Архів новин

З одинадцяти судів десять програли | Газета 7 Днів

З одинадцяти судів десять програли

15.12.2016 10:00
Переглядів:498

Такою невтішною статистикою може «похвалитися» Рівненське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів. Суди тотально «ріжуть» справи щодо відстоювання прав інвалідів.

Начальник відділу правового забезпечення обласного відділення фонду Лариса Ткачук розповіла нашому кореспондентові, що нинішні роботодавці часто ігнорують Закон «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», не створюють на своїх підприємствах робочих місць для неповносправних працівників і при цьому уникають санкцій за це. Усе тому, що змінено умови подання звітності для роботодавців про зайнятість інвалідів. А контролюючі функції у Фонду соцзахисту інвалідів відібрали, передавши їх інспекції праці.

Наша довідка 

На 4% робочих місць від середньооблікової кількості колективів відповідно до законодавства мають працювати інваліди.

Тому фонд мусить відстоювати свої та інвалідів інтереси в судах. Бо ж при цьому ввели ще й мораторій на перевірки. «То ми точно знаємо, що багато роботодавців подавали нам звіти про те, що інвалід у колективі працевлаштований, а насправді – ні», – каже Лариса Ткачук. Звідси й стрімке падіння надходжень до фонду. Юристка запевняє, що суми надходжень адміністративно-господарських санкцій, які накладали на роботодавців за те, що підприємства не надають робочих місць інвалідам, зменшились у рази. 

Єдиний вихід у цій ситуації – суд. Але з одинадцяти позовів до роботодавців, які не використовують на своїх підприємствах працю інвалідів, обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів цього року виграло всього один. «Це дається дуже важко, – розповідає Лариса Ткачук. – Мені в суді доводиться апелювати вже й до моральних аспектів, а не тільки до норм права. До нашого ж фонду доєднали й інвалідів з числа учасників АТО. То мені доводиться переконувати, що в умовах неоголошеної війни, яка відбувається в країні, нам, як ніколи, потрібні гроші, щоб допомогти інвалідам у їхній соціальній адаптації. Проте цих аргументів просто не чують. Наші позови не задовольняють. Ми виграли всього один з одинадцяти судів».

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 1 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?