Як владі слухатись громаду? | Газета 7 Днів
Як владі слухатись громаду?
Навчальний семінар для мерів та заступників міських і селищних голів, що є учасниками Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України, пройшов сьогодні у сесійній залі Рівненської міської ради.
Як-то ведеться і господарюється місцевому самоврядуванню в непевних нинішніх умовах? Адже вітри, що рухають законодавство у країні й, тим більше, курс її валюти ніхто не ризикне спрогнозувати і на тиждень?
Та, виявляється, маючи досвід, люди працюють нормально і упевнено, бо звикли ще й не до такого! – такий можна було зробити висновок із найцікавіших виступів.
– Я в місті Рівному поставив за мету добре заасфальтувати всі двори, і скоро в жодному з них побитого асфальту не залишиться, – ділився досвідом утілення муніципальної програми мер Рівного Володимир Хомко. – Дороги в нашому місті визнали найкращими в країні. Але хотілося би бути фінансово незалежними від Києва! І від політики: щоб депутати, які прийдуть невдовзі до міської ради, чинили б за своєю совістю, а не за директивами партійних лідерів зі столиці. Бо в Рівнераді ще є такі депутати, які вздовж і впоперек виходили всі стежки на своїх дільницях. І знають особисто майже кожного із виборців. Чи оберуть їх люди знову, чи знов проголосують за доктрини партій?..
Мета, яку поставили собі організатори семінару – навчити самоурядовців залученню громади до прийняття управлінських рішень для покращення якості життя населення. Так дослівно звучала тема. Практично на всі сто лягала у тему доповідь виконувача обов’язків міського голови Кузнецовська Ігоря Куца. Він презентував систему «Народних петицій» – проект, яким вже рік пишається його місто. Все просто: на офіційному сайті міськради створили розділ, де кожен кузнецовець може подати пропозицію, щоб влада вирішила якусь проблему. Про будь-що: комуналку, спорт, дорожній рух, торгівлю, відпочинок. Якщо цю пропозицію протягом трьох місяців підтримає хоча б сто відвідувачів сайту, її розгляне сесія міськради.
– «Народні петиції» – це наша реальна співпраця з населенням, без політичного галасу й надуманих для власного піару якимись горе-громадськими активістами «заходів».
Згадалося, що в Рівному давно працює й користується популярністю подібна опція на сайті Володимира Хомка. Щоправда, без голосування. То скоро, може, з’явиться можливість вплинути простій людині на рішення про те, як жити українцям і на що використовувати бюджетні, тобто наші гроші і в Сарнах, і Гощі, і Володимирці? А там, дивись, і в Києві… Бо, справді, коли у країні, яка про себе каже, що демократична, потрібно, аби вплинути на уряд, зібрати на Хрещатику стотисячний майдан, бо щось у них не те із демократією. Чи не простіше проголосувати в інтернеті, як це роблять у Кузнецовську, або подати пропозицію на сайт, як в Рівному?
7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.