Архів новин

«Малахітова скарбничка» відсвяткувала ювілей | Газета 7 Днів

«Малахітова скарбничка» відсвяткувала ювілей

02.12.2016 09:15
Переглядів:1018

Радісну подію відзначив нещодавно Рівненський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 52. 30 років тому, в листопаді 1986 року маленькі дитячі рученята вперше відчинили двері  новозбудованого дитсадка, де оселилося безтурботне дитинство. Чимало цікавого було за цей час, багато вихованців вийшло з цих стін – перші випускники водять у садок уже своїх дітей, мабуть, і онуків приведуть. За три десятки років заклад підготував до більш відповідального, шкільного життя не одну тисячу випускників.

Це моє місто...

30-річний ювілей дитячий садочок відсвяткував 24 листопада цього року у великому родинному колі. Свято вдалося на славу – цікаве, колоритне, насичене цікавими привітаннями, побажаннями, креативними подарунками та довершене концертом. Зокрема, своїх улюблених педагогів прийшла привітати десятикласниця ЗОШ № 25  Олена Малишевська, яка подарувала присутнім пісню та подякувала всім працівникам дитячого садка за турботу, доброту, а особливо музичному керівнику Ларисі Павлюк, яка колись відкрила в дівчині талант до співу. До речі, Ларису Іванівну та ще десятьох «ветеранів» закладу, які працюють тут від дня його створення, нагородили грамотами міського управління освіти.

Ювілей – час підбиття підсумків, роздумів про досягнення, успіхи, плани на майбутнє. За ці роки дитсадок пройшов довгий і непростий шлях не тільки становлення, але й накопичення педагогічного досвіду, підвищення якості роботи, творчого пошуку, поліпшення матеріально-технічної бази. А все починалося влітку 1986-го. Ось яким побачила дитячий садочок одна з перших його працівників, Леся Приймачок:

– На місці нашого садочка було поле, всіяне маками, а серед нього – викопаний котлован, – пригадує Леся Арсентіївна, – це ми побачили з Галиною Савеліївною Дмитренко. Її призначили на посаду завідувача, а мене завідувачем господарства. Я за ту осінь троє чобіт зносила, бо в суцільній багнюці не було підходів до садочка.

Садок тоді почав зводити завод «Газотрон» для дітей своїх працівників. Дитячий заклад будували стахановськими темпами. Тільки влітку вирили котлован, а вже 11 листопада тут зустрічали перших 17 вихованців підготовчої групи. Таке швидке будівництво й облаштування садочка – заслуга всіх працівників майбутнього закладу та газотронівців. Трудилися всі, не зважаючи на посади і записані в штатному розкладі обов’язки, там, де виникала потреба: хто вимивав до блиску підлогу, хто чистив вікна, а хто пришивав петлі до гардин. У перші дні працівники дитсадка ходили ним, як лабіринтом. Бо відрізнялася споруда від усіх типових приміщень садків того часу. Це була нова система планування. Хоча садочок і двоповерховий, але кожен із поверхів має декілька рівнів. Саме така особливість та малахітовий колір зовнішнього оздоблення допомогли придумати садочку назву – «Малахітова скарбничка». Авторство в назві приписують одній із тодішніх виховательок, Любові Тихонівні.

З часом ситуація змінилася: відомчі заклади передали місту, кількість дошкільнят зменшилася, садочки почали закриватися, а в тих, що вціліли, значно скорочувалась кількість груп. «Малахітову скарбничку» ця доля оминула – садочок хоча й став комунальним, та зберіг усі свої приміщення.

... а це в ньому ми 

Нині садочок, що має 14 груп та півтисячі дошкільнят, розквітнув до невпізнання і радує діток та їхніх батьків сучасними, затишними і теплими кімнатами, зручними меблями, казковими майданчиками, розмаїттям іграшок та пізнавальних ігор. Для дітей створені прекрасні умови. Батьки можуть бути спокійними за своїх малят.

– Наш заклад має статус  фізкультурно-оздоровчого. У нас є хороша спортивна база: фізкультурна та музична зали зі спеціальним обладнанням, басейн, великий фізкультурний майданчик, а також фізіотерапевтичний кабінет, де діткам проводять за направленням лікарів такі процедури, як інгаляції, УВЧ, тубус-кварц, – розповідає завідувач ДНЗ № 52 Світлана Стасюк. – Родзинкою нашого закладу можна назвати тематичні дні здоров’я, які щомісяця з нетерпінням чекають всі наші малюки. 

У програмі дня фізкультурні розваги, гімнастика, змагання, рухливі ігри, а також арома- і фітотерапія. До кожного дня здоров’я розроблені  сценарії та плани їх проведення по всіх вікових групах. Наприклад, недавно головною темою такого дня була чистота.

Крім оздоровлення в дошкільному навчальному закладі велику увагу приділяють національно-патріотичному вихованню дітей. Зокрема, у листопаді в дитсадку проводять фестиваль української пісні до Дня української мови і писемності.

Одинадцятеро членів колективу працюють у садочку з дня відкриття, тобто тридцять років. Це вихователі Марія Бобришева, Алла Єрмаченкова, Олена Вознюк, Світлана Кірікова, помічники вихователя Галина Зінченко і Валентина Медведь, заступник завідувача із господарства Леся Приймачок, підсобна робітниця Тамара Данилюк, музичний керівник Лариса Павлюк, кухар Лариса Харітонова і машиніст з прання та ремонту спецодягу Парасковія Ящук.

За цим насиченим графіком та добробутом вихованців слідкує завідувач Світлана Стасюк, яка очолила заклад вісім років тому першого червня, у День захисту дітей. Світлана Михайлівна – педагог усією своєю сутністю. З малюками вона працює  майже тридцять років. Крім повного взаєморозуміння з дітлахами вона змогла налагодити стосунки з колективом дитсадка. Дружні та творчі педагоги підтримують всі задуми та новації завідувача. Нині у садочку № 52 зайняті 86 працівників. Їхній середній вік – близько п’ятдесяти років. Але й молодих педагогів тут радо приймають у свої ряди. Поєднання мудрості та енергії молодості дозволяє садочку займати найвищі сходинки в рейтингу дитячих дошкільних закладів міста. Свідчення цьому – безліч грамот і подяк від міської та обласної влади. Але найкращим показником роботи дошкільного навчального закладу є бажання батьків віддати свою дитину саме сюди і кількість вихованців.

Про дитсадок і його колектив можна розповідати безкінечно. У стінах закладу діти проводять найкращі роки свого дитинства. А після випуску не забувають про своїх вихователів, нянь. Приходять сюди на провідини, ставши школярами і навіть студентами. І це природно, бо педагогічний колектив у «Малахітовій скарбничці» живе одним життям із дітьми, щиро вболіває за їхню долю, тут панує атмосфера творчості та любові.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 12 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?