Кваліфікований рибовод – гордість та майбутнє рибних господарств України | Газета 7 Днів

Кваліфікований рибовод – гордість та майбутнє рибних господарств України

16.06.2017 09:29
Переглядів:993

Аби на нашому столі з’явилася свіжа апетитна риба, потрібно забезпечити досить відповідальний процес із її вирощування.Сьогодні екологічно чиста, поживна та здорова їжа все більше цікавить людство, тому до представників рибної галузі особлива увага та шана, а підготовка кваліфікованих рибоводів - пріоритетне завдання.

Короп, форель, осетрові – ці види риб завжди до вподоби українцям.Беручи до уваги потреби роботодавців та враховуючи тенденції сучасного ринку праці,  Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості проводить навчання слухачів за професією «Рибовод (кваліфікований робітник)».  Ініціаторами підготовки таких фахівців стають роботодавці – рибні господарства України та власне самі підприємці. Навчальний заклад вже двічі формував та випускав групи слухачів – кваліфікованих рибоводів. я Методи навчання та форми підготовки робітників у РЦПТО ДСЗ щоразу вдосконалюються.

 Слухачі РЦПТО ДСЗ зауважують, що професія рибовода цікава та перспективна, адже дає можливість постійно вивчати життя промислових видів риб та нарощувати постачання цінного продукту споживачам.

Сьогодні навчання майбутніх рибоводів відбувається на базах Млинівського навчального відділення РЦПТО ДСЗ та орендованих приміщень Млинівського державного технолого-економічного коледжу і разом із виробничою практикою триває 6,2 місяця. Важливо, що слухачі з віддалених місць проживання забезпечуються гуртожитком.

Навчальна програма передбачає вивчення таких предметів, як «Основи анатомії та фізіології риб», «Технологія рибництва», «Основи гідрології», «Основи гідротехніки», «Механізація рибництва». Особливо очікуваним є виробниче навчання та виробнича практика.

Одна із випускниць РЦПТО ДСЗволинянка Анна Богайчук - спадковий рибовод, змалку спостерігала за працею дорослих та долучалася до вирощування риби. Професію обирала свідомо, адже любить природу та віддає перевагу спокійному ритму життя:

-         Я розуміла, що знаю дуже мало, тому вирішила дізнатися якомога більше. Навчання в РЦПТО ДСЗ дало мені великий поштовх до подальшого професійного вдосконалення. Мрію стати іхтіологом. На мою думку, окрім теоретичних знань, що ми їх отримали, дуже корисними є спілкування в групі та обмін досвідом. Вважаю, що важливо, аби на навчання приходило якомога більше слухачів, це завжди додасть нової інформації про роботу. Цікаво та насичено проходить виробнича практика, і це як перший серйозний професійний досвід.

Леонід Кушнірук із Здолбунівщини обрав професію рибовода «за покликом серця». З дитинства мріяв про ставки і розведення риби. Почувши, що у Млинівському навчальному відділенні РЦПТО оголошено набір слухачів за улюбленою професією, - не вагаючись пішов на навчання. Навчався завзято та старанно. На державну кваліфікаційну атестацію майбутній рибовод разом із одногрупником підготував мультимедійну презентацію та яскравий фотоальбом із виробничої практики. Зізнається, що на здолбунівському рибогосподарстві «Прогрес», де він відшліфовував навички та проходив усі технологічні процеси,  ще більше переконався, що обрав правильний, свій шлях. По закінченні навчання рибовод відразу приступив до роботи: оформив підприємницьку діяльність, взяв в оренду місцеві ставки та готує їх до запуску риби та розведення мальків на наступний рік.

Петро Лаврін із Львівщини приїхав на навчання до РЦПТО ДСЗ, аби здобути професійні знання. Слухач має чималий досвід роботи юрисконсультом на одному із рибних господарств Галичини, проте бажання професійно займатися рибництвом змінило його подальше життя. Після навчання кваліфікований рибовод займатиметься улюбленою справою на теренах Тернопільщини.

Традиційно, в період виробничого навчання слухачі Центру відпрацьовують професійні навички в рибних господарствах Волині, Львівщини, Хмельниччини, Рівненщини. Практика дозволяє майбутнім рибоводам максимально зрозуміти особливості вирощування холодноводних та тепловодних видів риб. Майбутні робітники спостерігають за нерестом, вивчають середовище ставків, види кормів, засоби захисту та лікування, а також дізнаються, як на практиці забезпечити необхідний приріст та якість продукції, запобігти хворобам риб. Слухачі вчаться доглядати за личинками, підтримувати в належному стані гідротехніку, контролювати рибний склад плідників, зариблювати нерестовий ставок, використовувати професійне обладнання.

Надійний партнер та голова державної кваліфікаційної комісії РЦПТО ДСЗ  генеральний директор Приватного акціонерного товариства «Рівненська рибоводно-меліоративна станція»  Аркадій Ревенко на зустрічах із майбутніми рибоводами дохідливо та цікаво обговорює усі питання, що їх цікавлять. Знаний іхтіолог захоплено розповідає про «працююче» озеро, спільне в удобрюванні картоплі та риби, схожість поросяти і коропа, присутність молока в ікрі та багато іншого, про що не прочитати в книгах…А ще, за його словами, він постійно сам навчається у початківців, а кожна наступна ДКА підтверджує зростання рівня знань слухачів. Азарт - ось що повинно рухати рибоводами у роботі, авторитетно зауважує досвідчений фахівець.

Практично для усіх слухачів – і тих, хто вперше дізнається про роботу рибовода, і тих, хто йшов до своєї мети свідомо і виважено, - ця професія стає улюбленою.

Енергійними, амбітними та сповненими впевненості у власних силах вливаються у ряди рибоводів нові кваліфіковані кадри – випускники Рівненського центру професійно-технічної освіти ДСЗ. Долучайтеся!

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 1 =
More information?

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?