Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Жовтень 2016
 

Як у Басовому куті святкували | Газета 7 Днів

Як у Басовому куті святкували

04.10.2016 16:13
Переглядів:282

2 жовтня міський голова Рівного Володимир Хомко відвідав незвичайне свято. Є у Рівному район, який у народі називається «Басівкут» - тут знаходиться однойменне озеро і довжелезна вулиця Басівкутська. На перший погляд - звичайний приватний сектор, де старенькі садиби стоять вперемішку із сучасними котеджами. Однак, «Басівкут» має цікаву і давню історію.

У минулі часи ця ділянка землі не входила до складу Рівного, а була окремим селом. Перша згадка про населений пункт під назвою Басів Кут припадає на 1429 рік - саме тоді село вперше фігурувало в офіційному акті того часу.

Однак, про те, що на території нинішнього Басового Кута існувало поселення ще у п’ятому тисячолітті до нашої ери свідчать археологічні розкопки проведені Ігорем Свєшніковим.

Басівкутське поселення належить не тільки до найдавніших, але й до найстійкіших: воно проіснувало протягом багатьох тисячоліть, переживши численні лиха та спустошення. Знайдені археологічні пам’ятки ХІ-ХІІІ століть в районі Басового Кута, дають змогу зробити припущення, що саме тут знаходився важливий адміністративний центр округи в часи Київської Русі.

На сьогодні Басів Кут, як складову частину Рівного, зовсім не назвеш віддаленою та глухою місциною. Вулиця Басівкутська сполучає між собою кілька частин міста.

Мешканці цього мальовничого куточка Рівного відрізняються неабиякими організаторськими здібностями, одними із перших в нашому місті – вони змогли вплинути на ситуацію, щодо забудови району. Віддавна цих людей вирізняв волелюбний дух та неабиякий патріотизм. Зокрема велика частина мешканців в часи Другої світової війни долучалися до лав Української повстанської армії. Нині, «Басівкут» – це один із рекреаційних центрів міста Рівного та околиць. Чимало рівнян приходить влітку відпочивати на озеро Басівкутське.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 6 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?