У чотирьох школах Рівного дітей зі сходу учитимуть української мови | Газета 7 Днів
У чотирьох школах Рівного дітей зі сходу учитимуть української мови
Це треба було чути: на якій емоційній ноті були прочитані дітьми (як малолітніми, так і старшими) рядки з Шевченкового «Кобзаря»! Відверто кажучи, моментами аж дух переймало – стільки душі вкладали юні читці в мовлене слово. У кожному, здавалося, лунав пропущений через себе віковий біль серця всього українського народу.
Презентація курсів з вивчення української мови для дітей, які приїхали із зони АТО та Криму, що відбулася минулого тижня в музеї-бібліотеці «Просвіта Рівненщини» в СпШ № 15, видалася вдивовижу зворушливою. А головне – красномовно довела, що втілена вчителями Рівного в реальність ініціатива просвітян – не захід задля галочки, а справа, продиктована покликом душі.
– Ви знаєте, які події сталися у нас в країні, – аргументувала виникнення задуму про відкриття курсів з вивчення української мови для дітей-переселенців заступник начальника управління освіти, а водночас голова міського об’єднання товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка Катерина Сичик. – Отож виникла потреба допомогти тим дітям, які приїхали до нас у Рівне, у вивченні української мови. Коли наша громадська організація «Просвіта» запропонувала цей проект, то його одноголосно підтримали й наші педагоги. Відтак, з 5 жовтня цього року та до квітня 2016 року на базі чотирьох рівненських шкіл (№№ 11, 12, 13 і 15) працюватимуть курси з вивчення української мови. Навчальні заклади обирали за географічним розташуванням, щоб було зручно добиратися на заняття.
У Рівному сьогодні налічується 122 дітей-переселенців, 25 з яких виявили бажання додатково вчити українську мову. Відвідувачів курсів, які, до речі, є для них абсолютно безкоштовними, розділили за віковими категоріями. А займатимуться з дітьми-переселенцями, зі слів Катерини Сичик, досвідчені педагоги. «Ті, які справді мають у серці велике покликання – навчити дітей рідної мови», – характеризувала своїх колег Катерина Іванівна.
Презентація курсів з вивчення української мови, у якій, окрім школярів, взяли участь їхні батьки та освітяни Рівного, відбулася в по-домашньому затишній атмосфері. Діти переселенців читали невеликі уривки з віршів Кобзаря, таким чином складаючи абетку. Юні рівняни розважали присутніх на святі музичними виступами і театральними сценками. А міський голова Рівного Володимир Хомко, який також відвідав захід, на згадку про презентацію курсів подарував її учасникам по книжці про Українську повстанську армію.
– Ми зробимо все, щоб ви у Рівному відчували себе комфортно, знали, що це ваша Батьківщина, – мовив він до дітей-переселенців. – Сподіваюся, що у вас не буде жодних проблем у навчанні і через якихось півроку ви вже вільно будете розмовляти українською мовою, щоб почувались, як у рідній домівці. Також Володимир Хомко звернувся до дорослих, які, виїхавши з Донбасу та Криму, знайшли притулок у Рівному:
– Якщо у вас виникають якісь проблеми, вирішення яких перебуває у компетенції міської ради, можете сміливо розраховувати на мою підтримку. Якщо будете тут, у Рівному, жити, заробляти гроші, то ми, кажу щиро, будемо цьому тільки раді.
7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.