Архів новин

Згаяний час – втрачені гроші | Газета 7 Днів

Згаяний час – втрачені гроші

18.02.2016 12:41
Переглядів:693
Активність рівнян, які зголосилися взяти участь у семінарі, де розглядалися питання реформування ЖКГ і створення ОСББ, а це майже 600 мешканців міста, стала неабиякою несподіванкою для його організаторів. Адже такі заходи ГО «Рада голів міста Рівного» проводила й раніше. Проте, щоб у міському будинку культури зібрати аншлаг, такого не бувало. Чим зумовлено такий великий інтерес рівнян до створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків? З цим питанням журналіст «7 днів» звернувся до почесного голови ГО «Рада голів ОСББ м. Рівного та Рівненської області» Ігоря МІЧУДИ.

– З одного боку, приємно вражений, – каже він, – що людей нарешті почало цікавити питання створення ОСББ. А з іншого прикро, що левова частка рівнян досі «тягне волинку», коли до години «Ч» залишається дедалі менше часу. Адже до 1 липня, коли вступає в силу Закон України № 417-VIII «Про особливості здійснення прав власності у багатоквартирному будинку», залишилося менш як п’ять місяців. Зважаючи на наш менталітет, може повторитися ситуація, яка виникла з будівельною амністією. Попри те що було достатньо часу, щоб без проблем узаконити будівництво, дехто лише зараз приходить з цим у ДАБІ. Мовляв, ми принесли документи, то зареєструйте нашу будівлю. На жаль, поїзд пішов – час минув. Закон діяв до 1 січня 2016 року. Тобто, хто не встиг, той запізнився. Встигли не мало не багато, а 941 особа. Можливо, колись оголосять ще одну будівельну амністію, а може, й ні. 

Отож, аби не потрапити в подібну халепу, знову звертаюся до тих, хто зволікає: «Люди, не чекайте, доки рак на горі свисне! Йдіть до тих, хто має голову на плечах і практичний досвід. Рада голів ОСББ міста Рівного всім допоможе».

– Дехто сподівається, що час введення в дію закону відтермінують. Чи можливе таке?

– А який сенс? Ну, скажімо, відтермінують до 31 грудня. А що зміниться? Час спливе, як один день. Повірте, чимало людей тягнутимуть до останнього. Це притому, що мешканцям багатоповерхівки треба зорганізуватися, провести збори, зібрати документи, подати їх на реєстрацію. А це буде не так швидко, як здається. Та навіть не це важливо, у цій ситуації доречна приказка «хто рано встав, той чоботи взяв». По суті, ті, хто й далі зволікатиме, втрачає не лише час, а й гроші. Адже в Рівному доволі ефективно діє міська програма муніципального розвитку, в рамках якої на реалізацію проектів з благоустрою будинку (ремонт даху, встановлення лічильника, утеплення, заміну трубопроводів, вікон, дверей тощо) можна отримати до 500 тисяч гривень. Якщо ОСББ, скажімо, візьме цього року 500 тисяч гривень та ще 500 тисяч у наступному, то це вже мільйон гривень, за який можна реалізувати два чи три проекти. Окрім того, де гарантія, що такі суми виділятимуться щороку? Адже число охочих долучитися до участі в муніципальній програмі з року в рік зростатиме, а відтак і лімітована сума підтримки з міського бюджету на кожен будинок, швидше за все, буде зменшуватися. То хто залишиться у виграші?

– Які ваші враження від семінару?

– На жаль, дуже мало людей мають бодай сіре поняття, що криється за буквою Закону № 417-VIII. Багато рівнян чули дзвін, та не знають, де він. Мене, наприклад, здивувало, коли один з учасників семінару висловив судження, що Рівнеліфт – це комунальне підприємство міської влади. Насправді Рівнеліфт – давно приватне підприємство, яке працює на себе. А ситуація в житлово-комунальній галузі поліпшиться не тоді, коли міська влада над кожним виконавцем стоятиме з палицею, а коли ми створимо конкурентне середовище. 

Ще зайвий раз пересвідчився, що держава, прийнявши закон, пустила процес на самоплив, не взявшись бодай розтлумачити людям цей закон. Тобто порятунок потопаючих, як завжди в нас, – справа рук самих потопаючих. Тому ми взялися за створення в Рівному ресурсного центру (офіс розташований у Рівному, на вулиці Тихій, 7), через який плануємо залучати грантові кошти, брати участь у проектах. Тобто вирішили, що голови ОСББ провинні брати все у свої руки, а не чекати з моря погоди.

 

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 1 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?