

Максимальної економії можна досягти за рахунок влаштування вузла обліку та регулювання теплової енергії та одночасного впровадження інших енергозберігаючих заходів: заміни вікон, утеплення фасадів будинків, приміщень загального користування (коридорів, підвалів, горищ, сходових маршів). Адже, як відомо, найбільше тепла – понад 50 відсотків! – втрачається не в тепломережах, а в самих житлових будинках.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 3 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?