Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Квітень 2016
 

Тому, що в Рівному вже давно вміють, область тільки вчиться | Газета 7 Днів

Тому, що в Рівному вже давно вміють, область тільки вчиться

05.04.2016 16:36
Переглядів:410
Сьогодні в Рівному відділення Асоціації міст України проводить практикум із застосування в практичній роботі органів місцевого самоврядування Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

Учасників, міських та селищних голів, їхніх заступників, керівників управлінь з питань житлово-комунального господарства, привітав міський голова Рівного Володимир Хомко.

– На нас чекають надскладні реформи в житловому господарстві, – оцінює завдання, що постали перед органами місцевого самоврядування, рівненський мер. – Так, як жили, ми жити вже не будемо. І люди починають розуміти це. Недарма ж у Рівному за минулий місяць зареєструвалися аж 40 ОСББ. Хоча в більшості мешканці ще ментально не готові усвідомити, що територія їхньої відповідальності вже не закінчується на порозі їхньої квартири, а що тепер до неї входить весь будинок. Уже 25 років тому було очевидно, що капремонтів за бюджетні кошти, які пообіцяла мешканцям держава, ніхто не дочекається. У Рівному ще з 2004 року запустили програми сталого розвитку, через які за співфінансування з мешканцями міська влада стала поліпшувати стан житлового фонду. Їх популярність збільшується від року в рік, тому зростає й відсоткове співвідношення у внеску в бік громади. Спочатку це було 90 на 10, потім 80 на 20. У цьому році – 70 на 30, заявлено 86 проектів капремонтів на 40 мільйонів гривень. Наступного року, мабуть, вже будемо фінансувати 60 на 40. Є ще програма 50 на 50: це допомога мешканцям будинків, де нема ОСББ, щоб встановити теплові лічильники або утеплити фасади. Окремим пунктом видатків у нас проходять ліфти: місто повністю фінансує їх оновлення до передачі будинків управлінським компаніям, інакше неминучий іфтовий колапс…

 Учасники засідання – керівники органів місцевого самоврядування, що з’їхалися до Рівного з усієї області – ловили кожне слово рівненського міського голови. Бо те, що в Рівному давно пройшли, у них ще тільки починається запроваджувати.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 11 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?