Рейтинг міст, де комфортно жити | Газета 7 Днів

Рейтинг міст, де комфортно жити

01.06.2017 08:52
Переглядів:563

Рівне посіло четверте місце в рейтингу обласних центрів України за рівнем якості інфраструктури та доступності різних видів послуг. Соціологічна група «Рейтинг» провела опитування на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI) в лютому 2017 року. Всього було опитано 19 200 респондентів у віці від 18 років і старше, по 800 чоловік у кожному місті (до цього – в березні 2015 року місто Рівне займало восьме місце, а в лютому 2016 року – сьоме місце в рейтингу). Опитування проводилося за фінансової підтримки уряду Канади. Індекс задоволеності рівнян якістю 22 сфер і послуг становив 3,2 бала. Лідирує у зведеному рейтингу місто Вінниця з результатом 3,5 бала, друге місце зайняло місто Харків з результатом 3,3 бала, третє місце у міста Луцьк із таким же показником – 3,3 бала. Столиця України посіла у рейтингу 16-ту позицію (2,8 бала).

Як показало опитування, місто Рівне динамічно розвивається. У всіх без винятку галузях відзначається покращення якості інфраструктури та доступності різних видів послуг, а в деяких сферах з’явилася динаміка зростання і суттєві покращення, а саме: парки, сквери, вуличне освітлення, збір сміття, каналізація, паркування, базари та заклади торгівлі, діяльність поліції, дитячі садки, спортивні заклади, заклади культури, медичні заклади. Також рівняни відзначили поліпшення у сфері екології. Рівненський регіональний центр надання адміністративних послуг визнано одним із найкращих в Україні, в якому щодня в комфортних умовах отримують адміністративні послуги близько тисячі не лише рівнян, а й мешканців регіону.

Для прикладу наведу показники дослідження в деяких сферах: спортивні заклади – у 2015 році позитивно оцінювали їхнє функціонування 22% рівнян, у 2016 – 23%, а у 2017 році – 38%. Очевидно, на ці показники вплинув капітальний ремонт спортивної школи № 4, де ми зробили утеплення і замінили покриття підлоги, будівництво нової зали для греко-римської боротьби, капітальний ремонт 30 спортивних майданчиків, відродження спідвею та ФК «Верес». Впевнений, що реконструкція стадіону «Авангард» суттєво покращить спортивну інфраструктуру міста.

Результати дослідження показали, що 28% мешканців міста позитивно оцінили стан справ у медичній галузі міста, а у 2015 році було лише 18%. Традиційно висока оцінка діяльності шкіл: у 2015 році – 31%, у 2016 – 40%, у 2017-му – 45% рівнян задоволені їхньою роботою. І навіть дитячі садки, яких не вистачає, мешканці Рівного оцінюють досить високо. У 2015 році – 30%, у 2016 – 33%, у 2017 році – 41%. При цьому хочу зауважити, що рівень забезпечення місцями в дошкільних навчальних закладах у Рівному вищий, ніж в цілому по Україні.

Майже удвічі покращилася ситуація зі скверами та дворовими територіями. Якщо у 2015 році ситуацію в парках і скверах міста задовільною вважали 33% мешканців, то у 

2017-му – 56%. Стан дворових територій як добрий у 2015 році оцінили 23% рівнян, а у цьому – 40%. Адже за останні два роки заасфальтовано 70 дворів, встановлено 145 дитячих майданчиків. Навіть найболючіша галузь – стан доріг – має наразі позитивну динаміку покращення.

На жаль, є і тривожні показники: це падіння довіри до всіх владних інституцій, від президента до міського голови. При цьому проглядається чіткий тренд, що у всіх без винятку обласних центрах відзначається набагато вищий рівень довіри громадян до місцевої влади і міських голів міст, аніж до органів центральної виконавчої влади.

«Насправді це гарний результат і визнання роботи всієї команди міської влади у 22 сферах життєдіяльності міста. Однак це не тільки приємно, але в першу чергу – це серйозна відповідальність», – каже міський голова Рівного Володимир Хомко.

Крок за кроком ми будуємо сервісне місто, орієнтоване на потреби рівнян та гостей міста. Тому попереду багато роботи, і завжди знайдеться те, що можна покращити. При цьому кращого рецепта для повернення довіри громадян до влади, як ефективне і розвинуте місцеве самоврядування, просто немає.

Віталій ГЕРМАН,

заступник міського голови Рівного

http://rivnepost.rv.ua/

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 3 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?