Менше паперів і нижчі відсотки | Газета 7 Днів

Менше паперів і нижчі відсотки

11.05.2017 16:05
Переглядів:478

Це ті критерії, завдяки яким ОСББ «Відінське» вибрало з трьох державних банків, що надають «Теплі кредити», саме ПриватБанк. 

Голови ОСББ, які думають, не лінуються і рахують гроші, зуміли цього року залучити до своїх об’єднань кошти з декількох джерел. Голова ОСББ «Відінське» Галина БОВГИРА – з таких. Вона поділилася з нашою газетою своїм досвідом, і ми поспішаємо його поширити, оскільки серед читачів «7 днів» – практично всі голови ОСББ нашого міста і багато членів громад мешканців.

Проста схема дозволяє використати 

два окремі джерела: Муніципальну програму сталого розвитку + Теплий кредит ПриватБанку –

для капітального ремонту, спрямованого на енергозбереження в будинку ОСББ чи ЖБК, і з допомогою цих джерел зробити вартісну справу практично безкоштовною для мешканців (на найсвіжішому прикладі ОСББ «Відінське»).

Загальна сума капремонту 50 тисяч гривень: 30% – внесок громади (15 тисяч гривень) + 70% (35 тисяч) – гроші міського бюджету.

15 тисяч гривень у складі вартості проекту – ціна матеріалів, на які можна брати «теплий» кредит.

9320 гривень вартості кредиту держава відшкодовує, «прощає», бо в будинку живуть 72% субсидіантів, що дозволяє відшкодувати 62,2% тіла кредиту.

Підсумок: реальний внесок громади на здійснення капремонту вартістю 50 тисяч становить усього 5,7 тисячі гривень.

Як із 50 тисяч залишилось 5?

Тепер давайте розжуємо ці цифри і числа доступною мовою. Чому на початку велика і, здавалося б, недоступна сума 50 тисяч гривень перетворилася на 5,7 тисячі, які реально мають внести мешканці? Нам докладно розповіла про це голова об’єднання співвласників багатоквартирного будинку Галина Бовгира.

Її ОСББ «Відінське» – будинок-свічка на один під’їзд, у якому є всього 29 квартир. У конкурсі програм Муніципальної програми сталого розвитку будинок захистив проект на 50 тисяч гривень. За ці гроші тут планують доробити незавершене торік утеплення зовнішніх стін (100 квадратних метрів) там, де торік поміняли вікна. Сюди ж включили світлодіодні лічильники «Леда» плюс прожектор для освітлення входу до будинку.

Оскільки внесок громади займає в загальній сумі 30 відсотків, тобто 15 тисяч гривень, а вартість матеріалів для капремонту якраз і становить 15 тисяч, то «теплий» кредит взяли на матеріали для реалізації проекту, отже матеріали й були фактичним внеском громади у програму.

Далі. Держава в рамках «теплих» кредитів відшкодовує громадам тим більшу суму, чим більше в будинку живе отримувачів субсидій. У цьому ОСББ їх – 72 відсотки, а це дає право на 62,2 відсотка відшкодування кредиту. Із 15 тисяч гривень ця сума становить 9320 гривень. За умовами «теплого» кредиту громада ці гроші отримує, але не повертає. Їх їй дають безповоротно! А відсоток доведеться платити тільки на залишок суми, тобто на 5700 гривень.

Чому з трьох банків варто вибрати саме ПриватБанк

ОСББ «Відінське» було першим у Рівному і другим в Україні з тих, хто оформив «теплий» кредит саме в ПриватБанку. Чому?

«Чим мені подобається в ПриватБанку, – каже Галина Бовгира, – то це тим, що там потрібно мінімум паперів. Можливо, й тому, що наше ОСББ вже шість років має в цьому банку рахунок. То наші всі документи в них уже є. Донесла тільки довідку з управління праці і соціального захисту про кількість наших субсидіантів; протокол, у якому мешканці підписалися, що вони не проти взяти кредит (треба, щоб із цим погодилися не менш як 67%, а в нас погодилися майже всі). Ще ми надали свою довідку про наш тариф і баланс за минулі півроку і на цей рік. А в протоколі вказали, як будемо розраховуватися. На всяк випадок ми вказали, що почнемо погашати кредит з відстрочкою два місяці після його отримання. Але можна погашати й відразу, якщо ситуація з грошами це дозволяє. 

Подали ці документи до банку. Не минуло й 10 днів, як мені потелефонували і сказали, що вже можуть перерахувати нам кошти. Треба сказати, що ми наперед дали банку рахунки від цих поставників на матеріали, які беремо, і банк переказав їм кошти. Через день я вже побачила проплати у Приват24. Особливо приємно, що ми нічого додатково не платили. Жодних страховок, жодних коштів на обслуговування кредитів. Це – кращий варіант. Я це точно знаю, бо в мене вже є попередній досвід кредитування за умовами державної програми “теплих” кредитів в іншому банку. То там потрібно було брати довідку в ЦНАПі на підтвердження того, що ми – це ми, а я – це я (а коштує вона 70 гривень). Я мусила бігти тоді до ЦНАПу в той самий день, як давали кредит. А ПриватБанк сам бере витяги з реєстру. Треба було також посвідчувати відкриття рахунку в нотаріуса (плюс 200 гривень, а в центрі – навіть 350). Ну і велика перевага – нижчі відсотки, які нараховуються на залишок кредиту. У ПриватБанку – 18%. А в інших банках це 21 і навіть 24%».

Побачивши таку вигоду, Галина Бовгира одразу взялась за оформлення кредиту ПриватБанку для другого ОСББ – «Полісяночка», справами якого вона також керує. Будинку – 49 років. Його мешканці взялися за модернізацію і нині затіяли поставити окремий лічильник тепла на той під’їзд, який торік утеплили. «Це такий під’їзд, який весь час хоче щось робити, – каже пані Галина. – Після того як вони утеплили зовнішні стіни, температура в квартирах узимку була 30 градусів, а в другому, неутепленому – 18. 

І той, другий, принципово не хоче утеплятись. А взимку всі квартири – утеплені й неутеплені – платили по 44 гривні за опалення квадратного метра. Це набагато більше, ніж у середньому по місту. Тому ми тепер беремо 40 тисяч гривень кредиту на лічильник тепла для утепленого під’їзду». 

Але й це ще не все. Для другого незговірливого під’їзду ОСББ «Полісяночка» керуюча взяла кредит на енергоощадні вікна. Тобто загалом для «Полісяночки» вдалося отримати «теплий» кредит загальною сумою 73 тисячі гривень.

ОСББ «Замкове-1», яким віднедавна керує Галина Бовгира, вона теж охопила «Теплим кредитом». Вже встигла у березні поставити завдяки цьому енергоощадні вікна, гроші на які брала в іншому банку. 

А побачивши переваги ПриватБанку, наступний кредит оформляє саме тут – на встановлення вхідних дверей та купівлю матеріалів для утеплення зовнішніх стін. Вона переконалася, наскільки це вигідно, і, як кажуть, увійшла у смак справи. Тому радить усім не боятися, а добиватися «теплих» кредитів. Поки така можливість є, нею просто необхідно скористатися. 

Наша довідка 

Рішення про виділення кредитних коштів за програмою «теплих» кредитів у ПриватБанку приймають на основі мінімального пакета документів і дуже оперативно: від подачі документів до видачі кредиту минає лише 3 дні.

Компетентний коментар

Андрій Хмельник, керівник прес-офісу ПриватБанку в Рівному:

– ПриватБанк збільшив суму кредитування за програмою «Теплі кредити» для ОСББ та ЖБК. Відтепер у рамках державної програми енергоефективності «Теплі кредити» ОСББ зможуть отримати кредит до 2 млн грн, а строк погашення пільгових позик продовжено до 7 років.

Пакет документів для отримання «теплого» кредиту регламентований постановою Кабінету Міністрів України. Зі свого боку ПриватБанк не вимагає жодних додаткових даних і довідок. Навпаки, протягом усього процесу розгляду заявки працівники ПриватБанку супроводжують клієнта, консультуючи з будь-яких питань в оформленні документів, а також автоматично подають документи на державну компенсацію. Додатково, аби мінімізувати бюрократичну тяганину, банк надає можливість прикріпити документи дистанційно – за допомогою «Приват24 для бізнесу».

Технологія видачі «теплих» кредитів дозволяє оформляти їх через інтернет без надання паперових документів і довідок. Вибрати й купити необхідні енергоефективні товари можна на сайті ПриватМаркету в перевірених постачальників, а оплатити за допомогою розстрочки з подальшою компенсацією частини кредиту за рахунок держави.

Цього року наш банк уперше став партнером державної програми, пропонуючи найнижчі серед банків ставки кредитування – до 18%, без додаткових умов і прихованих комісій. Для клієнтів передбачена державна компенсація: 20% суми кредиту для фізичних осіб у разі купівлі опалювальних котлів на альтернативних видах палива, 35% – для фізосіб на індивідуальне утеплення житла, 40% – на утеплення для ОСББ. А за місцевою, рівненською Муніципальною програмою сталого розвитку – 70 відсотків. У разі проживання в будинку одержувачів субсидій компенсація може вирости до 70%. Фінансування проектів енергоефективності в рамках програми на 2017 рік становитиме 400 млн грн. 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
5 + 12 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?