Прикра поразка | Газета 7 Днів

Прикра поразка

24.05.2016 13:58
Переглядів:390
У суботу у другій футбольній лізі відбувалася «битва» лідерів – ковалівський «Колос» приймав рівненський «Верес». На жаль, через хвороби та травми деяких «вересівців» Володимир Мазяр був змушений зі старту «перетасувати» склад.

Гра розпочалася без розвідки – обидві команди почали шукати щастя біля чужих воріт. Проте рахунок був відкритий лише на 24 хвилині – рівненських уболівальників засмутив Максим Боровець, який виявився найшвидшим біля воріт «Вереса» – 1:0. Майже одразу гості могли відігратися, однак Ростислав Волошинович не влучив у практично порожні ворота.

Наприкінці першого тайму рівняни зуміли провести результативну атаку і Антон Яременко забив свій сьомий у чемпіонаті гол – 1:1. Втім, господарі забили вдруге – з пенальті відзначився досвідчений Олександр Поздєєв – 2:1.

Після перерви Володимиру Мазяру випустив на поле Бориса Орловського та Олександра Лакусту. Останній на 71-ій хвилині невідпорним ударом у дальній верхній кут знову зрівняв шанси – 2:2. До слова, на той час Колос» вже грав у меншості – через друге попередження поле покинув Василь Гаврилюк. Та кількісна перевага «вересівців» не відобразилася на їх грі – господарі великими силами пішли на штурм воріт гостей і на першій компенсованій хвилині отримали право на друге пенальті. Суддя Олександр Дєдов угледів порушення проти нападника господарів Євгенія Морозка у вересівському карному майданчику. Одинадцятиметровий знову реалізував Поздєєв.

Отож, 3:2 – перемога «Колоса», який достроково став чемпіоном другої ліги. За два тури до фінішу він став недосяжним (56 очок) для «Вереса» і «Інгульця. Рівняни – другі (48), петровці – треті (47).

Керівництво рівненського клубу після матчу висловило незгоду з діями арбітра і у понеділок надіслало гнівного листа на адресу президента ФФУ Андрія Павелка та куратора арбітражу П'єрлуїджі Колліни з з проханням дати об’єктивну оцінку арбітражу у цій грі. Щоправда, це скоріше всього – піар-хід, адже результату гри (навіть якщо суддівство визнають необ’єктивним) ніхто не відмінить.

Отож, рівнянам, щоб залишитися на другому місці, потрібно вигравати обидва матчі – домашній з Кристалом» та гостьовий з «Реал-Фармою».

Олексій Хахльов президент НК «Верес» звернувся з відкритим зверненням до президента ФФУ Павелка А.В., куратора системи арбітражу в Україні П`єрлуїджі Колліні.

Відкрите звернення

Народний Клуб «Верес» звертається до вас з проханням дати обєктивну оцінку арбітражу Олександра Дєдова у матчі 24 туру чемпіонату України з футболу серед команд другої ліги ФК «Колос» (Ковалівка) – НК «Верес» (Рівне).

Зокрема, мова йде про призначення на 91-й хвилині зустрічі за рахунку – 2:2 пенальті у ворота «Вереса». На наше переконання, пенальті був призначений несправедливо, про що чітко свідчить відеозапис  (https://www.youtube.com/watch?v=iXnY6c2Yku4 – 8:00).

Цей факт дає нам підстави говорити про завідомо упереджене рішення арбітра, що вплинуло не лише на результат звітної гри, але й на розподіл медалей у другій лізі загалом.

Народний Клуб «Верес», власниками якого є вболівальники, а базовими цінностями –чесність, прозорість та відкритість, на офіційному стайті влаштував опитування щодо цього інциденту. У підсумку 73% опитаних уповноважили мене звернутися до вас із цим листом. Адже подібні ганебні випадки дискредитують увесь український футбол, вбивають інтерес до нього з боку вболівальників та спонсорів.