Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Липень 2016
 

Для безробітних провели тренінг про креатив | Газета 7 Днів

Для безробітних провели тренінг про креатив

18.07.2016 13:17
Переглядів:593

Застосовуйте свій творчий потенціал, і успіх не забариться! Про це йшлося на психологічному тренінгу для безробітних у Рівненському центрі професійно-технічної освіти.

Професійна освіта спрямована сьогодні не лише на озброєння майбутніх фахівців системою знань, умінь і навичок, а й на розвиток їхніх творчих здібностей і можливостей, формування готовності до креативного вирішення професійних завдань.

Саме цьому і був присвячений навчальний тренінг «Креативність», який провела тренер навчальних, особистісно-орієнтованих, психологічних, тематичних та бізнес тренінгів, коуч, вихователь центру Ірина Гарнага. У заході взяли участь слухачі, що навчаються за професіями перукар, кухар, кравець, адміністратор, кондитер, візажист, косметолог, слюсар з ремонту автомобілів, касир та кондитер.

Основна ідея тренінгу полягала в тому, аби кожен учасник  був максимально залучений до інтенсивної групової взаємодії завдяки психологічній методиці «дзеркал» та мав можливість  побачити себе в процесі власних творчих проявів у майбутній професії  та житті.

Тренер мала на меті разом із аудиторією дослідити творчі проблеми кожного  і допомогти у їх вирішенні, а також усвідомити творчий потенціал та креативність.

Слухачі вчились розвивати свої навички і вміння, керувати креативним процесом, долати  стереотипи та барєри, які обмежують творчий потенціал. Спеціальні навчальні вправи на актуалізацію та активізацію творчого розвитку лише додавали емоцій та ініціативи.

Цікавим було відпрацювання вправи «Тут і тепер», де слухачі повинні були зосередитися на тому, що відчувають і думають у даний момент, а не взагалі й колись.

Вправою «Віддалені асоціації» учасники вчилися розвивати власну креативність. Тренер пропонувала слова, між якими, здавалося б, немає жодного звязку,  а слухачам потрібно було віднайти одне, але те, яке обєднало б усі три.

На тренінгу були також застосовані вправи та методики, як-от: «Незакінчене речення», «Незакінчена фігура» (креативна альтернатива тесту на IQ), «Моє перше творче інтервю» (усвідомлення власних творчих здібностей), «Імпульс по колу» (переключення уваги та врівноваження емоцій учасників),  «Альтернатива» (стимулювання  творчої уяви та фантазії, розвитку оригінальності,  швидкості, гнучкості розуму), «Божевільний архітектор» (розвиток оригінальності мислення), «Аглютинація» (найпростіший прийом створення образів  уявним механічним «склеюванням», поєднання непоєднуваних  частин, якостей в одне ціле).

Наприкінці насиченого тренінгу слухачі залюбки медитували  під приємну заспокійливу мелодію. А в альбомі відгуків «Ваші коментарі» з’явилися нові слова подяки за корисні поради і цікаві заняття.

 

Діна МАЗУРКЕВИЧ

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
7 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?