Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Липень 2016
 

Гроші закінчилися | Газета 7 Днів

Гроші закінчилися

14.07.2016 08:54
Переглядів:577

Хто не встиг, той запізнився. Широко розрекламована Кабміном програма державної підтримки енергоощадних заходів населення шляхом видачі пільгових кредитів через державні банки здохла, щойно набравши популярності.

Рівненська пенсіонерка Світлана Олександрівна має нещастя жити в дуже холодному домі, збудованому в радянські часи з силікатної цегли. Взимку навіть при гарячих батареях температура в її кутовій квартирі піднімається максимум до 16 градусів тепла. Так було всі минулі зими. А що буде наступної зими, вона боїться й загадувати. Абсолютно очевидно, що при нових тарифах на тепло лічильник тепла в будинку Світлани Олександрівни відрегулюють на мінімум. І це нормально.

Жінка з розумінням ставиться до таких енергоощадних кроків сусідів, які не мають субсидій. Сама вона субсидію має. Але субсидія не гріє, тож пенсіонерка задумалась, як зробити свою квартиру теплішою. На біду, в кімнаті дуже велике вікно, яке розсохлося і пропускає холод. Як вона не зашпакльовує щілини, як не заклеює проміжки між рамами, та тепло не тримається в кімнаті, хоч плач. А коли на вулиці вітряно, по квартирі гуляє вітер.

Тому жінка дуже зраділа, коли почула від знайомої про те, що можна отримати пільговий кредит на встановлення енергоощадних вікон. Їй, як отримувачці субсидії, більшу частину того кредиту відшкодує держава, – розповіла знайома, яка вже встигла скористатися цією можливістю.

Але планам пенсіонерки збутися не судилось. Вона підійшла до відділення Ощадбанку в 28-му поштовому відділенні, щоб подати заяву на кредит. А там сказали, що заяви вже не приймають. Вона ще не повірила і пішла до центральної в нашій області контори цього банку на вулицю Петлюри. 

– Я прийшла туди 6 липня, – розповіла нашій газеті пенсіонерка, – а вони мені кажуть, що якраз від сьогодні програму зупинено. Сказали, що видають кредити тільки на котли, а на вікна – ні. Виявляється, там була черга за тими кредитами на 900 чоловік. Люди ставали в чергу з грудня. То хто зайняв чергу 

з грудня, той отримав кредит. А мені показали на двері.

Чому так? Що сталося з тими кредитами? Невже й справді наша держава воліє викидати десятки мільярдів на субсидії замість того, щоб зменшити ті субсидії, стимулювавши енергоощадні заходи населення? Ось що нам сказали з цього приводу компетентні люди.

 Андрій ШАЖКО, заступник директора Рівненської обласної дирекції Укгазбанку: 

– Видачу «теплих» кредитів Укргазбанк тимчасово призупинив 6 липня на підставі офіційного листа від Держагентства з енергоефективності та енергозбереження. Це, зокрема, стосується грошових позик на встановлення вікон, дверей, скління балконів тощо. Щоправда, чинними залишаються інші напрями з пільгового кредитування населення в рамках підтримки енергозберігаючих технологій. Ідеться про фінансування установки котлів на альтернативному паливі та кредитування ОСББ і ЖБК на придбання енергоефективних матеріалів і обладнання.

Коли державну програму «Тепла оселя» буде відновлено в повному обсязі, достеменно сказати не можу. Наскільки мені відомо, у Держенергоефективності розробили проект рішення уряду про виділення додаткових коштів на 2016 рік на відшкодування за кредитами на енергоефективні матеріали та обладнання. Проект перебуває на розгляді в Мінфіні та Мінекономрозвитку. Як обіцяють столичні чиновники, фінансування державних програм відновиться наприкінці літа.

Ярослава ТІТОВА, заступник начальника управління зв’язків з громадськістю та ЗМІ, прес-секретар АТ «Ощадбанк»: 

– Зважаючи на обсяги бюджетування (з чим пов’язана можливість фактичного відшкодування за кредитами, отриманими на придбання енергозберігаючих товарів), АТ «Ощадбанк» в рамках державної програми здійснює кредитування клієнтів у рамках державної програми виключно на придбання котлів з використанням будь-яких видів палива та енергії (крім природного газу та електроенергії) і відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них. АТ «Ощадбанк» залишається уповноваженим банком урядової енергетичної програми для населення, проте кредитування на придбання матеріалів за державною програмою здійснюватиметься в разі наявності відповідного державного бюджету програми. Про це буде повідомлено додатково.

Нагадаємо, що Рівне долучилося до державної ініціативи щодо здешевлення «теплих» кредитів, прийнявши Програму відшкодування відсотків за кредитами, залученими фізичними особами на впровадження енергозберігаючих заходів у нашому місті на 2016–2018 роки. У зв’язку з частковим припиненням фінансування «теплих кредитів» з державного бюджету кореспонденти «7 днів» звернулися до начальника відділу промисловості та підприємництва міського управління економіки Ігоря Павлюка і дізналися про реакцію міської влади на останні події:

– Міська програма з відшкодування діє. Всі, хто до нас звернувся, компенсацію отримали. За три місяці можливостями нашої програми скористалися 155 людей, які взяли кредити в Укргазбанку, і 130 – в Ощадбанку. По Укргазбанку ми відшкодували рівнянам 17,7 тисячі гривень відсотків, а по Ощадбанку – 13,5 тисячі гривень. Умови нашої програми залишаються незмінними. Чекаємо реєстрів з банків.

З метою задоволення попиту на програму у державному бюджеті на цей рік передбачено 893,8 млн грн на відшкодування за «теплими» кредитами, що втричі більше від суми 2015 року.

 За січень-травень цього року агентство вже відшкодувало за програмою 386 млн грн, з яких 368,98 млн компенсовано тим, хто оформив «теплі» кредити саме на енергоефективні матеріали та обладнання.

За попередніми розрахунками, наявного залишку державних коштів за напрямом «придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з 30% розміром відшкодування» вистачить для виплати компенсацій за кредитами, виданими до 5 липня цього року. У зв’язку з цим з 06.07.2016 банки тимчасово припинили видачу «теплих» кредитів лише за цим напрямом.

Наша довідка: Держенергоефективності відзначає активну участь населення України в Урядовій програмі з енергоефективності, особливо у 2016 році. 

Проте всі кредити, оформлені до 5 липня за цим напрямом, підлягають відшкодуванню з державного бюджету!

Водночас інші напрямки програми утеплення працюють:

- 20% відшкодування для фізичних осіб на придбання «негазових» котлів (70% для отримувачів субсидій);

- 40% відшкодування для ОСББ, ЖБК на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання (70% – для отримувачів субсидій).

Тему досліджували 

Ніла ВОВЧИК, Василь ГЕРУС 

і Людмила МОШНЯГА

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
11 + 8 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?