У зеленій зоні Рівного масово всихає сосна | Газета 7 Днів

У зеленій зоні Рівного масово всихає сосна

29.06.2017 13:41
Переглядів:563

Цей небезпечний процес, від якого в останні роки потерпають соснові ліси північного поясу землі, підступився впритул і до Рівного.

Зокрема, у Решуцькому лісництві журналістам показали таку галявину із всохлих сосон. Причому, починається всихання з верхівок дерев. І все через масову появу соснового шкідника, ефективного лікування від якого просто нема. Фахівці пов’язують це явище з глобальним потеплінням і різким зниженням рівня ґрунтових вод.

Працівники лісництва вимушені були вдатися до суцільної санітарної рубки і очистити чималу просіку. Та одразу посприяли природному відтворенню, заклавши на її місці сосновий розсадник двох видів: на частині площі насіння висіяли вручну, а на решті прорізали борозни для самосіву. Там і там уже видніються голочки нового лісу.

– Від соснового самосіву, – пояснив заступник начальника Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Сергій Івашинюта, – маємо більші очікування. Бо дикорослий ліс проходить природний відбір і краще пристосовується до нових умов, тому він більш продуктивний і стійкий до хвороб. Вихід мусимо знайти, адже масове всихання сосни несе за собою не тільки загрозу довкіллю, а й значні фінансові збитки. Уражена деревина непридатна для ефективної переробки і годиться хіба що на дрова, тобто знецінюється втричі.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 2 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?