Архів новин

У Рівному буде «розумна» зупинка | Газета 7 Днів

У Рівному буде «розумна» зупинка

13.11.2015 11:28
Переглядів:290
У Рівному завершився тендер на обладнання громадського транспорту приладами GPS. Перемогли житомиряни.

Вчора в сесійній залі завершився конкурс на визначення підприємства, яке обладнуватиме рівненські тролейбуси й маршрутки приладами контролю руху GPS. Із чотирьох учасників на старті фактично в ньому брали участь лише два. Два інші були зняті з конкурсу за рішенням комісії через не виконані ними умови участі у тендері.

Луцька компанія «Візор» уже працювала в Рівному. Чотири роки тому вона обладнувала в нас навігаторами 48 маршруток. Тоді через 3 місяці роботи виявилося, що місто або перевізники повинні заплатити за роботу сервера, а хто це мав робити, так і не розібралися.

Житомиряни запропонували меншу вартість обладнання, та ще й скляну «Розумну зупинку» для міста безкоштовно на весь період співпраці. В Житомирі цими зупинками не нахваляться: в них і табло, на якому видно, за скільки хвилин підійде тролейбус чи маршрутка, й модерна лавочка, і схема маршрутів транспорту, і модуль для зарядки телефонів. Житомиряни й виграли.

Коли ж тепер впровадять в Рівному нову систему навігації й контролю?

– Найближчим часом, – запевнив голова конкурсної комісії, заступник міського голови Сергій Васильчук. – У міському бюджеті передбачені кошти, щоб обладнати 35 тролейбусів. І автоперевізники повинні оснастити свій маршрутний транспорт навігаторами, бо це передбачено умовами їхніх договорів із містом. Тепер усі випадки, коли маршрутки не дотримуються графіка руху, будуть у нас на моніторі. То їздити вони стануть так, як треба.

Чи вплине те, що перевізникам доведеться розкошелитися, на вартість нашого проїзду? Навряд чи. Бо вартість блоку на одну маршрутку – 2 тисячі гривень. Порівняно з витратами на пальне та запчастини це майже не гроші.

Щоправда, голова Спілки перевізників Валентин Демчук (а він теж був у складі конкурсної комісії) відверто не задоволений результатами тендеру. Він попередив, що буде добиватися, аби їх переглянули на користь рівненської фірми.

Хай як, та за статистикою, яку оголосила фірма «Візор», у них у Луцьку три роки тому, коли вперше встановили GPS на громадському транспорті, дотримувались графіка 36% машин, а нині – 90. То, сподіваймося, так буде скоро й у нас.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
9 + 9 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?