Архів новин

Оптимізація шкіл – не значить закриття, а – лише крок до якісної освіти | Газета 7 Днів

Оптимізація шкіл – не значить закриття, а – лише крок до якісної освіти

04.03.2016 08:36
Переглядів:1097
Оптимізація шкіл з малою чисельністю учнів – необхідна, зазначають освітяни області. Нині на Рівненщині знаходиться понад 70 шкіл, які налічують менше сотні учнів, серед них 37 – які відвідує менше 40 учнів. Про це повідомила прес-секретар управління освіти і науки Людмила Деркач.

– Мова йде про оптимізацію мережі навчальних закладів, мета якої не в тому, щоб перекрити дітям доступ до отримання знань, а у тому, щоб дати школярам належні умови для навчання – тобто школу, в якій є теплий клас, нормальна їдальня, спортивна зала і головне – якісний рівень освіти,– наголосив начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський. – Оптимізація це не закриття, а реорганізація чи укрупнення навчальних закладів. Ми не прагнемо позакривати школи, поки бачимо, що в ній мало учнів. Адже через кілька років демографічна ситуація в населеному пункті може різко змінитись

Оптимізувати мережу, зазначають освітяни, можна різними способами – це і пониження ступеня навчальних закладів, і створення окремих філій малокомплектних шкіл у складі більших, і входження малокомплектних до складу більшої школи та створення закладу нового типу. При цьому, зазначають, оптимізація не торкнеться початкової ланки на селі.

Вирішуватимуть, як саме та на які саме заклади чекатиме оптимізація безпосередньо в кожному районі чи новостворених тергромадах.

 – Рівненщина потребує 112 шкільних автобусів. Однак, придбати усі відразу немає можливості ні за кошти державного бюджету, ні тим більше – громади. Зараз для нашого краю з держбюджету надійшло понад 27 мільйонів гривень освітньої субвенції на ці потреби. Їх вистачить аби придбати до 40 автобусів. Однак, шкільний автотранспорт можливо буде придбати лише, коли з місцевих бюджетів районів  виділять таку ж суму грошей», – наголосив заступник голови Рівненської ОДА Олександр Савчук. 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Коментарі

читач

Гарне слово є ОПТИМІЗАЦІЯ - СКОРОЧЕНЯ або ж почесному ЗАКРИТТЯ!

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
5 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?