Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Липень 2016
 

Старі паспорти «ходять», а нові будуть видавати з 14 років | Газета 7 Днів

Старі паспорти «ходять», а нові будуть видавати з 14 років

25.07.2016 17:19
Переглядів:386

Це справа майже вирішена. Верховна Рада ухвалила такий закон. Що зміниться для наших юних громадян? Про це сьогодні розповіли на брифінгу в Рівненському обласному управлінні Державної міграційної служби.

– З початку жовтня всі українці, починаючи з 14 років, будуть отримувати не паспорт, а ID-картки, – розповіла начальник Лілія Драпчинська. – Це європейська практика: цивільну дієздатність українська молодь матиме раніше. Заміна паспортів дорослого населення обов’язковою не буде, і люди зможуть залишити собі звичну книжечку. Та ID-картка – документ майбутнього: за кілька років ми собі й не уявлятимемо, як жили без неї. Країна перейде на електронне врядування, і спілкування з усіма державними і виконавчими органами в нас буде відбуватися онлайн. Заходите з домашнього комп’ютера у свій віртуальний кабінет і залагоджуєте за лічені хвилини всі справи з реєстрацією майна чи місця проживання, з податками – без черги і походів по установах.

ID-картка міститиме чип із даними про людину. У 18 років картку поміняють на іншу, з особистим підписом у цифровому вигляді. Відбитки пальців вноситимуть у пам’ять документа лише за згодою особи.

Із 1 жовтня закордонні паспорти видаватимуть тільки з електронним чипом. Оформити закордонний паспорт можна буде не тільки в міграційній службі, а й у ЦНАПі та в державних підприємствах «Документ».

Наразі в області ID-картки отримали понад 4 тисячі 16-річних громадян. Ще стільки ж подали заяви на їх отримання. У міграційній службі кажуть, що новий пластиковий паспорт молодим подобається. І жити з ним зручніше. Одна лише проблема – білоруси не пускають на свій бік за ID-картками людей із прикордонних сіл до себе по чорниці й журавлину. Та міграційна служба цій біді зарадила: дівчата й хлопці за прискореною процедурою отримують закордонні паспорти чи проїзні документи звичного зразка.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 9 =
More information?

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?