Архів новин

На Рівненщині визначили першого лауреата премії імені Ніла Хасевича | Газета 7 Днів

На Рівненщині визначили першого лауреата премії імені Ніла Хасевича

02.11.2016 15:07
Переглядів:273

Її отримає місцевий живописець та графік Євген Чорний. Цьогоріч обласну премію вручать вперше. Переможця одноголосно обрав організаційний комітет. До складу оргкомітету увійшли представники влади, творчих спілок області, громадськість.

Твори Євгена Чорного знаходяться в приватних колекціях Польщі, Франції, Німеччині. А 72 роботи митця зберігаються у фондах Рівненського обласного краєзнавчого музею. Загалом комітет, окрім робіт Євгена Чорного, розглядав мистецькі твори ще 3-х претендентів. Зокрема, запропонували відзначили Василя Наумця, який працює в жанрі станкового і монументального мистецтва та живопису. Також серед претендентів висувався Микола Сівак – автор пам’ятника воїнам-афганцям у Рівному, Володимир Стасюк – творець пам’ятника «Авторам Пересопницького Євангелія» в Пересопниці.

Проте у результаті обговорення усі присутні на засіданні одноголосно підтримали кандидатуру Євгена Чорного.

«Рівненському митцю цього року виповнюється 80 років. При цьому треба зауважити, що ця людина продовжує активно працювати. Його щодня можна знайти в майстерні. І він до свого дня народження готує виставку нових робіт», – розповіла голова обласної спілки художників Тетяна Лукашевич.

Офіційно премію вручать під час відкриття виставки власних творів митця у грудні.

Наша Довідка: премія в галузі образотворчого мистецтва імені Ніла Хасевича заснована у 2016 році. Її мета – вшанувати пам’ять відомого українського художника, культурного і громадсько-політичного діяча, члена ОУН та УПА, уродженця села Дюксин Костопільського району, а також підтримати розвиток українського національного образотворчого мистецтва. Грошова винагорода складає 5 тисяч гривень.

 

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 16 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?