Де ми, а де Норвегія | Газета 7 Днів
Де ми, а де Норвегія
Ця розвинута скандинавська країна зацікавлена в економічному співробітництві з Україною, отже минулого тижня на запрошення Торгово-промислової палати Норвегії там побувала велика делегація наших співвітчизників. У її складі були й четверо рівнян.
Що вони там почули-побачили, і чим ця поїздка може бути для нас корисною, наші кореспонденти розпитували у самих делегатів.
Володимир ХОМКО, міський голова Рівного:
– Поїздка була короткотермінова, але дуже насичена й цікава. У Норвегії відбувся економічний форум, в якому брали участь представники двох держав – України і Норвегії. Форум відвідав Президент України Петро Порошенко. Він виступив з хорошою промовою і мав теплий прийом. Рівненську делегацію, в складі якої, крім мене, були ректор НУВГП Віктор Мошинський, керівник фірми «Реноме» Надія Гладкевич та громадський активіст Сергій Гемберг, на цей форум запросила Торгово-промислова палата Норвегії. Відбулося багато зустрічей з молоддю, представниками бізнесу, керівництвом і працівниками місцевого університету. Намічено багато планів щодо можливостей майбутньої співпраці в різних галузях.
Віктор МОШИНСЬКИЙ, ректор Національного університету водного господарства та природокористування:
– З України у президентській делегації в Норвегії було більш як сто осіб. Але рівненська делегація, якщо говорити про її склад, була найбільш представницькою. На форумі були дуже цікаві презентації, орієнтовані на розвиток українсько-норвезької співпраці в усіх галузях. Найкраще з того, що нам вдалося, – встановити контакти з норвезькими органами самоврядування, науковими установами, громадськими організаціями. Йдеться про створення бластеру, куди входили б самоуправління, бізнес і громадські організації. Основна ідея новації, якою зацікавився наш мер, це так звана програма «Смарт сіті». Я сподіваюся, що в нас буде продовжено її реалізацію з участю норвежців. А це передбачає купу речей із правильною організацією міського господарства на сучасних засадах. Щодо університету, то ми продовжили контакти з Університетом природничих наук Осло. Завдяки цьому ймовірно візьмемо участь у проекті «Гармонія води». Це великий європейський проект щодо управління водними ресурсами.
Надія ГЛАДКЕВИЧ, генеральний директор групи компаній «РЕНОМЕ»:
– Поїздка на бізнес-форум в Осло була для мене пізнавальною та корисною. Країна розвинутого соціалізму (інакше не скажеш) надихає створювати подібні умови життя і в нашій країні. Завдяки форуму маю багато нових бізнес-контактів, вражень і планів. Дуже цікавий досвід норвежців у використанні відновлювальних джерел енергії. Тут вони чи не найкращі у світі. У Норвегії використовуються найновітніші технології у всіх сферах життя. Про освіту говорять постійно, бізнес-форуми відбуваються в освітніх закладах та коворкінг-центрах. Освітні центри у мене особисто викликали почуття величезної заздрості. Сучасно, зручно, динамічно. Життя в освітніх закладах вирує. Тут же поруч і бізнес, в який освітяни глибоко інтегровані. Мрія, до якої потрібно прагнути і нам!
Сергій ГЕМБЕРГ, радник міського голови з питань розвитку та інновацій:
– Нас запросила на цей форум Торгово-промислова палата «Норвегія-Україна». Норвезькій стороні ми презентували місто, водний університет. Приємно було відчувати зацікавленість норвежців у налагодженні зв’язків із рівненськими навчальними закладами. Також нам запропонували співпрацю в рамках проекту «Смарт Сіті», який ми запровадили у Рівному. Отримаємо консультаційну підтримку, а, можливо, й грантову. Відбулося кілька зустрічей у навчальних закладах Норвегії.
Результат візиту – вже наступного тижня до Рівного прибуде делегація від міста Осло, будемо працювати над деталями і втіленням домовленостей.
Розпитували:
Ніла ВОВЧИК,
Людмила МОШНЯГА,
Сергій СНІСАРЕНКО
7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.