Обшуки перед ЗНО зацікавили Уповноваженого з прав людини | Газета 7 Днів

Обшуки перед ЗНО зацікавили Уповноваженого з прав людини

24.05.2017 17:29
Переглядів:334

Вчора, 24 травня, після початку зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури юрист та громадський активіст Ліана Диновська розмістила на своїй сторінці у Фейсбук розгніваний допис.

«…Яке я маю ставлення до цього оцінювання, якраз передає смайлик! Моя дитина сьогодні проходила перше зовнішнє оцінювання. Всіх дітей перевіряли поліцейські відповідними пристроями. Як ви почувалися б, якщо перед якимось відповідальним виступом, іспитом - до вас застосували відповідну перевірку? …», –  написала Діана

Обговорення на її сторінки цього факту сколихнуло рівненський осередок Фейсбуку. Сюжети про перевірки школярів перед ЗНО були показані і на телебаченні.

А вже сьогодні прес-служба Уповноваженого з прав людини розповсюдила звернення Валерії Лутковської з цього приводу. В листі наголошується, що під час моніторингу засобів масової інформації та соціальних мереж було виявлено інформацію щодо порушення права дітей на гідне ставлення. А саме, що під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури було зафіксовано факти некоректного обшуку школярів металошукачем.

У зв’язку з цим Уповноважений з прав людини звертає увагу на те, що відповідно до статті 16 Конвенції про права дитини жодна дитина не може бути об’єктом свавільного або незаконного втручання в здійснення її права на особисте і сімейне життя або незаконного посягання на її честь і гідність.

Статтею 10 Закону України «Про охорону дитинства» встановлено, що кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність та захист гідності.

        Відповідне звернення було направлено до Міністра освіти і науки України та голови Національної поліції України з вимогою вжити заходів реагування щодо недопущення подібних випадків порушень прав дітей під час складання ЗНО. 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
13 + 6 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?