Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Серпень 2016
 

Серед рівненських університетів найбільший попит традиційно на «водний» і «пед» | Газета 7 Днів

Серед рівненських університетів найбільший попит традиційно на «водний» і «пед»

04.08.2016 08:48
Переглядів:399

 У понеділок абітурієнти дізналися, чи зараховані вони до обраного ними вузу. Тобто вступна кампанія-2016 вийшла на фінішну пряму. Нині у вузах чекають своїх майбутніх студентів з оригіналами документів.  Серед новацій цьогорічної вступної кампанії те, що абітурієнти подавали заяви про вступ тільки в електронній формі. Освітянські чиновники обіцяли, що вступники не будуть стояти в довгих чергах, аби подати документи. Проте нововведення спричинило деякі незручності. Багато абітурієнтів не змогли самостійно розібратись із системою, то все одно звертались у вузи, де працівники приймальних комісій створювали для них електронні кабінети і вводили їхні дані. Та ось період вступного ажіотажу позаду. Ми поцікавились у рівненських вишах про зібраний ними цьогорічний «врожай» студентів.

Олена ПОПЧУК, відповідальний секретар приймальної комісії РДГУ:

– Ми отримали цього року від абітурієнтів 14 465 заяв (електрона система «абітпошук», щоправда, видає інше число – майже на півтори тисячі скромніше – ред.). З них 2860 – на заочну форму навчання. Державних місць фіксованого обсягу на всі форми навчання ми маємо 1704. Торік до нас прийшли навчатися 3748 студентів, і цього року розраховуємо приблизно на таку ж кількість.  До 18.00 5 серпня чекаємо від наших майбутніх студентів оригінали їхніх документів. Найбільш популярними спеціальностями у нас є початкова та дошкільна освіта, психологія, фізична культура. 

Руслан ЖОМИРУК, відповідальний секретар приймальної комісії НУВГП:

– Цього року подали заяви на вступ до нашого університету на півтори тисячі абітурієнтів більше, ніж торік. На денну форму навчання ми прийняли 14 700 заяв. Державне замовлення – 1742. Загалом очікуємо у цьому році біля 4 тисяч студентів. До 5 серпня чекаємо вступників з оригіналами документів. До речі, вступна кампанія на заочну форму навчання в нас відбувається у два етапи, то можна подавати документи ще з 25 серпня.

Найпопулярніші спеціальності – комп’ютерні науки та інформаційні технології, машинобудівні, електротехніка. 

Торік абітурієнти мали змогу подати документи як у письмовому, так і в електронному вигляді. Тоді лише відсотків 35 скористалися новацією. Але й цього року, коли передбачалась тільки електронна форма подачі, самостійно скористалася нею всього половина абітурієнтів. Решта вступників приходила до нас, і ми самі створювали кожному з них електронний кабінет.

Андрій ЯСІНСЬКИЙ, відповідальний секретар приймальної комісії МЕГУ імені академіка Степана Дем’янчука:

– Умови прийому на денну форму навчання в наш навчальний заклад такі ж, як і в державні вузи. А на заочну форму навчання строки не регламентовані, можемо зарахувати на навчання і першого вересня.

До нас подали документи 4400 абітурієнтів (у випадку з МЕГУ «абітпошук» також видає скромніший результат – майже на півтисячі абітурієнтів – ред.), з них майже 2200 на денну форму навчання. Цього року одна з найпопулярніших спеціальностей серед вступників – дошкільне навчання, тут ми навіть зафіксували конкурс: по дві людини на місце.

 

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 2 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?