Архів новин

Щоб зберегти церкви і душі | Газета 7 Днів

Щоб зберегти церкви і душі

17.11.2016 11:45
Переглядів:448

Дві виставки: фотографічну «Храми в інстаграмі» й дитячого малюнку – «Дерев'яне диво», працюють в обласному краєзнавчому музеї.

На стінах – більше сотні фотографій, графічних замальовок і етюдів зі старовинних церков, що збереглися часом Божим дивом, а часом – подвигом людським по всіх усюдах Рівненщини.

– Мені дуже подобаються старовинні будівлі, а в цих роботах я, здається, таки відтворила красу дерева, – розповідає п’ятнадцятирічна художниця зі Смиги Олександра Гриньова. – Люблю займатись графікою, мені цікаво вимальовувати кожну архітектурну деталь.

Увічнити в своїх роботах храми рідних міст, сіл і містечок дітям запропонували фахівці, які працюють за покликом душі в громадському Інституті українського модернізму. Найперша мета виставки – привернути увагу місцевих жителів до їхніх храмів – дивних пам’яток архітектури.

– Я вражений різноманіттям графіки на виставці, – не приховує задоволення організатор експозиції Петро Ричков. – Й зображеними храмами: вони в нас дуже різні. Ми навіть не очікували, але представлені всі регіони нашої області. Церкви поступово зникають, переробляються, втрачається їхня автентичність. Тому ми хотіли захопити людей оцією красою.

Показати на виставці архітектурні пам’ятки у баченні дітей – це й справді видатна ідея небайдужих науковців. Адже якщо маленькі ще художники й фотографи побачили красу споруд, які звели ще наші предки, дорослим має бути соромно нівечити ті пам’ятки, в яких Господь заповідав молитися.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
10 + 1 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?