Архів новин

Багатоповерхівки Рівного – найбільше джерело викидів парникових газів в атмосферу | Газета 7 Днів

Багатоповерхівки Рівного – найбільше джерело викидів парникових газів в атмосферу

18.03.2016 16:24
Переглядів:351
Сьогодні у Рівному презентували оновлений План дій зі сталого енергетичного розвитку міста.

Приєднавшись до ініціативи Європейського Союзу – Угоди мерів наше місто зобов’язало дбати про підвищення енергоефективності на своїй території. Рівне з цим підписанням отримало не тільки унікальну можливість модернізувати місцеву енергетику, використовуючи європейський досвід, але й взяло на себе низку зобов’язань. Зокрема, було розроблено План дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) до 2020 року, який затвердили на сесії міської ради ще у 2014 році. Єврокомісія прийняла наш план дій з деякими зауваженнями і пропозиціями щодо його вдосконалення.

Оновлений план дій зі сталого енергетичного розвитку Рівного з доопрацюваннями має декілька складових. У місті передбачається впровадження ряду енергоощадних заходів, реалізація яких дозволить до 2020 року зменшити викиди парникових газів у атмосферу на 20%. І головне, втілення в життя цього плану дозволить зробити наше місто не тільки екологічно чистим, а й енергетично незалежним. На цьому, розпочинаючи зустріч, наголосив міський голова Рівного Володимир Хомко. За його словами у нас вже є напрацювання в галузі енергозбереження.

Рік тому ми започаткували щоденний моніторинг витрат енергоносіїв всіма підприємствами бюджетної сфери. – розповів Володимир Хомко. – Радує і той факт, що з 2010 по 2015 рік ми скоротили споживання газу майже на 40 відсотків. Це – якісний ефект, скорочення споживання газу допоможе нам і всій країні, стати політично незалежними. Я сподіваюсь, що наш план буде адекватним, дієвим і корисним, як для міста, так і для його жителів.

План дій з енергетичного розвитку міста до 2020 року, презентував один із його розробників, експерт «Західно-Українського регіонального навчального центру» Дмитро Марусич.

– Основне завдання плану дій – це зменшення викидів парникових газів в атмосферу. В Рівному найбільшим джерелом СО2  є багатоповерхові житлові будинки. Адже вони споживають енергії найбільше. То починати потрібно з економії в оселях рівнян, – наголосив Дмитро Марусич

За його словами, починаючи модернізацію свого житла, задля економного споживання енергоносіїв, необхідно провести енергоаудит. Це дозволить уникнути зайвих фінансових витрат. Максимального результату в економії використання енергоносіїв можливо досягнути лише у разі комплексного підходу.

Фінансуватиметься План дій зі сталого енергетичного розвитку міста не тільки з міського бюджету, адже необхідних 1,7 мільярда на реалізацію ПДСЕР там немає. Планують залучати кошти у вигляді грантів та кредитів від міжнародних фінансових інституцій. Крім цього свій фінансовий вклад у справу мають зробити і рівняни.

 Серед заходів, що увійшли до ПДСЕР, є й інформаційно-просвітницькі кроки, покликані спонукати споживачів до бережного використання ресурсів.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
17 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?