Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Липень 2016
 

Чи є радіація в чорницях на рівненському ринку? | Газета 7 Днів

Чи є радіація в чорницях на рівненському ринку?

01.07.2016 13:13
Переглядів:1350

Чорниця з перевищеним рівнем радіонуклідів у Рівному, – це поодинокі випадки, переконують у лабораторії на центральному ринку, та все ж вони є. Аби бути впевненими в тому, що чорниці не радіоактивно забруднені, рівняни можуть безкоштовно їх перевірити в тій же лабораторії.

За літр чорниці нині продавці просять від 20 до 24 гривень. Везуть її продавати на рівненський ринок, переважно з Костопільського, Корецького і Рівненського районів. Є збирачі ягід із Сарненського та інших північних районів, але вони воліють не називати звідки привезли чорницю.

  Допустимий радіаційний рівень у чорницях – до 500 бекарель на кілограм, – каже ветсанексперт лікар-радіолог Алла Сасовська. – Цього року в чорницях, які продають на нашому ринку, ми зафіксували поодинокі перевищення норми радіаційного рівня: траплялись 750 та навіть 1400 бер. 

У лабораторії, що міститься в м’ясному павільйоні на центральному продуктовому ринку – радять просити у продавця талон на проходження експертизи. Втім, такі талони переважно мають продавці, які продають ягоди власне на території ринку. Адже за правилами, вони повинні спочатку прийти у лабораторію, провести аналіз, і лише тоді адміністрація ринку надасть для них торгове місце. А всі інші, що торгують продавці за межами ринку, в лабораторію не поспішають. Хоча ціна проведення аналізу смішна – 1,62 копійки, а результат готовий за дві хвилини. 

 Якщо покупець хоче впевнитись у тому, що купує безпечні ягоди на стихійному ринку, то він може прийти до лабораторії і зробити аналізи абсолютно безкоштовно.

Зі слів Алли Сасовської, деякі покупці приходять у лабораторію постійно. Інколи вони навіть приносять на перевірку чорницю, яку купили в продавця з експертним талоном. Був прецедент, коли такі ягоди показали перевищення допустимих норм. Виявилось, що один продавець передав свій талон з лабораторії іншому. 

Продавці Ліля, Ольга Зиновіївна та Микола пропонують чорниці на які мають талон з лаболаторії.

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Коментарі

Олег

як ягода наша, то радіоактивна, а як пільги для Чорнобильців, то зняли. Хай наша влада оприділиться, чи то ягода чиста, чи то хай людям повернуть пільги.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
13 + 2 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?