Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
 
Травень 2016
 

Щоб не шукати реєстраційний орган, можна звернутися до найближчого нотаріуса | Газета 7 Днів

Щоб не шукати реєстраційний орган, можна звернутися до найближчого нотаріуса

13.05.2016 15:36
Переглядів:456
З метою децентралізації та демонополізації адміністративних сервісів у сферах державної реєстрації бізнесу і речових прав на нерухоме майно суб’єктами державної реєстрації (окрім політичних партій та інших громадських формувань) визначено виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, Київська і Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, нотаріуси, а також юридичні особи публічного права за умови їх акредитації в установленому порядку.

13 грудня 2015 року набрали чинності закони України № 834-УІІІ «Про внесення змін до Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» і № 835-УІІІ «Про внесення змін до Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань». Відповідно до зазначених законів з 1 січня 2016 року передбачається:

-                  здійснити передачу функцій з державної реєстрації бізнесу, реєстрації права власності та інших речових прав виконавчим органам сільських, селищних, міських рад (у тому числі об’єднаних територіальних громад), місцевим держадміністраціям, нотаріусам та акредитованим суб’єктам;

-                  здійснити перерозподіл надходження коштів до державного та місцевих бюджетів;

-                  забезпечити прийняття документів для державної реєстрації бізнесу і здійснення державної реєстрації за принципом екстериторіальності в межах України;

-                  здійснення державної реєстрації права власності та інших речових прав незалежно від місцезнаходження нерухомого майна в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва і Севастополя, крім державної реєстрації права власності та інших речових прав, що проводитиметься нотаріусами незалежно від місцезнаходження нерухомого майна;

-                  скорочення переліку документів, що подаються для державної реєстрації бізнесу (у тому числі за рахунок їх отримання в електронній формі від державних органів);

-                  відмова від свідоцтв і скорочення строків державної реєстрації прав;

-                  можливість вчинення нотаріальних дій на підставі відомостей реєстру прав;

-                  запровадження дворівневої системи адміністративного оскарження рішень державних реєстраторів;

-                  скасування процедури підтвердження відомостей про юридичну особу;

-                  запровадження нової системи розрахунку розмірів адміністративного збору за проведення державної реєстрації бізнесу і речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень тощо.

Для забезпечення максимального доступу до інформації та послуг у сфері державної реєстрації запроваджено портал електронних сервісів і «персональний кабінет» юридичної особи, громадського формування та фізичної особи – підприємця. Крім цього, Законом скасовано обов’язок щороку підтверджувати відомості про юридичну особу в реєстрі.

Встановлено диференційовану систему ставок адміністративного збору за державну реєстрацію і надання відомостей з Єдиного державного реєстру. Крім цього, постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1133 «Про надання послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань у скорочені строки» визначено окремі розміри плати за проведення такої державної реєстрації.

Запроваджено процедуру зупинення розгляду документів, поданих для державної реєстрації, у випадках, чітко передбачених законом.

Впроваджено Єдиний державний реєстр для юридичних осіб, громадських формувань та фізичних осіб – підприємців, який об’єднав у собі кілька окремих реєстрів.

Основним завданням зазначених законів є забезпечення громадян правом вільного вибору суб’єкта державної реєстрації та можливість здійснення реєстрації бізнесу в будь-якому куточку України, а реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень – у межах відповідної області.

Засади державної реєстрації прав

Державна реєстрація прав є обов’язковою. Інформація про права на нерухоме майно та їх обтяження підлягає внесенню до Державного реєстру прав.

Держава гарантує достовірність зареєстрованих прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Права на нерухоме майно та їх обтяження, які підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.

Права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до набрання чинності цим Законом, визнаються дійсними у разі відсутності їх державної реєстрації, передбаченої цим Законом, за таких умов: якщо реєстрація прав та їх обтяжень була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, або якщо на момент виникнення прав та їх обтяжень діяло законодавство, що не передбачало обов’язкової реєстрації таких прав та їх обтяжень.

Державна реєстрація прав є публічною, проводиться органом державної реєстрації прав, який зобов’язаний надавати інформацію про зареєстровані права та їх обтяження в порядку, встановленому цим Законом. Державна реєстрація прав власності, проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва проводиться нотаріусом, яким вчиняється така дія.

Будь-які правочини щодо нерухомого майна (відчуження, управління, іпотека тощо) вчиняються, якщо право власності чи інше речове право на таке майно зареєстровано згідно з вимогами цього Закону, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті та статтею 4-1 цього Закону.

Олександра КРУЛІКОВСЬКА,

приватний нотаріус Рівненського міського нотаріального округу

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 2 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?