Архів новин

102-річний іменинник випив чарку і запросив гостей на 103-річчя | Газета 7 Днів

102-річний іменинник випив чарку і запросив гостей на 103-річчя

05.07.2017 20:06
Переглядів:553

   За всі свої 102 роки рівненський довгожитель Григорій Яковук майже не хворів. Він досі не відмовляє собі у смачненькому. Іменинник зберігає оптимізм та навіть запросив цьогорічних гостей на день народження і на наступний рік.

   Тільки ми з працівниками управління соцзахисту підійшли до під`їзду багатоповерхівки в мікрорайоні Північний, де живе рівненський довгожитель, нас відразу впізнали його сусідки. Все тому, що соціальні працівники вже втретє вітають цього чоловіка з днем народження. У нашому місті так заведено: вітати всіх довгожителів від міської влади у їхній сотий і кожен наступний дні народження.

   Народився Григорій Олександрович у невеличкому селі на Волині, де й прожив більшу частину свого життя. Тільки після смерті дружини перебрався у місто до дітей.

   То й зустріли нас діти іменинника – син, Іван Григорович, та дочка, Людмила Григорівна. Як добра господиня, пані Людмила частує гостей чаєм. Сам же Григорій Олександрович небагатослівний. Проте з посмішки та щирих очей видно, що оптимізму та енергії йому не бракує.

   Син з такої нагоди відкоркував коньяк та окремо червоне вино і пояснив: «Батько іншого не п’є, в сухе вино все цукор підсипає, каже, що кисле». Григорій Олександрович за все життя ніколи не дотримувався дієт, дуже любить жирне, смажене та гостре. «Раніше, як мати наварить борщу, то вкине туди кілька ложок жиру і так їсть, а каші не сприймає, каже, що то їжа для курей», – розповідає про гастрономічні уподобання батька Іван Григорович.

   Донька довгожителя називає ще один секрет батькового довголіття: він у свої роки щодня ходить гуляти. «Зимою найтяжче, адже холодно, багато не погуляєш. А влітку гуляємо щодня і довго», – каже вона.

   На запитання, чи були в роду довгожителі, донька Григорія Олександровича відповідає, що її бабуся прожила 104 роки. Також у нього є рідний брат, якому 90 років, то в нього теж міцне здоров’я. Мабуть, це сімейне.

   До лікарів Григорій Олександрович звертатись не любить. За все життя лежав у лікарні лише раз, і то звідти втік. До свого поважного віку він зберіг власні зуби, і лише півроку тому йому видалили нижні. «Із зубами в нього проблем ніколи не було, хоч і не чистив ніколи», – розповідає син дідуся. На здоров’я дід не скаржиться – зберігає оптимізм. «Скільки Бог дасть, стільки і проживе, а ми будемо піклуватися, адже родинні зв’язки дуже важливі», – каже Людмила Григорівна.

   Який все ж секрет його довголіття, намагаємося допитатися ми.

   «Це – рух, – каже син. – Все життя батько працював, мало спав, завжди щось робив. Ще один факт – він завжди повільно їв. Ми з сестрою дивувалися, чому батько завжди так повільно жує».

   Дуже любить іменинник фірмову страву сина – домашню курячу ковбасу. Нею і планує частувати гостей наступного дня народження.

Ольга ЛЕЛЮХ

Пряма мова

Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення виконкому Рівненської міської ради Олена ПЕТРИК:

– У місті діє комплексна міська соціальна програма «Турбота». Одним з її заходів є надання грошової допомоги довгожителям міста Рівного. Щорічно в день народження на сто і після ста років за дорученням міського голови управління соціального захисту вітає довгожителів. Їм вручають солодощі, квіти і тисячу гривень одноразової грошової допомоги. В подальшому з нагоди Міжнародного дня захисту людей похилого віку, який відзначається в Україні 1 жовтня, довгожителям вручають продуктовий пакет. Зараз у Рівному є п’ятеро осіб, які досягли сторічного віку.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
11 + 4 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?