Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Квітень 2017
 

Рівнянам подарували тюльпани до Великодня | Газета 7 Днів

Рівнянам подарували тюльпани до Великодня

13.04.2017 09:03
Переглядів:941

Цього року вперше вони так рано зацвіли на рівненських клумбах. Такий подарунок до Пасхи зробили мешканцям міста працівники тресту зеленого господарства, які висадили майже вісім тисяч квітів. До Великодня  прикрасили вазами з барвистими братиками майдан Незалежності та Театральну площу, квітники біля колони Божої Матері, Свято-Воскресенського і Свято-Покровського соборів.

Про безмежну закоханість начальниці міського тресту зеленого господарства Ірини Савчук до квітів найкрасномовніше говорить її погляд, яким вона, збоку здається, пестить кожну тендітну рослинку. Розповідає про види і сорти, властивості та особливості неповторних представниць світу флори, а в самої очі аж сяють сонячною теплотою.

– Щойно я стала директором міського тресту, то перше, за що взялася, – це розведення цибулевих квітів, – розповідає Ірина Дмитрівна. – Почали з невибагливих сортів тюльпанів, які висадили на «рушничку» в центрі міста. Першого року – майже п’ять тисяч, потім їх кількість зросла до десяти. За ними пішли інші сорти. Звісно, експериментували, бо не всі квіти, як-от крокуси, у нас приживаються. А тепер взялися за дрібноцибулеві, яких висадили близько восьми тисяч штук на клумбах у парку Молоді, на кільцевих роз’їздах та площі Магдебурзького права, а також біля колони Божої Матері. Ці низькорослі тюльпани розцвітають раніше, ніж решта, які розпускаються лише на початку травня. Тепер Рівне святкуватиме Великдень у тюльпановому цвіті.

Крім дрібноцибулевих тюльпанів, у тресті вирішили спробувати розводити у паркових зонах міста і проліску сибірську.

– Захотілось якось наблизити в місті прихід весни, – пояснює Ірина Савчук. – А ці синьоокі квітки розцвітають відразу, щойно зійде сніг і ледь зазеленіє трава...

І раптом Ірині Дмитрівні наче мову відняло. Погляд завмер на двох малолітніх дівчатках, що підбігли до клумби і намірилися зірвати крихітні проліски.

– Навіщо ви це робите? – навіть не вигукнула, а важко зітхнула Ірина Дмитрівна, враз змінившись на обличчі, і, помовчавши хвилину-другу, зізналася:

– Знаєте, аж не по собі робиться, коли бачу, як нищать квіти. Ну, Бог з ним, коли зірвуть саму квітку, але ж у нас чомусь виривають її живцем з цибулинкою. От самі гляньте, скільки на клумбі, де росли проліски, свіжих ямочок з’явилося. До речі, ми торік почали рахувати, скільки в Рівному отаким чином тюльпанів знищили. То порахували до двох тисяч, а потім просто рукою махнули. Ви ж пам’ятаєте, як завжди на початку травня гарно цвіли червоні тюльпани на пагорбі Слави. 

А що з них нині залишилося? 

Заради справедливості треба сказати, що не всі в Рівному так по-хижацьки ставляться до живої природи. Ірина Савчук провела мене до іншої клумби з пролісками, яку діти самотужки огородили тином, і зауважила:

– Бачите, діти, як і дорослі, різні бувають. Заради ось цих і хочеться щось робити, аби місто ставало красивішим.

І працівники тресту зеленого господарства не тільки хочуть це робити, а й роблять. У вівторок, скажімо, почали висаджувати віолу у вазах біля колони Божої Матері, Свято-Покровського та Свято-Вознесенського соборів, на майдані Незалежності і Театральній площі, щоб живими квітами прикрасити місто до Великодня. А після Пасхи візьмуться за впорядкування решти рівненських клумб, на яких, як завжди, з’являться новинки. Які? Нехай це стане для рівнян сюрпризом.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
10 + 10 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?