Архів новин

Церковники пояснили, чому зникла вода на джерелі святої праведної Анни | Газета 7 Днів

Церковники пояснили, чому зникла вода на джерелі святої праведної Анни

05.09.2016 16:20
Переглядів:525

Минулих вихідних у соціальних мережах Фейсбук та Вконтакті люди розмістили фото з джерела святої Анни на яких видно, що води, майже, немає. Довкола цих постів виникали жваві обговорення і припущення, чому зникла вода. Зокрема, дехто з це них пов’язував із будівництвом нового храму.

У Рівненській єпархія УПЦ кажуть, що вже неодноразово коментували ситуацію із нібито зникненням води на чудотворному джерелі. Так, у січні цього року, напередодні свята Богоявлення Господнього, вони вже спростовували чутки щодо пересихання джерела. Тоді рівень води у купелі справді знижувався, але, як і цього разу, говорити про зникнення джерела не доводилося.

Цього річ ситуація складніша. Ігуменя Михаїла (Заяць), настоятелька Свято-Миколаївського жіночого монастиря, зауважує, що зараз у купелі справді немає води. Але, наголошує вона, «говорити, що пересохло саме джерело – не доводиться. Вода у колодязях безпосередньо над джерелом є. Усі, хто приїздить на скит святої праведної Анни, можуть безперешкодно напитися святої води та набрати її з собою у необмеженій кількості».

Сестри обителі пояснюють, що зараз рівень води у джерелі занизький для того, щоб вона природним шляхом потрапляла у купіль. Причиною цьому, вочевидь, є посушливе літо та різке зниження рівня ґрунтових вод, але аж ніяк не початок будівництва нового храму. Ця проблема є насущною не тільки для обителі. Як повідомляють місцеві жителі, у сільських колодязях немає води ще з весни. Марія, мешканка Онишківців, нарікає, що усе літо криниці практично порожні.

Місцеві, окрім нарікань на природні катаклізми, пов’язують свою біду і з будівництвом кількох свердловин на сусідній Львівщині, які постачають воду до обласного центру. Саме після того, говорять люди, життєдайна волога почала зникати й на Дубенщині. Рівень води у ставках подекуди впав на 1.5 – 2 метри. Щоб з’ясувати, у чому причина проблеми, Рівненська єпархія звернулася із запитом до Рівненського обласного управління водних ресурсів та природокористування та у Рівненську екологічну інспекцію. Про відповідь чиновників повідомимо читачам додатково.

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 1 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?