Архів новин

Вчора в РДГУ розпочала роботу ХІ Міжнародна науково-практична конференція культурологів | Газета 7 Днів

Вчора в РДГУ розпочала роботу ХІ Міжнародна науково-практична конференція культурологів

13.11.2015 11:06
Переглядів:242
Конференція науково-практична, та так і хочеться назвати її науково-патріотичною. Її тема заявлена так: «Культура як феномен сучасного глобалізованого суспільства». Та йдеться в доповідях і матеріалах майже скрізь про саме українську культуру.

– Культурологи – це ті подвижники, що роблять неоціненну працю для України, духовного багатства нашого народу й збереження національної ідентифікації у нашому суспільстві. Що нині продукує телебачення? «Наталку Полтавку»? «Назара Стодолю»? Ні! «95 квартал» та «Наша Леся балувана»! Це так вони про Лесю Українку! Якщо такими темпами піде, то, мабуть, не залишиться національної культури. А врятувати її мають культурологи! – ось так, і емоційно, і з надією, і з величезною повагою привітав науковців, які зібралися не тільки з усієї України, а й з декількох іноземних університетів, ректор Рівненського державного гуманітарного університету професор Руслан Постоловський.

Професор Юрій Афанасьєв з Київського університету імені Бориса Гринченка розпочав свою, до речі, дуже полемічну, доповідь із запитання:

– Кому сьогодні потрібна культура?! – І, вислухавши від аудиторії колег дотепні, іноді гіркі, а іноді й переконано-патріотичні зауваження і думки, виголосив свій варіант відповіді: – А ось нам і потрібна! Професору Виткалову, який вже водинадцяте збирає конференцію в Рівному, а потім видає книжки з її матеріалами, і вам, еліті української науки, й студентам (і не тільки культурологам!). І кожному з українців.

А йшлося в доповіді от про що: як в Україні треба створювати людський капітал. Розпочинаючи з народження, з родини, дитячого садочка, школи й аж до університету й наукового співтовариства. Професор стверджував, що це для нашої держави головне, матеріальний якось-то заробимо.

Шкода, та в нас не всі, навіть в уряді, вважають так само, як-от культурологи.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?