Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Серпень 2015
 

Танцюристи на візках привезли ще одну перемогу | Газета 7 Днів

Танцюристи на візках привезли ще одну перемогу

28.08.2015 12:34
Переглядів:688
Нещодавно неодноразові чемпіони світу з танців на візках Наталія Колесова та Андрій Товстий стали золотими медалістами відомого танцювальному світові турніру з бальних танців «German Open Championship» (GOC).

На відкритий чемпіонат Німеччини до міста Штутгарта щорічно збираються найвідоміші танцюристи з усього світу. Цього року туди запросили й візочників. Організатори вирішили показати своїм глядачам клас виконання людей з обмеженими можливостями і ще раз довести: світ танцю доступний усім.

– Цей турнір є фактично другим у рейтингу серед світових турнірів для ходячих спортсменів, – розповідає Наталія Колесова. – Досі інваліди в ньому участі не брали. Нову категорію, «екстра-спорт», ввели як експеримент, хоча організатори сподіваються, що в подальшому інваліди стануть повноправними учасниками цього турніру.

У категорії «екстра-спорт» був представлений тільки «комбі-стандарт» (один танцівник на візку) класу 1 та 2. Наталія та Андрій вибороли перше місце у другій категорії для інвалідів.

– Не так давно я перебувала в більш серйозному першому класі, бо маю травму в ділянці грудних хребців, – пояснила Наталія. – Та за час тренувань так розробила своє тіло, що торік мене перевели в другу категорію. Звичайно, виступати нарівні зі спортсменами, які мають значно нижчий рівень травм, досить складно. Але ми з цим впоралися. На минулому чемпіонаті Європи зайняли четверте місце з-поміж 20 пар-учасників. На цьогорічних змаганнях у Райзберзі стали третіми, а ось тепер, у Штутгарті, здобули й золоту медаль. 

Щоб гідно виступити на чемпіонаті світу, спортсменам треба показати себе й під час інших змагань. На жаль, це не завжди вдається. І не через неготовність виконавців, із цим усе в порядку. Столичні чиновники від спорту з невідомих причин обмежують їхній виїзд за кордон.

– Наприклад, у червні ми дуже хотіли поїхати в Сербію, на Міжнародний турнір зі спортивних танців на візках, причому за власні кошти. Але керівник громадської організації «Федерація спортивних танців на візках» нам цього не дозволив, навіть не пояснюючи причин, – скаржиться спортсменка. – Начальник регіонального центру «Інваспорт» Віктор Кучер писав їм листи-прохання – відмовили. Незважаючи на те що в місті та області нас підтримують на всіх рівнях, у Києві відбувається щось незрозуміле. Після цього прикрого випадку я зрозуміла, що в нашій державі ще багато з чим треба боротися.

Пара не потрапила б і до Штутгарта, якби її не запросили туди німецькі друзі, з якими спортсмени тісно спілкуються. Цього разу Наталія та Андрій були змушені взяти відпустки і поїхати на турнір за власний кошт.

– Добре, що дорогу нам таки оплатили спонсори, – каже спортсменка. – Та якщо так триватиме й надалі, нам буде дуже тяжко. Проте хочеться, поки є сили і дозволяє вік, максимально розвинути себе в цьому виді спорту. Хоча, правду кажучи, і за кордоном є свої проблеми. Як не дивно, навіть у цивілізованій Європі досі триває боротьба за рівні права інвалідів та здорових людей. Адже спортсмени з обмеженими можливостями вперше виступали в рамках відкритого чемпіонату в Німеччині. Організатори запросили й представників Міжнародного параолімпійського комітету, щоб вони на власні очі переконалися, наскільки наші виступи сподобалися глядачам турніру.

І справді, після змагань до нас підходили люди, фотографувалися з нами, говорили компліменти, дякували, що ми приїхали. До речі, німці дуже переживають за Україну, розпитують про ситуацію на сході, про те, як ми живемо. Ми ж відповідали, що, як і всі, хочемо миру та процвітання своїй державі. А якщо брати загалом, то кожен турнір – це нові враження та досвід. От і цього разу я була в захваті від побаченого і дуже багато взяла для себе. Тому працювати маю над чим.

Попереду в зіркової пари – чемпіонати України та світу, нові перемоги і нові досягнення.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 11 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?