Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Лютий 2017
 

Назва препарату – чергова пастка для пацієнта | Газета 7 Днів

Назва препарату – чергова пастка для пацієнта

09.02.2017 10:18
Переглядів:559

Інформацію про шкідливість, а то й велику небезпеку самолікування можна почерпнути звідусіль, навіть з відривних календариків. Незважаючи на достатню обізнаність людей щодо цього питання, вони часто наступають на ті самі граблі.

Якщо в назві препарату читаємо слово «грип» (йдеться про препарат комбігрип), то це ще не означає, що він є противірусним препаратом, тобто лікує грип. Далі ще цікавіше: в інструкції до цього препарату йдеться про його прийом чотири рази на добу з проміжками три-чотири години. А це може призвести до ниркової і навіть печінкової недостатності. Однак навіть ця небезпека багатьох чомусь не зупиняє.

Або таке. Відколи існує жарознижуючий препарат парацетамол, традиційна доза його одноразового прийому – 325 мг. Передозування ж спричиняє незворотне руйнування ниркових канальців, і не тільки. Але якщо приймати цей препарат за інструкцією, то можна швидше вмерти від його побічної дії, ніж від грипу. Жарознижуючі препарати мають лише допомогти хворому перенести високу температуру, з допомогою якої організм сам бореться з інфекцією, а не миттєво її нормалізувати.

Тож будьте уважні. І перш ніж приймати будь-які медичні препарати, зверніться до лікаря, щоб разом здолати хворобу.

Галина БАРАБОЛЯ,

сімейний лікар

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Коментарі

Ігор Н.

Дуже своєчасна стаття, цікава інформація для самолікуванців. Але ті, що самі себе лікують такі статті не читають, а до лікаря сходити їм ніколи. Вони рахують себе лікарями. У нас усі розуміються на медицині та політиці....

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 3 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?