Штрафи від 3200 до 320 000 гривень | Газета 7 Днів

Штрафи від 3200 до 320 000 гривень

25.05.2017 12:20
Переглядів:1356

За роботодавців, які використовують нелегальну працю і виплачують тіньову зарплату, взялись по-серйозному.

Нові норми в законодавстві надали органам місцевого самоврядування повноваження контролювати виконання вимог законів про працю, а в разі виявлення порушень – накладати на порушників стягнення. Для багатьох нічого страшного в цьому немає. Значна частина роботодавців усвідомлює важливість легальної виплати заробітної плати і працює в законодавчому полі. Але є випадки, коли навмисно чи несвідомо працедавці допускають порушення. Інформуючи про зміни в законодавстві, виконавчий комітет Рівненської міської ради має на меті налагодити конструктивну співпрацю між роботодавцями міста і структурними підрозділами органів місцевого самоврядування, які мають контролювати дотримання законів.

До Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» внесено зміни, які надають право виконавчим органам міських рад міст обласного значення проводити перевірки на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності, а також у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, та, у разі необхідності, накладати штрафи за порушення законодавства про працю. Внесено відповідні зміни також у Кодекс законів про працю України та інші нормативно-правові акти.

 

У вас працює неоформлений працівник? Готуйте 96 тисяч гривень штрафу. Маєте таких працівників десять – помножте це число на десять і заплатіть майже мільйон.

Кабмін прийняв постанову (26.04.2017 № 295) «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”», якою затвердив Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Пунктом 5 Порядку визначено перелік підстав для здійснення інспекційних відвідувань. Такими підставами, зокрема, є звернення працівника щодо порушення законодавства про працю, звернення фізичної особи про порушення стосовно неї правил оформлення трудових відносин, рішення суду, а також повідомлення органів державного нагляду (контролю), правоохоронних органів, інформація органів Держстату, ДФС, 

ПФУ, профспілкових організацій.

Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України винні в порушенні законодавства про працю юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу від 3 тисяч 200 гривень аж до 320 тисяч, тобто до ста мінімальних зарплат.

У тому числі:

- за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – 32 000 гривень;

- порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – 9600 гривень;

- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, – 96 000 гривень,

- недопущення до проведення перевірки щодо допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, створення перешкод у її проведенні – 320 000 гривень.

Виконавчий комітет Рівненської міської ради звертається до всіх роботодавців із проханням подбати про соціальний захист своїх працівників та забезпечити їх легальною заробітною платою у розмірі, не нижчому за мінімальний рівень.

Роботодавцям варто пам’ятати: рівень соціального захисту найманих працівників значною мірою залежить від офіційного розміру їхньої заробітної плати. Адже йдеться не лише про майбутнє пенсійне забезпечення, а й про всі соціальні гарантії та виплати, які існують у державі.

Тому ті, хто намагається мінімізувати витрати, використовуючи працю громадян без оформлення трудових відносин, мають негайно вжити всіх необхідних заходів і усунути порушення в найкоротший термін. Інакше доведеться витрачатись набагато більше, ніж сплачувати податки за легально працевлаштованого працівника, нести суттєві збитки через сплату колосальних штрафів.

Віра МЕЛЬНИК, начальник міського управління праці та соціального захисту населення

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 14 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?