Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Липень 2016
 

Квартирант у своїй оселі | Газета 7 Днів

Квартирант у своїй оселі

14.07.2016 11:16
Переглядів:600

Неприватизовані квартири квартиронаймачам, що в них проживають, не належать

Ініціативні групи щодо створення ОСББ, збираючи реєстр співвласників у багатоповерхівках, зіткнулися з таким фактом, що неприватизовані квартири мають свого власника – це міськвиконком або організація (для відомчих квартир). Отож, якщо ви звичайний квартиронаймач, то вам слід поспішити приватизувати квартиру.

Для приватизації квартири необхідно:

1. Звернутися в БТІ. Для приватизації видадуть заяву, в якій організація, що обслуговує будинок (ЖКП чи ОСББ), має завірити підписи зареєстрованих осіб. Потрібна також довідка про склад сім’ї, яка видається в БТІ, але засвідчується знову таки організацією, що обслуговує будинок (ЖКП чи ОСББ).

Якщо ви втратили ордер на квартиру або помер квартиронаймач, на якого видавався ордер, в такому разі організація, що обслуговує будинок (ЖКП чи ОСББ) видає особовий рахунок на імя нового квартиронаймача або договір найму.

Для приватизації квартири в БТІ також необхідно подати довідку про зареєстрованих осіб. Така довідка для мешканців будинків, що обслуговує ЖКП, видається в ЦНАПІ, а для жителів будинків, у яких створено ОСББ – головою правління ОСББ. ОСББ не подавало картотеки про зареєстрованих осіб у ЦНАП, тому це набагато спрощує митарства співвласникам: довідки про склад сім’ї видає самостійно, і вони мають таке ж підгрунтя і правомірність, як і довідки, видані в ЦНАПІ.

2. На підставі витягів (ксерокопій) з технічного паспорта БТІ виготовляє технічний паспорт квартири.

3. Сплативши відповідні збори (близько 1000 грн), квартиронаймач набуває статусу співвласника, маючи свідоцтво права власності і технічний паспорт на квартиру.

До речі, без права власності квартиронаймач не може вчиняти відчуження квартири, а також не може нікого зареєструвати в ній.

Галина ПОХИЛЬЧУК,

 секретар ГО «Рада голів ОСББ міста Рівне»

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
5 + 12 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?