Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Квітень 2016
 

«Рівнегаз» «поставить на лічильник» 229 будинків Рівного | Газета 7 Днів

«Рівнегаз» «поставить на лічильник» 229 будинків Рівного

28.04.2016 11:15
Переглядів:1268
Тепер, коли соціальні норми споживання газу повернули з популістського рівня до реального, встановлення лічильників знову стало актуальною справою. Адже той абсурд, коли користуватися газом за нормами було вигідніше, ніж за показниками лічильника, закінчився.

Однак лічильники є далеко не у всіх, бо мало хто з мешканців багатоповерхових будинків розкошелився, щоб поставити їх за власний кошт. Більшість чекали установки за бюджетні гроші. Тим часом Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» передбачає у справі встановлення лічильників три етапи. Два перші «Рівнегаз» вже успішно завершив. Лічильники мають всі споживачі газу, які використовують його комплексно, тобто для підігріву води, опалення та приготування їжі; а також ті, в чиїх оселях є по два газові прилади – плита плюс колонка. 

Ну а третій етап має завершитись до 1 січня 2018 року. Закон передбачає, що до цього часу мають бути обладнані газовими лічильниками стопроцентно всі домоволодіння споживачів газу. До закінчення третього етапу залишилось трохи більш як півтора року. Тим часом на Рівненщині залишаються без лічильників ще майже 30 тисяч осель, де газ під’єднано тільки до газової плити. Це дуже багато. І навряд чи посильно встановити всім цим людям індивідуальні лічильники в такий короткий термін. Адже, для порівняння, в ході перших двох етапів за удвічі більший термін «Рівнегаз» встановив близько 20 тисяч лічильників. 

Щоб справу пришвидшити, розповів нашому кореспонденту перший заступник голови правління ПАТ «Рівнегаз» Віктор Осницький, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердила інвестиційну програму, якою передбачено встановлювати будинкові лічильники в багатоквартирних будинках, де переважно й живе та категорія споживачів, що з газових приладів використовує тільки плити. Для ПАТ «Рівнегаз» на цю справу передбачено 10,3 мільйона гривень. За ці гроші на Рівненщині мають встановити 299 будинкових лічильників, з них 229 – в обласному центрі. Не стосується ця справа лише тих багатоквартирних будинків, де вже понад 90% квартир мають індивідуальні лічильники.

Звичайно, встановлення будинкових лічильників – більш доцільне економічно. Адже коли на встановлення індивідуального витрачається в середньому 2,5 тисячі гривень, і, скажімо, у 100-квартирному будинку це обійдеться загалом у 250 тисяч, то на будинковий потрібно 50–60 тисяч гривень.

– Встановлення будинкових лічильників газу, замість індивідуальних приладів обліку, дозволяє заощадити час та кошти. Індивідуальні лічильники будуть встановлюватись лише у помешканнях тих споживачів, де встановити будинкові лічильники неможливо або нерентабельно, – розповів головний інженер ПАТ «Рівнегаз» Олександр Ганжа.

Адреси всіх будинків, де передбачено встановлення будинкових лічильників, вже є на сайті ПАТ «Рівнегаз». Отже, коли ви живете в багатоповерхівці, де ще немає індивідуальних лічильників, шукайте себе в тому переліку адрес.

Кілька питань, які можуть виникнути у споживачів газу, ми спробували передбачити і задали їх Олександру Ганжі. 

– Що буде, коли мешканці відмовляться від установки будинкового лічильника?

– Відповідно до закону такі будинки підпадають під категорію відключень.

– Якщо у квартирі вже є індивідуальний лічильник, а в будинку встановили загальний, то за якими показниками платити?

– Постанова Кабміну № 620 передбачила методику розрахунків на такий випадок. Власники індивідуальних лічильників платять за показниками своїх лічильників. Далі: від обсягів газу, зафіксованих будинковим лічильником, віднімаються показники, зафіксовані індивідуальними, і після цього кількість газу, використана поза індивідуальними лічильниками, ділиться на кількість зареєстрованих у будинку мешканців, у чиїх квартирах індивідуальних лічильників нема.

– А якщо в будинку, де передбачено встановлення будинкового лічильника, мешканець захоче встановити індивідуальний…

– Він це може зробити, але за власний кошт.

Людмила МОШНЯГА

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?