Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Жовтень 2015
 

Віталій Чугунніков: «Мені не важливі посади хабарників та хто їх «кришує». Перед законом всі рівні» | Газета 7 Днів

Віталій Чугунніков: «Мені не важливі посади хабарників та хто їх «кришує». Перед законом всі рівні»

08.10.2015 11:04
Переглядів:301
Практично відразу після призначення Віталія Чугуннікова на посаду голови Рівненської ОДА він заявив, що одним з пріоритетних завдань на цій посаді вважає боротьбу з корупцією. Тоді більшість мешканців області сприйняли досить скептично заяви нового керманича, а «нечисті на руку» посадовці взагалі не звернули на це уваги. Адже після Майдану багато хто декларує боротьбу із цим явищем.

Та, як виявилося, заяви голови ОДА про боротьбу з корупцією не стали простими деклараціями, а про результати цієї роботи сьогодні говорять на провідних телеканалах країни.

Для початку нагадаємо, що згідно посадових обов’язків голова Рівненської ОДА здійснює координацію дій правоохоронних та силових структур в області. Тож саме на ці структури і покладає надію голова ОДА Віталій Чугунніков у боротьбі з корупцією.

- Мені не важливі персоналії тих чи інших службовців, та хто їх «кришує». Важливо, щоб вони працювали чесно. Хабарники та корупціонери понесуть відповідальність згідно чинного законодавства. Правоохоронці мають «зелене світло» для боротьби з корупцією, - неодноразово повторював Віталій Чугунніков.

Після такої заяви правоохоронці активно включилися в роботу. Вони зрозуміли – в області є політична воля на боротьбу з корупцією. І результат не забарився.

 Справді голові ОДА не має різниці хто причетний до корупції – усі рівні перед законом і усіх затримують.

Першим, з ким повязують гучний корупційний скандал, став заступник голови ОДА Тарас Пустовіт. Його «взяли на гарячому» при отриманні хабара від підприємця за перемогу у конкурсі з перевезення пасажирів. А далі, наче з «розв’язаного мішка посипалися» гучні затримання та звинувачення. Від начальників департаментів та їх заступників, до районних прокурорів  та рядових міліціонерів.

Ось перелік з найбільш гучних затримань: заступник голови ОДА Тарас Пустовіт, прокурор Рівненського району Андрій Таргоній, заступник начальника департаменту екології Олександр Курильчик, голова Обарівської сільради Іван Тимощук («Ваня Півмільйона»), заступник керівника Рівненської дирекції залізничних перевезень Львівської залізниці Микола Голік.

Останніми в цьому переліку гучних затримань на сьогодні стала директор департаменту соціального захисту населення Ольга Підкидач та її перший заступник Олексій Янчевський.

Це далеко не увесь список, однак навіть він чітко демонструє повну нетерпимість голови ОДА до проявів корупції та готовність боротися з нею, не дивлячись на посади та звання.

Але, разом з цим, Віталій Чугунніков неодноразово заявляв і про іншу складову боротьби із цим злом. На думку голови ОДА, для того, аби успішно боротися з корупцією необхідно зменшити вплив посадовців на прийняття тих чи інших рішень, а процеси розподілу бюджетних коштів зробити прозорими та публічними.

- Яким чином можна побороти корупцію? Потрібно, щоб усі бюджетні процеси стали публічними та прозорими. Публічні кошти потрібно розподіляти прозоро, в присутності громадськості та журналістів. Відтак, громада побачить, на що йде фінансування, - зазначив Віталій Чугунніков.

Тож цьогоріч вперше відбувся розподіл 110 мільйонів гривень на будівництво лікарень, дитсадків, шкіл, тощо не кулуарно, а в присутності журналістів. А саме засідання комісії по розподілу транслювали в прямому ефірі «Рівне 1». В результаті бюджетні кошти в більш-менш рівній мірі були направлені на всі райони області. Також з ініціативи Віталія Чугуннікова  на Рівненщині готуються запровадити електронну систему державних закупівель ProZorro.  

 

Під час одного із коментарів голова Рівненської ОДА Віталій Чугунніков розповів: «Революція Гідності перемогла. Тепер необхідно працювати, аби надолужити відставання в економіці. Для цього потрібно проводити реформи, серед яких і  антикорупційна. Тільки спільними силами та проведенням докорінних реформ ми зможемо змінитися та досягти європейських стандартів життя». 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
5 + 4 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?