Архів новин

Повідомлення про помилку

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls в menu_set_active_trail() (рядок 2405 із /home/dnivrvua/domains/7d.rv.ua/includes/menu.inc).×

Зеків відпускають на свободу | Газета 7 Днів

Зеків відпускають на свободу

11.02.2016 09:43
Переглядів:510
День за два. Чим довше засуджений поневірявся по судах і сидів у слідчому ізоляторі, тим меншим буде його строк. Новий закон один день попереднього ув’язнення зараховує при відбуванні покарання як два. Якщо людина просиділа рік під слідством у СІЗО, то термін позбавлення волі, винесений судом, у неї зменшиться на два роки. Оскільки цей закон пом’якшує становище засуджених, він має зворотну силу і розповсюджується на всіх, хто вже перебуває під слідством чи відбуває строки покарання у виправних колоніях. За цим законом строки в багатьох засуджених зменшились або невдовзі зменшаться, й багато хто з них уже найближчим часом вийде на свободу. Із цього приводу ми поспілкувалися з начальником сектора контролю за виконанням судових рішень управління Державної пенітенціарної служби України в Рівненській області підполковником внутрішньої служби Тарасом ДОЛІНСЬКИМ.

– Які масштаби такої щедрої «амністії»? Чи не чекає нас через велику кількість звільнених спалах злочинності?

– Цей закон пом’якшує кримінальну відповідальність засуджених і застосовується до всіх осіб, щодо яких набрав законної сили обвинувальний вирок, і покарання не відбуто повністю. То всі особи, які нині відбувають покарання, підпадають під його дію. Закон може застосовуватися за клопотанням самого засудженого, членів його сім’ї або захисника. При винесенні вироку суддя зобов’язаний автоматично застосувати цей закон. 

В установах нашої області випадків, аби хтось із ув’язнених відмовився подати клопотання, щоб його строк переглянули в бік зменшення, ще не було.

На Рівненщині найближчим часом виходять на свободу 180 ув’язнених. Із них: за особливо тяжкі злочини – 70 

(навмисне вбивство – 25, заподіяння тяжких тілесних ушкоджень – 4, зґвалтування – 5, 

інші – 36). За тяжкі злочини – 83 

(грабіж – 18, розбій – 30, вимагання – 1, бандитизм – 7,

створення злочинних організацій – 5). 

Інші – 25. За злочини середньої та невеликої тяжкості – 27.

Із тих, хто відбуває строки (на Рівненщині їх 2145 осіб), під дію цього закону підпадають 1853 особи. Та це не означає, що всіх їх відразу звільнять. У більшості з них після розгляду клопотань зменшиться строк, а от відразу вийдуть на свободу з виправних установ нашої області 180 осіб. Для цього суд за місцем відбування покарання повинен винести ухвалу, яка підлягає оскарженню упродовж семи днів, і після того вже – на волю. Щоправда, суддя може ухвалити й негайне звільнення.

– Цей «залік» діє на всі категорії ув’язнених, на всі статті Кримінального кодексу?

– Без винятку. На Рівненщині завдяки цьому закону вже звільнено 68 осіб, а 125 ув’язненим зменшено строки покарання. Стосовно 141 особи суди вже винесли ухвали й щодня розглядають десятки справ та зараховують подвійний термін попереднього ув’язнення як уже відбутий. Закон дає суду на розгляд клопотання 14 днів, то справи слухаються швидко.

– Навіть убивць звільнятимуть?

– Навіть з тих, що засуджені за тяжкі злочини, під повне звільнення підпали 83 засуджених, за особливо тяжкі – 70 осіб.

– Скажіть, куди вони себе подінуть? Чи в нас працюють механізми адаптації недавніх зеків у суспільстві? Бо всім відомо, що знайти житло і влаштуватись на роботу цій категорії людей нелегко…

– Важливо, щоб було бажання... Ще у виправному закладі ми з’ясовуємо, чи хтось чекає ту людину на свободі: чи є у неї рідні, близькі, де вона буде мешкати. Буває, звільнений не має грошей навіть на дорогу. Таким квиток додому купують у колонії. Заздалегідь до центру зайнятості за місцем обраного проживання із виправного закладу надходить лист з проханням, щоб звільненого взяли на облік і, за можливістю, знайшли йому роботу. Адреси, телефони центрів зайнятості, центрів психологічної підтримки, як пам’ятку, також вручають під час звільнення. А як людина скористається свободою – це справа інша.

– Виправні колонії не спорожніють? Вони у нас перевантажені чи навпаки?

– Ні, не перевантажені. Але й про те, що спорожніють, казати теж зарано. У виправних закладах на Рівненщині включно з Рівненським слідчим ізолятором є 3269 місць. То 180 ув’язнених, які повинні вийти на свободу, суттєво не вплинуть на завантаженість виправних закладів.

– Зізнаюсь, лячно і подумати: на волю достроково, й це лише на Рівненщині, виходить майже 200 зеків. Нова поліція ще свою роботу не почала виконувати, та й досвіду не має. Як вплине ця «амністія» на кримінальну ситуацію в нашому місті? 

– Ми – виконавці. Що каже закон, те й робимо. Та, думаю, наш законодавчий орган достатньо зважив усі «за» і «проти». У деяких країнах Європи вже давно існує така практика. 

І там злочинність під контролем.

 

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
5 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?