Архів новин

Перший дзвоник: як це було в п’ятій школі Рівного | Газета 7 Днів

Перший дзвоник: як це було в п’ятій школі Рівного

01.09.2016 14:12
Переглядів:821

Давайте відірвемось від звичних формальних моментів, як-от шикування, лінійка, внесення-занесення прапора, виступи дітей, директора, гостей, батьків. Хочеться поділитися людськими, неформальними спостереженнями і відчуттями. Тим більше, що напередодні Першовересня було стільки висловлювань проти традиційних шкільних першовересневих лінійок. 

А чому, власне? Мабуть, просто тому, що модно бути проти! Тільки й усього. На лінійці в пятій школі було так тихо і так гамірно, так урочисто і так по-домашньому затишно, так весело і так сумно. Бо ж були всякі моменти, які спонукали чи до сміху, чи до суму, чи й до того, щоб змахнути з очей сльозу.

 

Ось тоді, наприклад, коли на святковій лінійці згадали і вшанували хвилиною мовчання двох полеглих випускників цієї школи – Олександра Борисенка і Олексія Богуславського – у всіх мороз пішов по шкірі. А коли найвищий учень 11-А класу Вадим Гетманчук підхопив і посадив собі на плече першокласницю, дівчинку з першого «А» Аліну Малиновську, і пішли вони з нею по периметру вишикуваної лінійки, поширюючи шкільним двором малиновий дзвін шкільного дзвоника, всі заусміхалися.

А потім всі уважно слухали директора школи Сергія Середу і його мудрі напутні слова про те, що, як почнеш навчальний рік, так він і піде. Всі намотали на вус, що розслаблятися зі старту не можна.

Ну і гість, звичайно, всіх порадував. А точніше – гостя. Вона була на цьому домашньому учительсько-учнівсько-батьківському святі одна, отже, тим більше бажана. І тим більше що, як і належить гостеві, прийшла з подарунком. Депутат Рівненської міської ради Тамара Тимощук не просто побажала дітям і вчителям успіхів у новому навчальному році, а й показала всім, що пам’ятає і вміє виконувати дані обіцянки. На останньому дзвонику, що завершував попередній навчальний рік, вона подарувала школярам п’ятої школи, що розташована в її виборчому окрузі, м’ячі і пообіцяла, що подарує ще й спортивну форму для шкільної футбольної команди. Тож на 1 вересня принесла у подарунок обіцяне.

Але директора, вчителів та батьків порадувала не стільки форма, як те, що депутат пообіцяла заасфальтувати прилеглу до школи територію і впорядкувати підхід до школи з боку адміністрації. Тамара Тимощук уже й міського голову Володимира Хомка до цієї справи залучила, щоб він цим перейнявся. Міський голова побував тут разом з Тамарою Улянівною і пообіцяв їй, що обов’язково посприяє вирішити цю проблему. «Школа дуже рада, що набула такого друга», – поділився думками з цього приводу з нашим кореспондентом директор.

Що іще ми помітили на цій лінійці? Що за спиною в перших класів стояла надійна і потужна стіна (чи назвіть це командою підтримки) з батьків, бабусь і дідусів. За другими-третіми-четвертими класами ця стіна була вже не така потужна. Старші ж класи обійшлися зовсім без неї. Для них шкільна лінійка – то вже справа самостійна, отже, можна прийти і без батьків. Коли співали Гімн України, то першачки стояли мовчки і тільки слухали. А другий клас уже впевнено виспівував усі слова і при цьому тримав руку на серці.

Ось що значить усього один шкільний рік!

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Коментарі

Наталія

Дівчинку, яка тримала дзвоник, з першого «А» звати Поліна Малиновська

Анонимус

пися

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
7 + 12 =
More information?

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?