Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Жовтень 2016
 

URBANFEST: Рівне показали з іншої сторони | Газета 7 Днів

URBANFEST: Рівне показали з іншої сторони

19.10.2016 08:57
Переглядів:498

Показати Рівне з іншої сторони, поділитися енергетикою взаємодії на користь міста та стати каталізатором змін міського простору – саме такою була мета Фестивалю URBANFEST.RIVNE, що відбувся 15 жовтня. Дискусії з урбаністами, цікаві майстер-класи, презентації проектів просторового перетворення міста, міський квести, перегляд короткометражних фільмів, а ще смачна їжа й гаряча кава – усе це, і не тільки, привабило до непримітного дворика на вулиці Словацького 3а понад півтисячі рівнян та гостей міста.

Локація фестивалю була вибрана не випадково, адже URBANFEST.RIVNE спрямований на залучення рівнян до розвиток міського простору, створення комфортних умов для мешканців та гостей міста.

Як приклад, який має стати стимулом до таких змін, ідея перетворення звичайного двору біля будинку Словацького 3а на відкритий арт-простір – оригінальний мистецький дворик «Словацького 3’ART». Цей дворик стане майданчиком для різноманітних заходів, місцем відпочинку містян та цікавим туристичним об'єктом Рівного.

– Хочеться застосувати європейський досвід, коли є дуже багато озеленення, коли є вуличні меблі, антивандальні. Плюс, тут має бути мурал і… червоний кінь. Це фішка. Мають бути цікавинки, які приваблюватимуть людей, –зазначила рівненський дизайнер, автор макету арт-дворика Оксана Іванова.

В ході URBANFEST.RIVNE проходив збір коштів на облаштування цієї арт-локації. презентації гостям представили об’ємний прототип арт-дворика, аби кожен бажаючий міг пересунути об’єкти інтер’єру дворика, висловивши своє бачення його майбутнього вигляду.

Окрім проекту з облаштування арт-дворика на фестивалі говорили про філософію розвитку сучасного міста, яку презентував рівненський архітектор-урбаніст Дмитро Котляров. Він представив концепцію «Місто як процес», пояснивши вплив на цей процес людей, різних за своїм сприйняттям розбудови міста – «бюргерів» (міських жителів) та «латентних селян» (людей, що хочуть жити у місті, але як у селі).

Невід'ємною реформою міського простору є зміна транспортних комунікацій і підлаштування їх під потреби мешканців. Кращі європейські та світові практики, які, зокрема, можна було б використати у Рівному, представив рівненський архітектор-містобудівельник Андрій Шевчук. Він звернув увагу на те, як влаштовані міста з точки зору переміщення мешканців, історію еволюції міст, розповів про прагматичні процеси в плануванні міста й вулиць, які роблять міста безпечними, чистими і найбільш зручними для всіх мешканців.

Цікавий аспект, що створює обличчя міста, презентував гість з Чернівців, майстер вуличного мистецтва Владислав Баранський. Він розповів про нелегальний стріт-арт як рушій суспільних змін. Влад навів не лише закордонні приклади такого мистецтва, а й представив зображення бійців української армії, що створювалися на вулицях Чернівців. Вони мали на меті актуалізувати проблему нестачі ресурсів у збройних силах і підштовхнути мешканців допомагати солдатам.

Крім того, учасники фестивалю в івент-холі InfoHub відвідали презентації проектів просторового розвитку міста, що поданні на Громадський бюджет Рівного. Зокрема, були презентовані проекти будівництва Урбан-парку, облаштування парку поблизу ПДМ, відновлення літньої театральної сцени та дитячого майданчика по вул. Грушевського, створення громадського простору на перехресті вул. Словацького та бульвару Незалежності, пониження тротуарів та встановлення тактильної плитки на вулицях міста та інші проекти.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Коментарі

Микола

Прочитав таке - "..на фестивалі говорили про філософію розвитку сучасного міста, яку презентував рівненський архітектор-урбаніст Дмитро Котляров..." Вибачаюсь, але урбаністика це - наука присвячена розвитку міських систем (транспорт, медичне обслуговування, інженерні системи, екологія, піщохідна інфраструктура, розселення і т.п.) та взаємодії мешканців міста. Як правило урбаністикою займаються профільні науково-дослідницькі інституції на основі аналізу ситуації, соціології, численних розрахунків. Невже у Рівному з'явилась така інституція? Чи пан Котляров працює у такій десь у Києві?

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
8 + 8 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?